PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34334}

Niech żyje miłość

Ai Qing Wan Sui
7,2 896
ocen
7,2 10 1 896
7,3 10
ocen krytyków
Niech żyje miłość
powrót do forum filmu Niech żyje miłość

Dla mnie to jeden z bardziej czytelnych filmów Tsaia, przystępny nie tylko dla miłośników reżysera. Symbolika związana z samotnością i alienacją jest dość oczywista, ale stanowi element mimo wszystko niebanalnej historii o miłości, których przecież opowiedziano już mnóstwo. Wzruszająca scena po wyjściu Hsiao-kanga spod łóżka. Serdecznie polecam!

niepogoda

TEJ sceny to chyba do końca życia nie zapomnę :) Niesamowita

Justyna_0288

Też mi się ta scena szalenie podobała. :) Niemniej całość filmu nieco mnie rozczarowała. Tsaia stać na więcej. :P

Davus

Niech żyje miłość, Bu san i Dziura - moja pierwsza trójeczka

Justyna_0288

Moja jak na razie ostatnia. :P "Bu san" w ogóle nie przypadło mi do gustu, a "Dziura" i "Niech żyje miłość" - dobre, ale przy "Rzece", "Nie chcę spać sam" i "Kapryśnej chmurze" wypadają blado. :P Pozostałych filmów jeszcze nie widziałem, ale zamierzam to nadrobić w najbliższych dwóch tygodniach. :D

Davus

nie wiem co powiedzieć , aż mnie zatkało... Niech żyje miłość wypada blado przy Nie chcę spać sam???? ten ostatni jest zbyt surrealistyczny, jak na Tsai 'ego

Justyna_0288

Dla jednych to wada, dla innych zaleta. :)

ocenił(a) film na 9
niepogoda

Faktycznie, najlepsza scena w filmie. Ale gdy ten drugi wcześniej wyłaził spod łóżka (czy raczej tuż przed tym jak wyłaził) też było ładnie ;) Coś w tym wyrku jest ;)

Sqrchybyk

Ktoś pomoże ze znalezieniem napisów do filmu?

ocenił(a) film na 9
agryppa

Poszukaj na open subtitles . org

(spacje oczywiście usunąć)

Sqrchybyk

Niestety nie znalazłem...

ocenił(a) film na 9
agryppa

Jakim cudem? Ja znalazłem wpisując do wyszukiwania "Vive l'amour".

ocenił(a) film na 7
niepogoda

Nie wiem, ale do mnie jakoś nie przemówił ten film. Być może oglądałam go w złym momencie (niestety to też wpływa na odbiór). "Buntownicy neonowego boga" oraz "Rzeka" bardziej mi się spodobały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones