PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770408}

Niewidzialny człowiek

The Invisible Man
6,7 46 375
ocen
6,7 10 1 46375
7,0 33
oceny krytyków
Niewidzialny człowiek
powrót do forum filmu Niewidzialny człowiek

Oleję fakt, że niewidzialny człowiek może sobie kogoś zaszlachtować "lewitującym" nożem i ludzie i tak będą winili główną bohaterkę, ponieważ to jest coś czego można się spodziewać znając fabułę tego filmu. To na co nie byłem przygotowany to ta "zaskakująca" końcówka. Jedyne co jest w tej końćówce zaskakujące jest to, że napisał ją ten sam facet, który napisał "Piłę" i "Upgrade". Jak w każdym horrorze (poza "Piłą") gliny robią za skończonych debili.
"Tak, panie władzo. Mój brat w tajemnicy przede mną zbudował w moim domu kombinezon niewidzialności, uwięził mnie w piwnicy, sprowadził zwłoki z moim podobieństwem i zaczął męczyć moją byłą, przy okazji doskonale parodiując mój głos."
"O. K. Jest pan wolny."
Jak w ogóle Cecylii udało się zchować drugi kombinezon? Adrian był przecież w domu tuż po niej, czemu nie zauważył, że go brakuje? (Nie wspominając o tym, że policja nie znalazła go kiedy przeszukiwała dom.)

klasykindyjski

Adrian mógł powiedzieć, że jego brat ukradł mu prototyp, ale z tymi zwłokami to faktycznie dziura logiczna (chociaż mógł powiedzieć, że nic nie wie na ten temat), a z głosem to nie musiał nic mówić. Adrian mógł się wywinąć z rozmowy z policjantami tym, że jest zestresowany i potrzebuje czasu na wyjaśnienia. Z nożem to można uwierzyć, bo Adrian zrobił to bardzo szybko, a większość osób tam ze sobą gadała. Mam większy problem logiczny. W scenie ucieczki Cecylii z szpitalu psychiatrycznego widać, że w budce ochroniarskiej stoi grupa ludzi, którzy za sobą mają monitoring, a właściwie cały rząd z wysoką rozdzielczością monitorów. Na prawdę nie zauważyli tego, że ich koledzy z pracy są mordowani? Ach fabuła w takich filmach jest pisana tak aby budzić u ludzi konkretne emocje (dokładnie strach i dreszcze), a niżeli mieć sens.

użytkownik usunięty
Quietek

A znasz jakis film ktory jest tak zrobiony ze nie mozna sie do niego przyczepic chocby w 1%?

Wiem to, ale scena z budką ochroniarską mocno mnie zdziwiła.

użytkownik usunięty
Quietek

Ja to myslalem ze oni w koncu ja zatrzymaja i oskarza o uszkodzenie tych ochroniarzy bo tam chyba nikt nie zginal ale udalo im sie nie zaskoczyc mnie na plus :D

Ja się zastanawiałem się jakim cudem mając za sobą monitoring nie zauważyli, że jakiś niewidzialny gościu z dziwnymi czarnymi elementami zabija ich kumpli (bo zastrzelił kilku).

ocenił(a) film na 4

tu mozna się przyczepic w 99%

Quietek

Policjant mówił, że wielu pracowników szpitala widziało dziwne rzeczy więc może widzieli co się dzieje.

ocenił(a) film na 9
klasykindyjski

Adrian nei wiedzial przeciez nic o 2 kombinezonie, bo ona go zrobila ZANIM on wszedl do domu, a potem ukryła w szafie. Miala tajna skrytke, co widac na poczatku filmu wiec nawet gdyby mu przyszlo do glowy czegos szukac - nie znalazlby.

jo_aotearoa

Ale w pinicy jest manekin, który miał kombinezon a potem widać, że już nie ma.

ocenił(a) film na 9
klasykindyjski

gdzie???
ona sama sobie zrobila kombinezon dopasowany do siebie. nie brala zadnego innego kombinezonu

ocenił(a) film na 8
jo_aotearoa

A to nie jest tak, że ten kombinezon był założony na manekinie tylko niewidzialny? Nacisnęła mode w apce i się pojawił. Ściągnęła i schowała. Nie znał jej schowka.

Ashtin

Czy tak trudno jest odsunąć płaszcze w szafie? Pytam się.

jo_aotearoa

To chyba inny film widzieliśmy, wzięła kombinezon z manekina, przecież ona tego nie zbudowała, jak można być tak ślepym, Adrian doskonale musiał wszystko wiedzieć skoro on je zbudował, i takie osoby potem oceniają, a nawet nie wiedzą co się w filmie działo lol.

Programista_filmweb

w szoku jestem jak można być ograniczonym xD "zrobiła sobie kombinezon" lol
ona go po prostu, nie wiem "uwidoczniła"

klasykindyjski

Nie zauważył że brakuje kombinezonu bo był niewidzialny XD Pewnie trzymali go jako rezerwę na czarną godzinę, może to był prototyp np. z krótszym czasem działania.

Trespaser

Przecież manekin było widać.

ocenił(a) film na 4
Trespaser

To by było genialne zrobić niewidzialny kostium i zapomnieć gdzie się go położyło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones