PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636985}

Niebezpieczne związki

Woheomhan gwangye
6,5 753
oceny
6,5 10 1 753
Niebezpieczne związki
powrót do forum filmu Niebezpieczne związki

Bardzo podobny do szkoły uwodzenia ale musze przyznać, że jak dla mnie bardziej wciągający

en_ensz

Nawet podoba mi się ta wersja i musze przyznać, że jak dla mnie bardziej wciągająca niż np szkoła uwodzenia choćby ze względu na dojrzałość aktorów. W szkole uwodzenia były to rozpuszczone dzieciaki natomiast w tej wersji dorośli i świadomi swoich emocji dojrzali ludzie. To co mnie też troche zafascynowało to to, że akcja dzieje się w pełnym konwenansów i niepisanych zasad Szanghaju, który rządzi się pewnymi prawami jeśli chodzi o "niewinność" młodych dziewczyn a nie w wyzwolonej Ameryce w której sex już dawno przestał być tematem tabu...

en_ensz

Nic dziwnego, skoro ten film to oczywista adaptacja Laclosa z przełożeniem na późniejsze realia, a "Szkoła uwodzenia" to tylko gniot dla nastolatków luźno zainspirowany oryginalną historią :) Konwenanse i zasady to przecież też nie pomysł reżysera, ale element wzięty żywcem z książki.

ocenił(a) film na 7
en_ensz

O czym ty wogole mówisz, NIebezpieczne Zwiazki to klasyka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones