PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11042}

Niewłaściwy człowiek

The Wrong Man
7,3 3 138
ocen
7,3 10 1 3138
7,3 6
ocen krytyków
Niewłaściwy człowiek
powrót do forum filmu Niewłaściwy człowiek

Mistrz suspensu zaskoczył mnie bardzo swoim wprowadzeniem.."W przeszłości wyreżyserowałem dla Państwa wiele kryminałów.Tym razem chciałbym zaprezentować coś innego,ta inność polega na tym, że jest to historia z życia wzięta słowo w słowo.Proponuję Państwu film, jakiego nigdy jeszcze nie udało mi się nakręcić..."
Ten wstęp mistrza wprowadza nowatorstwo.Czarno-biały dramat od pierwszych chwil wprowadza muzyczne napięcie, które nas hipnotyzuje i zwiastuje coś złego, doskonale dozowane przez Bernarda Herrmana.
Banalna sytuacja małżeństwa Balestrero , ból zęba żony skłania Manny'ego do pobrania pieniędzy z polisy żony. Pracownica zakładu ubezpieczeń rozpoznaje w nim przestępcę, który napadł rok temu na ubezpieczalnię...
rozpoczyna się wyścig z czasem aby udowodnić, że Manny tego nie zrobił.Hitchcock podsuwa nam różne tropy poprzez np. okazanie świadków i tutaj mężczyzna w kapeluszu i płaszczu długim był potencjalnie podejrzany , czy percepcja wzroku zawodzi?, karteczki z tekstem i pomyłka w jednym wyrazie?, szukanie świadków do alibi Manny'ego znikają lub umierają?żona Manny'ego zaczyna wątpić w męża i popada w obłęd, tutaj zastosowanie kafkowskiej sytuacji.Napięcie narasta i niewinność bohatera wciąż jest dwuznaczna i prowadzi do zaskakującego zakończenia, takiego banalnego...
Bardzo dobry film, świetne aktorstwo Henry Fonda i Vera Miles...Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones