PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502884}

Nie opuszczaj mnie

Never Let Me Go
7,0 69 664
oceny
7,0 10 1 69664
6,2 15
ocen krytyków
Nie opuszczaj mnie
powrót do forum filmu Nie opuszczaj mnie

Odebrałem go bardzo emocjonalnie i guzik mnie obchodziło czy były tam może jakieś błędy czy nie. Keira Knightley - rewelacyjna. Scena "kiermaszu szkolnego" - jedna z najbardziej smutnych scen filmowych, które zapadły mi w pamięć.

ocenił(a) film na 8
cyryl72

Ehh tak Keira, taką sucz grała, że miałam ochotę jej przyłożyć :D

ocenił(a) film na 8
cyryl72

Mam to samo. Świetny ale przerazająco smutny. Na pewno do niego nie wrócę. Raz mi wystarczy.

ocenił(a) film na 8
cyryl72

jeśli ktoś chce dojrzeć ciut inaczej to:

dorosłym w filmie dodać mądrość i moralność wśród różnorodności kulturowej

wychowankom dodać myślenie grupowe i reakcje stadne zintegrowane w swojej grupie względem bardziej różnorodnej części świata "bogatych/dorosłych czy jak ich określić".

od strony naukowej ten film ma sens tylko jako chwilowy moment rozwoju pewnej cywilizacji pozbawiony tak naprawdę elementu mszczenia się wprost.
stąd nadzija z tego filmu, której pewnikiem wy nie widzicie w większości to:
"my z tego wyrośniemy"

istnieje możliwość chodowania organów i można przypuszczać, że za dekadę, dwie ten film będzie nieekonomicznym, a nie niemoralnym odbiciem pewnego zarysu świata.

ocenił(a) film na 8
ArchieIl

hodowania, przepraszam.

ocenił(a) film na 8
cyryl72

Keiry Knightley w ogóle nie powinno tam być - nijak nie przypominała osiemnastolatki. Lepszą decyzją byłoby pozostawienie aktorki grającej młodszą Ruth -wtedy 20-letniej. Pozostała dwójka wypadła wystarczająco przekonująco jeżeli chodzi o wiek oraz podobieństwo do młodszych pierwowzorów, tylko ona wybitnie kłuje w oczy.

ocenił(a) film na 9
Mohn_voangory

zgodze sie, ale w sumie keira dała też rade. oczywiście ten film w całości należy do Mulligan, bez dwóch zdań , to do niej należy kamera. Andrew też dobra rola..

ocenił(a) film na 8
Stefano_Euseubio

Jasne, nie mam zastrzeżeń co do jej gry aktorskiej, po prostu bardzo ciężko było mi utożsamić ją z młodszą wersją Ruth, co nie było dla mnie problemem w przypadku pozostałych dwóch głównych postaci. Zdaje mi się, że takie detale przeszkadzają mi bardziej niż przeciętnemu widzowi, tak samo jak nie mogę zdzierżyć częstego obsadzania osób wyglądających na 25+ w rolach nastolatków, czy nienaturalnie sterylnych mieszkań oraz ubrań - cóż, można powiedzieć, że się czepiam. W każdym razie jest to mój jedyny, niewielki zarzut względem tego nietuzinkowego filmu, który nie miał wpływu na ocenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones