PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38021}

Nie płacz, Charlotto

Hush... Hush, Sweet Charlotte
7,3 556
ocen
7,3 10 1 556
7,3 3
oceny krytyków
Nie płacz, Charlotto
powrót do forum filmu Nie płacz, Charlotto

Co się zdarzyło baby jane to jeden z moich ulubionych filmów. Ten z kolei był pomyślany jako sequel właśnie tego filmu. Ten sam reżyser, bette davis w roli „wariatki” i Tajemnica z przeszłości. Zresztą fabularnych podobieństw i rozwiązań tu sporo. Jednak jeśli ktoś kusi się na porównania obu filmów, to tak jakby porównywał jazdę mercedesem do jazdy polonezem.
Fabuła – efektowna, gmatwana jak tylko można i ubrana w pretensjonalne psychologiczne ozdobniki, w dodatku okraszona dość porządną muzyka i dźwiękami potęgującymi tajemnice charlotty (nota bene nie ma to jak typowo hollywodzka burza – kiedy drzwi i okna same się otwierają, błyskawice puentują to co dzieje się na ekranie, a grzmoty pojawiają się z dokładnością szwajcarskiego zegarka. Widział ktoś kiedyś taka burze? :)) – ale w zasadzie prosta jak budowa cepa. Nie broni filmu nawet gwiazdorska obsada – bette davis w jednej z najgorszych swoich ról (no ok – słabszych, bo taka aktorka nie ma złych ról), agnes morehead jak zawsze overacted (jeśli ktoś widział wspanialosc ambersonow ten wie czego można się spodziewać), jako tako broni się olivia de havilland , może dlatego ze gra wbrew wizerunkowi słodkiej melanii z przeminęło z wiatrem (i pomyśleć ze ta rola proponowana była katherine hepburn, lorettcie young, czy vivien leigh). W zapadającym w pamięci epizodzie nawet mary astor (najlepiej zagrana rola w filmie).
Schematy, dłuzyzny, zle aktorstwo, nieprawdopodobieństwa fabularne i po prostu - nieraz głupoty - jak dla mnie nieco za słabo.

ocenił(a) film na 7
Qmid

Masz może ten film. Bardzo chciałbym go obejrzeć, szczególnie dla Bette Davis. Odezwij się, proszę!!!

ocenił(a) film na 7
lukmol

Udało mi się zdobyć ten film, obejrzałem i uważam, że jest OK. Wobec Bette nie mogę być krytyczny - po prostu ją uwielbiam! Olivia wygląda niezwykle dostojnie, a Agnes Morahead zagrała bardzo dobrze. Mary Astor bardzo oszczędna w środkach, przekonująca w roli. Ogólnie uważam ten film za dobry, choć zgadzam się, że do Baby Jane mu daleko.

ocenił(a) film na 9
lukmol

Przepraszam, że piszę po tylu latach, ale ... czy może masz ten film ? Oczywiście, z polskim lektorem lub napisami, bo języka nie znam. Może mógłbyś mi odsprzedać kopie na dvd ? Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
IrenaSz

ja mam z napisami pl, może pani podać maila

ocenił(a) film na 9
werkapl

dzięki, irenaszczepaniak@op.pl , czekam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones