PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31172}
7,0 9 894
oceny
7,0 10 1 9894
5,0 3
oceny krytyków
Niespotykanie spokojny człowiek
powrót do forum filmu Niespotykanie spokojny człowiek

czy ktoś wie może w jakich miejscowościach był kręcony film?

ocenił(a) film na 8
daro365dni

Zauważyłem, że młoda para wychodziła z USC w Siemianowicach (tabliczka musiała być oryginalna, nie dla filmu zawieszona...).

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Nie Siemianowice a Siemianów USC w Siemianowie nazwa miejscowości wymyślona najprawdopodobniej na potrzeby filmu nawet tabliczka na PKS-ie wyjaśnia sprawę Siemianów-Maków-Dymów-Radomno miejscowości leżące na ziemiach odzyskanych jak wyjaśnia główny bohater "brat szedł z frontem i tutaj poległ"

ocenił(a) film na 8
daro365dni

Poszukałem w sieci i na stronie wirtualnyzgierz mieszkaniec miasta pisze, że cała akcja"Niespotykanie spokojnego..." dzieje się w Zgierzu. A co do tego typu dociekań, to jest jak z dobrym winem, smak starego, dobrego wina mobilizuje do badań, w jakich warunkach rosła winorośl, na jakim zboczu i czy nie przy krótkim mrozie. Ja zawsze smakuję w filmach peerelowskich to, co w tle - rekwizyty, architekturę, itd. - że tak powiem całą infrastrukturę.

ocenił(a) film na 9
Wydmin

dzięki, też to znalazłem, ja robię podobnie właśnie

daro365dni

Przede wszystkim jest to Zgierz i jednostka wojskowa na ul. Piątkowskiej (dziś już niestety nieistniejąca - rozformowana w 1993 r.). Jest jeszcze scena kiedy Tadek z kolegą z wojska idzie w kierunku autobusu. Za nimi widać Zakłady Przemysłu Odzieżowego ZETA a cała scena była nagrywana u zbiegu ulic Dąbrowskiego i 1-go Maja. Fabryka w której pracowała narzeczona Tadka również znajduje się na tej ulicy a także w tym miejscu Stanisław Włodek znajduje zagubioną brzytwę. Jeśli chodzi o USC to raczej nie były to Siemianowice skoro w tym samym miejscu gdzie kręcono powyższe sceny znajduje się zgierski USC bardzo podobny do tego w Tomaszowie Maz. ale nie sądzę aby ekipa jechała taki kawał. Tylko dziwne czemu zmienili tabliczkę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones