PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460698}
3,8 5 484
oceny
3,8 10 1 5484
3,5 6
ocen krytyków
Nieruchomy poruszyciel
powrót do forum filmu Nieruchomy poruszyciel

streszczenie:

zbeszczeszczenie-pobicie-upokorzenie-gwałt-gwałt-gwałt-pobicie-męska rozmowa z rzucaniem mięchem-chyba dobrowolny stosunek seksulany-pobicie-gwałt-pobicie-gwałt zbiorowy-przesłuchanie-wyrok sądu-pobicie-uduszenie.

FAQ dot. owego dzieła

Co to jest ten cały nieruchomy poruszyciel?

Arystoteles, metafizyka, Tarkowski i Terlikowski, pierwsza przyczyna? NIE NIE NIE! Nieruchomy poruszyciel to po prostu tytuł filmu, ew. ta migająca żarówka w mieszkaniu Żukowskiej, znaczy się...Teresy

Jaka jest symbolika białych majtek Żukowskiej?

po pierwsze - to nie są zwykłe majtki!
To są majtki inhalacyjne i w takim kontekście powinny być rozpatrywane w głównej mierze. Tak, tak - to przecież zdrowotne majtkowe opary wdycha Frycz. Majtki dają mu siłę i witalność, są jednocześnie seksowne i przerażające, niewinne (bo białe) i wyuzdane (bo tak).

po drugie - majtki są tutaj niemym świadkiem gwałtów na Żukowskiej.

po trzecie - są białe, bawełniane i zawsze te same. Reprezentują biedę oraz niemożność ucieczki, wyrwania się koszmaru w jakim trwa ich właścicielka (są niezmienne jak i pułapka w jakiej tkwi Żukowska

Jaka jest symbolika didlo-klamki i gdzie można ją dostać?

Dildo-klamka jest przedmiotem magicznym. Jej posiadacz ma władzę i uważanie w społeczności. Jest niczym berło królewskie. Jednocześnie otwiera drzwi do tajemniczego ogrodu (znaczy gruzowiska) i jest narzędziem perwersyjnych uciech.
Ktoś pozbawiony władzy musi dildo-klamkę przekazać swojemu następcy, co odbywa się podczas skromnej uroczystości na świeżym powietrzu

Dildo-klamka jest dostępna w sklepach Mango za jedyne 89.99zł. Dodatkowo jeśli zgłosicie się w ciągu godziny otrzymacie nóż kuchenny z kosmicznej stali wykorzystywanej przez NASA i OBWE oraz roczny zapas przyprawy Kucharek.

Czemu aktorzy zgodzili się zagrać w tym filmie?

Frycz podobno miał zatwardzenie, zgłosił się do reżysera z pytaniem, czy nie zna jakiegoś skutecznego lekarstwa. Reżyser dał mu do przeczytania scenariusz. Frycz momentalnie dostał rozwolnienia. To tłumaczy bogatą mimikę tego aktora. Reszta scen została nakręcona po zażyciu Stoperanu.

Żukowskiej wkręcili, że jak zdejmie majtki to będzie jak Charlotte Gainsbourg w "Antychryście" i może się nawet na Złotą Palmę nadzieje, znaczy załapie...A nie...sorry...Antychryst był później...
Żukowskiej powiedzieli, że będzie jak Sharon Stone w Nagim Instynkcie, bo to w końcu też thriller i erotyczny! O!

Reszcie powiedzieli, że będą mieli okazję poocierać się o młode, jędrne kobiece ciało. Chyra twierdzi, że to jedyna forma zapłaty jaką otrzymali.


Dlaczego Frycz udaje psa?
Nie nie nie! Nie psa! Frycz jest wilkołakiem, zbliża się pełnia i zaczynają się ujawniać jego wilcze zapędy. Po prostu.

Jak powstawał film?
Z opowieści reżysera:
Któregoś dnia zakupiłem gazetę codzienną Fakt, gdzie na pierwszej stronie były wiadomości o pewnym skandalu obyczajowym w pewnej partii ze śmiesznymi krawatami. Obleśność całego wydarzenia spowodowała, że postanowiłem się upić z rozpaczy.
Nie lubię być sam, więc zaprosiłem kilku kumpli i zrobiliśmy mini-imprezę połączoną z panelem dyskusyjnym i interaktywną prezentacją. Ubolewaliśmy nad kondycją polskiego chłopa, który jak się już od pługa oderwie to nic tylko gwałci, słucha disco-polo i myśli że mu wszystko wolno.
Tak narodził się pomysł na film.
Potem już poszło łatwiej. Wraz z kolejnymi butelkami powstawały konkretne sceny. Każdy dołożył coś od siebie. Zbyszek załatwił białe majtki i dildo-klamkę, a Franek przywiózł gruzu ze swojej działki. Nawet ścieżka dźwiękowa jest nasza! Po prostu każdy rzucił swoim ulubionym tytułem.
Potem na kacu posklejałem to wszystko do kupy, znaczy w całość i voila!

Czym w polskiej kinematografii różni się scena gwałtu od sceny dobrowolnego stosunku seksualnego?
Niczym. Możemy tylko zgadywać. Obie są tak samo odpychające.

O co chodzi w tym filmie?
O demokrację i żeby nie wpuszczać do domu obcych.

Czy będzie kontynuacja Nieruchomego poruszyciela?
Tak. Reżyser czeka tylko na odpowiednią okładkę w Fakcie. Rozważany jest śliski kocyk, agent Tomek i pies premiera.




migotka__

o kurde... głęboki tekst..nie powiem. pozdrawiam. Pisz częsciej

migotka__

Idealne podsumowanie tego pseudo-ambitnego dzieła...

migotka__

DObry tekst :)

migotka__

Srogo kwikłem

migotka__

Ciekawie napisane, tak, ze dotrwalam do konca. Lol

migotka__

Pisz więcej. Dawno się tak nie uśmiałem :)

migotka__

nie wiem czemu ale chce to obejrzeć haha chyba to i tak bedzie ciekawsze niż filozofia którą na studiach zdawałem

ocenił(a) film na 7
migotka__

Twój komentarz świadczy o Tobie, nie o filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones