PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35859}
6,3 287
ocen
6,3 10 1 287
Niewdzięczność
powrót do forum filmu Niewdzięczność

szkoda, że

ocenił(a) film na 8

córka tak późno przeciwstawiła się matce, ale wiadomo - lepiej późno niż wcale. Mnie by chyba trafiło, gdyby rodzice do tego stopnia ingerowali w moje życie. Dobra rola Beaty Tyszkiewicz. Krótki, a dosadny film.

menshikov

!!!!!! Spojleruję trochę !!!!!!
no tak. ale matka jej mówi : dam ci radę z mojego przykrego doświadczenia......nie warto dla faceta i tak cię zostawi(...)zachowaj swoją ambicję. Dlatego chce uchronić córkę od popełnienia błędu, od skryptu. W apodyktyczny sposób niestety. Córka zaś chce mieć swoje życie ale pewnie nie chce zrobić przykrości matce, bo jej pretensje są pod tytułem : mi, matce nie ufasz, a obcemu i facetowi ufasz, i z nim wolisz zycie dzielić, a on ci je prędzej czy później zniszczy..... Ciężki to temat życiowy, ciężka sytuacja, destrukcyjna dla matki i córki. Nie mam córki, ale ja bym też trząsła portkami o dobro jedynaczki. a tym bardziej,jeśli bym się zawiodła wcześniej na płci męskiej..... Tylko,że tutaj matka "dzieliła córkę od męża, każdy gest, ruch".
Elżbieta z żalem do matki mówi :
- "Gdy ktoś jest zmuszony do dzielenia życia, to trzeba mu pomóc na Boga ! musiałam zawsze wybierać między Tobą a wszystkimi.
Ty mnie ciągle nie rozumiesz.... To on ,a nie ty, jest mi naprawdę bliski..."
Elżbieta oznajmia matce,że nie ma już siły tego znosić i być wdzięczna ,a matka ?? a matka na to : ja niczego od ciebie nie wymagałam....
Ela :"myślisz,że moje życie ma wyglądac tak jak twoje ? dlaczego cię ojciec zostawił ? bo nie mógł znieść twojego egozimu !!!!"
Matka-typowa sado/maso.

menshikov

ciekawe, że córka do końca była podporządkowana matce - postanowiła, ze zostaną we dwie. Nie uwolniła się sama, zrobiła to dopiero matka "pozwalając" jej na związek z mężczyzną

dobrohienka

. To manipulacja, szantaż emocjonalny....... jednak więź córki z matką, niżeli z mężczyzną tutaj jest silniejsza. to destrukcja i taki S/M psychiczny. Matka jej wpoiła,że przeciez i tak facet to ten zły, który zostawia. A matka ulega ,bo już wie,że czas płynie, lata lecą, ona 100 lat życ nie będzie.......więc może doczeka wnuka :) nie będzie jednak sama. a córka i tak jej nie zostawi.

nathalie.de

gdyby matka miała partnera-kogoś kto ja kocha-nie ingerowałaby az tak w życie córki.
To samotność , brak miłości i czucia bycia kochanym tak bardzo zniekształca życzliwość , niszczy serce i głowę, wznieca jedynie zawiść i gniew.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones