PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583390}

Nietykalni

Intouchables
8,6 678 210
ocen
8,6 10 1 678210
6,6 46
ocen krytyków
Nietykalni
powrót do forum filmu Nietykalni

Skąd tak wysoka nota i pozycja w rankingu? Nie jestem w stanie pojąć dlaczego możnaby postawić mu dychę. Film był w porządku, ale nie jest wybitny. Film nakręcony jak dziesiątki innych, z przekazem jak inne, mimo to w jakiś sposób góruje nad innymi. Weźmy pod uwagę film "7 lat w Tybecie" (pierwszy który mi teraz przyszedł na myśl do porównania) - mamy historię opartą na faktach, lepsze zdjęcia, historię o wiele bardziej poruszającą, a film ma 556 pozycję w tym rankingu - jak dla mnie śmiechu warte. Czy ktoś rzetelnie, zwięźle i błyskotliwie potrafi mi wyłożyć zalety "Nietykalnych" tak żebym to kupił?

kubatogwiazda

Ja też tego nie rozumiem. 3 miejsce? To zdecydowanie za dużo. Da mnie ten film był poprawny. Z niezłymi rolami, rozbawiający, przyjemnie wzruszający i... to by było na tyle.

ocenił(a) film na 7
kubatogwiazda

Wysoka ocena jest dlatego, że to flagowy przykład filmu wymuszającego pozytywne emocje, jest przyjemny, zmusza do uśmiechu, momentami wzruszający, łamie stereotypy (to ważne) bo przecież mamy uczciwego i sympatycznego czarnego pochodzącego z trudnego środowiska, bogacza dla którego jego hajs nie jest najważniejszy etc. (ludzie to uwielbiają przecież). Poza tym to przecież film z oklepanej serii "od zera do bohatera", tak przecież uwielbianej... Humor z którym każdy się zgodzi (no bo przecież wszyscy wyśmiewają współczesną sztukę prawda?). Nasz główny bohater Driss jest też niepokorny, mimo, że pochodzi z nizin społecznych i jest (z braku lepszego słowa) "gościem" w świecie bogaczy, to nie poddaje się ich sztywnym regułom, łamiąc je przy każdej nadarzającej się okazji (to także musi dodać sympatii do niego, bo przecież wszyscy wiedzą, że bogacze z dobrych rodzin to sztywniacy, popijający herbatki zawsze o tej samej porze itp. i utrzeć takim nosa to hohoho hahaha). Przytoczyłbym Ci jeszcze kilka powodów, ale słabo ten film pamiętam, oglądałem go dawno.

Podsumowując film jest poprawny aż do przesady, praktycznie każdy po obejrzeniu będzie się uśmiechał, nie ma się (pozornie) o co do niego przyczepić. To jest taka rozrywka pełną gębą i jeśli postawić by właśnie rozrywkę jako główne kryterium oceny to fakt - to może być nawet "arcydzieło"/10/10 itp.

To wszystko to celowa robota twórców. Najdziwniejsze jest to, że na całym świecie jedynie w Polsce ludzie się na to nabrali, sam zastanawiałem się o czym to świadczy, tym bardziej, że kolejnym przykładem jest "Zielona mila" też bardzo wysoko, a bazująca na tym samym. Być może wynika to ze słabej znajomości filmów, czyt. małej ilości obejrzanych filmów. Może z poszukiwania zwykłej, prostej rozrywki . Gust Polacy mają trochę niewyszukany w wielu aspektach, lubią szmirę mówiąc obcesowo. Prosty przykład jeśli interesujesz się sportem obejrzyj sobie galę KSW i porównaj z UFC, nie mówię tu oczywiście o aspekcie sportowym, bo nie ma czego porównywać i nie o to mi chodzi, ale przyjrzyj się całej realizacji w telewizji, stylowi prowadzenia wywiadów i komentarzowi w szczególności, różnicę widać gołym okiem, z resztą można to podpiąć pod każdy sport...

PS: żeby mnie psychofani nie zjedli, to nie jest zły film, zanim mnie ktoś powiesi, niech chociaż spróbuje przeczytać ze zrozumieniem...

PS2: "7 lat w Tybecie" sam muszę w końcu obejrzeć, same dobre rzeczy słyszałem o tym filmie.

ogierinho

Myślę że mamy podobne poglądy, podoba mi się to, co przeczytałem, 5.

ogierinho

Nie tylko lubią szmirę, jeszcze jej hołdują. :D

ocenił(a) film na 6
kubatogwiazda

Bo bazuje na najprostszych emocjach, prawdach, jest łatwy w odbiorze, przyjemny i ludzie to kupują niestety.

ocenił(a) film na 7
ikcibaZlewaP

a co w tym złego?

kubatogwiazda

po to, żebyś nie myślał, że czarnych we Francji można identyfikować z czymś takim: https://www.youtube.com/watch?v=0iGwPkQZ3d4

ocenił(a) film na 6
adam_1909

Dokładnie. Myślę, że wysoka ocena tego filmu jest wynikiem ingerencji z zewnątrz (ktoś posypał hajs?)

ocenił(a) film na 7
kubatogwiazda

Lewicowe tendencje do zawyżania ocen na podstawie ideologicznego zaangażowania filmu i emocji. Film nawet nie jest nakręcony jak dziesiątki innych, a setki.

chrisziyo

Lokowanie produktu ostatnio w modzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones