PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35977}

Nie umieraj, póki mi nie powiesz dokąd idziesz

No te mueras sin decirme adónde vas
6,5 27
ocen
6,5 10 1 27
Nie umieraj, póki mi nie powiesz dokąd idziesz
powrót do forum filmu Nie umieraj, póki mi nie powiesz dokąd idziesz

Fantastyczny film. Ma nastrój snu i choć jest w nim tematyka reinkarnacji to nie jest ona najważniejsza. Najważniejsze jest tu uczucie, poszukiwanie ukochanej osoby w gąszczu innych dusz, przedzieranie się do niej i nawiązywanie kontaktu poprzez sny. Sny jako drzwi do równoległego świata, co w zasadzie jest zgodne z naturą i rzeczywistością, ale w tym filmie jest to doskonale oddane i przez to tak bardzo zwraca uwagę. Nie spotkałam dotychczas innego filmu, który czułoby się tak bardzo jak sen, który opisywałby tak doskonale naturę snu, zwłaszcza snu miłosnego (o miłości - nie o seksie). W tym filmie jest tyle spokoju, tyle wyciszenia i łagodności, a jednocześnie takie silne uczucie, wręcz rozpaczliwe, taka silna tęsknota. Zwykłe, codzienne sprawy i ogromny smutek/tęsknota do osoby, którą doskonale się zna, kocha, czuje jak cząstkę siebie - mimo, że spotyka się ją jedynie w swoich snach. Czeka się na te sny jak na normalne spotkania. Czuje się, że to coś więcej niż tylko sny, że ta osoba jest prawdziwa. Te sny wracają, są wyraźniejsze niż inne, pamięta się nawet zapach tej osoby. To jest jak draculiczna miłość z Draculi Francisa Forda Coppoli. Być może ktoś kto nie miewa podobnych snów, po przebudzeniu z których rozpaczliwie tęskni za osobą znaną tylko ze snów, nie odbierze tego filmu tak dobrze. To jest jak sfilmowanie marzenia sennego (zresztą bohater z filmu usiłuje właśnie filmować sny) - coś o czym zawsze się marzyło i zawsze wydawało się nieosiągalne. Ten film jest spełnionym marzeniem i snem jednocześnie.

Wielka szkoda, że ten film jest tak mało popularny. Jeśli jednak ktoś go znajdzie (na cd, dvd, czy nawet vhs) to bardzo chętnie odkupię bo dla mnie to niezwykle ważny film. (pralinka666@tlen.pl)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Beliar

Nie ma to jak opinia osoby, która nie oglądała filmu, ale kona z nienawiści :) i to z takiego jedynie powodu, że oceniłam pewien film jako doskonały, a Eufegeniusz Doubtfire odebrał go jako nudny. Uroczo chrześcijańskie zagranie z Twojej strony Eufegeniuszu (i dla jasnosci - oczywiście to sarkazm w stosunku do Ciebie, bo wstydem dla każdej religii jest mieć jako wyznawcę kogoś, kto postępuje tak jak Ty).

Napisz jeszcze to co w innym komentarzu czyli, że według Ciebie starsze filmy nie mogą być dobre z założenia. Pochwal się swoimi niezwykłymi koncepcjami...

Eleonora

nie masz dowodów na to ze nie oglądałem filmu.. zresztą poco kopiujesz swoje posty? już dzieś taki widziałem. Tragedia

ocenił(a) film na 10
Beliar

Eufegeniusz Doubtfire ( Beliar ) dla Ciebie jak widać wszystko jest tragedią i wszystkiego Ci żal... Jednym słowem Twoje życie to jedna wielka tragedia... a jak byś któryś z tych filmów oglądał, to przynajmniej miałbyś co o nich napisać, a tak widać, że nie wiesz co napisać, a koniecznie chcesz więc piszesz ogólniki bez sensu. Do tego jeszcze nie pamiętasz, gdzie się wpisywałeś i potem biedny szukasz, gdzie Ci ktoś dojechał. Zamierzałam Ci podpowiedzieć, ale nie będę Ci ułatwiać. Pozwolę by Twa tragedia życiowa rozwijała się nadal.
A jak nadal chcesz się wpisywać pod tymi różnymi filmami to pisz o nich, a nie jakieś prywatne wynurzenia. Przynajmniej udowodniłbyś mi, że tak bardzo sie mylę sądząc, że danego filmu nie oglądałeś. Chociaż z drugiej strony, jak piszesz o filmie, który obejrzałeś to i tak efekt jest taki sam jak byś go nie widział. Zawsze tylko puste ogólniki.

Eleonora

Nie to twoje życie to tragedia, poza tym jak chcesz się już tak czepiać słowa "tragedia" to pamiętaj że to słowo w tej całej naszej dyskusji zosttało wprowadzone właśnie przez ciebie, poza tym ono sie odnosi do ciebie a nie do mnie. Czytac nie umiesz.


|"a jak byś któryś z tych filmów oglądał, to przynajmniej miałbyś co o nich napisać,"|

Ty się nie znasz w ogóle i głupoty gadasz, po za tym to ze nic nie napisałem to nie znaczy że nie oglądałem. Tragiczne jest twoje rozumowanie.


|"Do tego jeszcze nie pamiętasz, gdzie się wpisywałeś i potem biedny szukasz, gdzie Ci ktoś dojechał. "|

Chyba sobie sama to wymysliłaś o tym "dojechaniu", zreszta nie wiadomo co to słowo znaczy według ciebie...

|"Pozwolę by Twa tragedia życiowa rozwijała się nadal. "|
Moja tragedia? A ty masz horror życiowy!


|"A jak nadal chcesz się wpisywać pod tymi różnymi filmami to pisz o nich, a nie jakieś prywatne wynurzenia. Przynajmniej udowodniłbyś mi, że tak bardzo sie mylę sądząc, że danego filmu nie oglądałeś. Chociaż z drugiej strony, jak piszesz o filmie, który obejrzałeś to i tak efekt jest taki sam jak byś go nie widział. Zawsze tylko puste ogólniki."|

Te ogólniki dotyczą ciebie a nie filmu ogólnie. Tragizm twojego rozumiewania nie zna granic, przeinaczasz wszystko i xle interpretujesz. masakryzm z twojej strony...

ocenił(a) film na 10
Beliar

Cóż... kolejny raz potwierdzasz jedynie to, że nie jesteś w stanie napisać nic na temat, ale masz obsesję na moim punkcie...

Eleonora

własnie piszę, własciwie odpowiadam tobie na to co napisałas i trudno żebym w tym momencie pisał o filmie. Kolejny raz potwierdzasz jak wielka jest twoja głupota

ocenił(a) film na 10
Beliar

Cóż... wybacz mi, że jestem dorosła i nie bawi mnie ganianie się po filmwebie i przepychanki typu 'jak Tobie się nie podoba mój ulubiony film, to mi się nie podoba Twój!'
bububububu <--- to chyba jest odpowiedź na Twoim poziomie

Eleonora

Gdzie ten film jest dostępny?

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Ja go widziałam bardzo dawno temu w tv. Może da się znaleźć gdzieś w sieci, ale raczej trudno (kiedyś szukałam, potem dałam spokój, więc nie wiem jak jest teraz). Może pod angielskim tytułem. Zdaje się, że zagranicą on nawet wyszedł na dvd, ale generalnie to chyba raczej mało popularny film. Nie wiem też na ile teraz by mi się podobał i czy tak samo mocno bym go polecała, aczkolwiek ta tematyka czy motyw nadal są mi bliskie, więc przynajmniej pod jakimś względem chyba robiłby na mnie nadal pozytywne wrażenie.

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Jeśli jeszcze jesteś zainteresowany to jest na ulozto . net - musisz wrzucić na wyszukanie 'no te mueras sin' - po takim fragmencie tytułu Ci znajdzie, weź większy plik, są tam do wyboru też angielskie napisy.

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Odpisałam Ci, nie wiem czy się ten komentarz utrzyma, ale odpowiedź jest pozytywna, więc jak by co, to możesz napisać do mnie jeszcze raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones