PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37473}

Niepoprawny

L'incorrigible
6,0 126
ocen
6,0 10 1 126
Niepoprawny
powrót do forum filmu Niepoprawny

Zdecydowanie 4/10

użytkownik usunięty

Niepoprawny reż.Philippe de Broca

to już wiem,skąd Sylwek Chęciński wytrzasnął pomysł na swoje słynne "Bo oszalałem dla niej".
Tu też bohater-cwaniaczek <doskonały Belmondo> kryminalista oszust,który właśnie wyszedł z więzienia,wraca do starej branży,czyli naciągania ludzi <podając się min.za ministra,adwokata,detektywa,syna cyganki itd.>,lub łatwowiernych <pieknych> kobiet.
Przez przypadek poznaje urokliwą Panią Porucznik i tutaj wszystko zaczyna się komplikować. Bo nie dośc,że nasz cwaniaczek się w niej zakochuje,to okazuje się że wybranka jest córką kustosza który w swoim domu przechowuje wiele cennych obrazów....
Czy wygra miłośc ? czy chęc łatwego zarobku ?
Ani to ani to i może to i lepiej.

Chęciński jednak lepiej wykorzystał historię,sceny podczas których Wardejn wyłudza pieniądze od nieświadomych niczego osób,raz udając zrozpaczonego ojca to męza po śmierci zony autentycznie bawią,a tu jakoś bez żywiołu to zrobione. W dodatku,Pani policjantka tylko z pozoru się opiera,<bo w końcu to ona zapędza Victora do łózka>,a Kownacka to cały czas chłodna,zimna kocica,nie zwracająca na KOlatowskiego większej uwagi.

Cienki kryminał,cienka komedia (owszem uśmiac się mozna,ale to chwile nieliczne),film bardzo mnie wymęczył,podczas gdy Najwspanialszego oglądałem z zapartym tchem do ostatniej minuty.
Belmondo podratowuje słaby scenariusz,switaśna muzyczka w tle.

4/10

ocenił(a) film na 4

Nic dodać, nic ująć. Mam identyczne zdanie na temat tego filmu. Film niezbyt wciągający, chociaż na pewno ma jakiś potencjał, a Belmondo miał dużo lepszych ról. Również według mnie film poniżej oczekiwań.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones