PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225477}
6,5 2 184
oceny
6,5 10 1 2184
Nie sąd cię skaże pedofilu
powrót do forum filmu Nie sąd cię skaże pedofilu

...

ocenił(a) film na 7

a może by tak kastrować?

kittypower

Niezgodne z konstytucją.

ocenił(a) film na 7
paulinka2213

Przykro mi, że to powiem, ale w Polsce konstytucji się nie przestrzega.

kittypower

Odczułeś na własnej skórze? Skąd taka opinia?

ocenił(a) film na 7
paulinka2213

Jestem kobietą. ;)

Nie chcę mi się rozpisywać, więc napiszę najkrócej jak umiem.
Zacytuję naszą Konstytucję.

Art. 33.
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń.

Jak mam nadzieję wiesz, kobiety na takich samych stanowiskach najczęściej zarabiają mniej niż mężczyźni. W dodatku jaka jest równość prawa w życiu rodzinnym obu płci skoro wydłużają kobietom urlop macierzyński, a urlopie dla ojca możesz sobie poczytać, ale dostanie go nie jest wcale takie oczywiste.

Art. 41.
1. Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą. Pozbawienie lub ograniczenie wolności może nastąpić tylko na zasadach i w trybie określonych w ustawie.
2. Każdy pozbawiony wolności nie na podstawie wyroku sądowego ma prawo odwołania się do sądu w celu niezwłocznego ustalenia legalności tego pozbawienia. O pozbawieniu wolności powiadamia się niezwłocznie rodzinę lub osobę wskazaną przez pozbawionego wolności.
3. Każdy zatrzymany powinien być niezwłocznie i w sposób zrozumiały dla niego poinformowany o przyczynach zatrzymania. Powinien on być w ciągu 48 godzin od chwili zatrzymania przekazany do dyspozycji sądu. Zatrzymanego należy zwolnić, jeżeli w ciągu 24 godzin od przekazania do dyspozycji sądu nie zostanie mu doręczone postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu wraz z przedstawionymi zarzutami.
4. Każdy pozbawiony wolności powinien być traktowany w sposób humanitarny.
5. Każdy bezprawnie pozbawiony wolności ma prawo do odszkodowania.

Tutaj poczytaj sobie sprawę Starucha, którego wsadzono do więzienia ze względów politycznych.

Art. 43.
Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu.

To dlaczego Jaruzelski żyje sobie jak król?

Art. 75.
1. Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania.

W tym przypadku dobrym przykładem będzie sytuacja Moniki Poremby. Zgoogluj sobie.

Art. 83.
Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.

... ale nie posłowie.

To takie pierwsze z brzegu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
kittypower

"kobiety na takich samych stanowiskach najczęściej zarabiają mniej niż mężczyźni" rzetelne źródło twoich rewelacji? Proszę o konkretny przykład.

kittypower

Przestałem czytać po pierwszym punkcie. Szkoda że według kobiet równość oznacza zwiększone prawa dla nich...

ocenił(a) film na 7
kittypower

A to coś da ??

ocenił(a) film na 5
kittypower

Kiepski pomysł. Gwałcić mogą dalej. Np. za pomocą kija bejsbolowego albo metalowej rury.

kittypower

Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones