PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11042}

Niewłaściwy człowiek

The Wrong Man
7,3 3 138
ocen
7,3 10 1 3138
7,3 6
ocen krytyków
Niewłaściwy człowiek
powrót do forum filmu Niewłaściwy człowiek

Niedawno obejrzałem ten film. Szczerze powiedziawszy zdziwiłem się, że okazał się tak dobry! Zaczynając od aktorstwa (w tym wypadku jak zawsze niesamowity Henry Fonda - jeden z tych aktorów, którzy grają całkowicie naturalnie, nie to co Cary Grant czy James Stewart, tamci nieco teatralni, nienaturalni w oddawaniu emocji; no i znana z "Psychozy" Vera Miles - tutaj wyśmienita, dorównywała grze Fondzie; ale i drugi plan niezwykle naturalny), kończywszy na zdjęciach, klimatowi osaczenia, bezsilności...
Film był smutny (nie licząc troszkę nawalającej końcówki), ale mistrzowsko zrobiony i stawiałbym go na równi z takimi wspaniałościami jak "Okno na podwórze" czy "Nieznajomi z pociągu", ale nieco jednak niżej od nieśmiertelnej "Psychozy" oraz "Zawrotu głowy" - te filmy są nie do pobicia.
Jeślibym miał jakoś go sklasyfikować, na pierwszym miejscu dramat psychologiczny, a dalej thriller. Brak akcentów komediowych, co jest na plus, osłabiłoby wymowę filmu.

9/10

ABEL

Ciężko się nie zgodzić że film jest niedoceniony, ale czy czasem nie jest momentami monotonny. Dlaczego główny bohater jest tak bezsilny momentami wydaję się że jest pogodzony z losem.
Fonda udowodniał zawsze że jest aktorem kompletnym a co do panów Granta i Stewarta to są klasą samą w sobie i dzięki ich kreacjom powstawały cudowne filmy.
Ja nie stawiał bym tego filmu na równi z klasyką Hitchcocka bo film jest odmienny. Wszystko jest naprawdę w nim dopracowane jednak czegoś momentami brakuje jak dla mnie.
Lecz i tak jestem zachwycony tym dziełem (jak wszystkimi filmami mistrza).
Pozrawiam

ocenił(a) film na 9
ABEL

Film jest naprawdę rewelacyjny jeden z lepszych Htchcocka a to głównie za sprawą klimatu oraz świetnej gry aktorskiej. Henry Fonda odegrał swą rolę po mistrzowsku. Oto zwykły szary człowiek, którego życie w jednej chwili przeistacza sie w koszmar. Bohater czuje się zagubiony i bezsilny. Z początku ma oparcie w żonie lecz później wraz z jej chorobą powoli zaczyna się poddawać wierząc że jedynie cud może go uratować (ucieka się do modlitwy). Fonda doskonale wczuł się w tą postać przez cały film było mi żal Mannego i nie byłem do końca pewien jak potoczą się jego losy. Wielką zaletą jest także fakt iż jest to film na faktach i daje do zrozumienia, że nieszczęśliwy zbieg wydarzeń może spotkać każdego z nas.

9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones