PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31172}
7,0 9 894
oceny
7,0 10 1 9894
5,0 3
oceny krytyków
Niespotykanie spokojny człowiek
powrót do forum filmu Niespotykanie spokojny człowiek

Bareja na rozbiegu

ocenił(a) film na 6

Nie jest to jeszcze pełna forma komiczna, jaką znamy z "Poszukiwany, poszukiwana" czy filmu "Miś", ale dość przyjemnie się ogląda.

Na plus działa fakt umiejscowienia akcji w czasie Wigilii Bożego Narodzenia - rozczuliły mnie te dawno zapomniane rytuały ucierania maku i ociosywania choinki. Zabawna jest też cała fabuła: najpierw dziadek oczernia syna, zadowolony wraca do domu, po czym leci odkręcać cały bajzel.

Na minus, trochę mało śmiesznych sytuacji i dowcipnych tekstów, jakichś grepsów, które zapadają w pamięć i kojarzymy je na stałe z danym filmem, jak np. "jem przecież" czy "przede wszystkim pan mi po chamsku wyrwał tego kurczaka". No i minusem jest słaby dźwięk i połowa tekstów ginąca w niewyraźnych i źle nagranych głosach aktorów. Troszkę też niewykorzystany potencjał wszystkich aktorów, np. Jerzy Turek ma tu ledwo kilka minut do zagrania.

Ogółem - niezły

ocenił(a) film na 9
tepee

Dźwięk jak w większości polskich filmów z tamtego okresu rzeczywiście kuleje. Nie zgodzę się natomiast co do 2 rzeczy, jest wiele dobrych tekstów w tym filmie, szczególnie Kłosiński wymiata. "Wysoki sądzie poproszę o najwyższy wymiar kary, ja na szczęściu swojej rodziny nie zamiaruje oszczędzać" (pisane z pamięci). Druga kwestia to Twoje pierwsze zdanie że "Nie jest to jeszcze pełna forma komiczna, jaką znamy z "Poszukiwany, poszukiwana" czy filmu "Miś"..." Pierwszy z wymienionych filmów powstał 3 lata przed Niespotykanie spokojnym człowiekiem więc ... pewnie się czepiam konstrukcji zdania. Generalnie komedia bardzo dobra, pozdrawiam miłośników filmów Stasia B.

tepee

Według mnie to zupełnie inny styl inne kino inny klimat zupełnie jak nie Bareja ten film pasuje bardziej do filmów które nakręcił Sylwester Chęciński.

entregado66

Oczywiście, że tak czysty Chęciński

ocenił(a) film na 7
tepee

Nie powiedział bym że na rozbiegu bo rok wcześniej Bareja zrobił "Nie ma róży bez ognia", obok "Misia" i alternatyw mój ulubiony jego film. Tu klimat jest zupełnie inny, nie typowy "bareizm" i dlatego daje tylko 7.

tytus01

Klimat bożonarodzeniowy i wieś - dlatego mniej zjadliwej, typowo barejowskiej satyry, a więcej nastroju i obserwacji obyczajowych.

tepee

He, ociosywanie choinki...
To, co z niej zrobił tytułowy bohater, to klasyka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones