PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770408}

Niewidzialny człowiek

The Invisible Man
6,7 46 354
oceny
6,7 10 1 46354
7,0 33
oceny krytyków
Niewidzialny człowiek
powrót do forum filmu Niewidzialny człowiek

...mina Cecili tak naprawdę może świadczyć o tym, że wcale nie była głupia ani tym bardziej nie była ofiarą, ale że w dużej mierze zmanipulowała dwóch sprytnych psychopatów na długo przed swoją ucieczką, bo sama była o wiele lepszą manipulantką i... chorą psychopatką. W końcu wyszła nie tylko oczyszczona z zarzutów, ale i z pokaźnym majątkiem. Wyjaśniałoby to także, co tak pociągało w niej jej chłopaka.

Roza_Lewanowicz

Po przeczytaniu tego komentarza zdałam sobie sprawę, że tak faktycznie mogło być. Zmanipulowała też policjanta. Jej były partner był bardzo bogaty i mógł mieć każdą kobietę, widziałabym go z modelką, a on wybrał Cecilię..

monika58333

Jak wy oglądałyście ten film?
Przecież, gdy Adrian skłóca Cecilię z siostrą(mejl) i z Jamesem i jego córką(uderzenie) Cecilia zostaje sama w domu i rozsypuje na podłodze kawę mieloną. Wtedy też siedząc w kącie pokoju mówi:
- "dlaczego padło na mnie Adrian, mogłeś mieć każdą. Dlaczego ja, jak jestem zwykłą dziewczyną z przedmieścia. Nie możesz po prostu zapomnieć o mnie."
I naprawdę musiałaby być straszną psychopatką, by zabić własną siostrę, a na którą zawsze mogła liczyć. W dodatku zabiłaby ją w publicznym miejscu? Przecież została zamknięta w wariatkowie w dodatku silnie strzeżonym z którego sama nie dałaby rady ucieć.
A policjanta w jaki sposób niby zmanipulowała, jak ten na własnej skórze doświadczył konfrontacji z niewidzialnym cvzłowiekiem? Przecież Cecilia nie zamierzała wrócić do Adriana, a ten już nic jej nie zrobiłby(ciąża) tylko zemściłby się na jej najbliższych. A po śmierci siostry, to policjant i córka nimi byli...

pawelk1504

Nie chodziło osobie wypowiadającej się wyżej o to, że Cecilia zamordowała swoją siostrę, bo przecież było widać, że zrobił to Adrian. Jeśli rzeczywiście to ona była psychopatką i taki był jej plan (w miarę szybko zorientowała się, że Adrian może być niewidzialny) to jej siotra była po prostu jedną z "collateral damage", czyli szkód ubocznych całej tej akcji. Nie przewidziała, że Adrian jest zdolny do zabójstwa.

Sugetzu

Racja - o zabiciu siostry nie tu gdzie trzeba napisałem, bo wcześniej odpowiadałem na inny założony temat w którym gość stwierdził, że żadnego niewidzialnego człowieka nie było.
Choć i tak uważam, że sugestia, iż "zmanipulowała dwóch sprytnych psychopatów na długo przed swoją ucieczką, bo sama była o wiele lepszą manipulantką i... chorą psychopatką." jest błędna...

Sugetzu

PS. Teoria o zdobyciu majątku Adriana też do bani, bo to on przecież potajemnie zamienił jej tabletki przez co zaszła w ciążę...

ocenił(a) film na 8
Roza_Lewanowicz

kurde coś w tym jest ,szacunek za spostrzeżenie .

Roza_Lewanowicz

Co za głupoty ... Szukanie problemów tam gdzie ich nie ma .

Roza_Lewanowicz

dokładnie, stąd uśmiech na twarzy w scenie końcowej. policjant widział, co miała w torbie, ale wolał udawać, że wersja Cecili jest słuszna

ocenił(a) film na 7
solarzsylwia

Bo przecież uśmiech, gdy uświadomiła sobie, że w końcu jest wolna był taki dziwny xD I tak, James widział kombinezon i tak, wiedział, że go zabiła. Ale czy miałby na to dowody? Nie, monitoring jasno pokazuje, że Adrian sam poderżnął sobie gardło. Co mu więc pozostało poza pogodzeniem się z tym, że to to ona go zabiła. Nic

Roza_Lewanowicz

Cee udało się zabić męża w kombinezonie czyli sfingować samobójstwo stąd jej mina na końcu filmu.

Roza_Lewanowicz

Bzdura totalna, ona nie miała pojęcia o istnieniu tego niewidzialnego skafandra więc to się kupy nie trzyma. Minę miała taką, bo udało jej się pokonać wreszcie męża. Nienawidze takich nadinterpretacji.

ocenił(a) film na 8
BloodyMaja

Obejrz jeszcze raz film, to ze miala pojecie o istnieniu skafandra bylo przyczyna smierci siostry -.-
I to ze zabila Adriana na koniec bylo wynikiem tego, iz jeden skafander (ten z piwnicy) pozostal w szafie po poprzedniej wizycie w domu...

ocenił(a) film na 8
Garrus27

Tak, to było przyczyną śmierci siostry, ale o tym dowiedziała się później, a teoria autora tego wątku zakłada, że wiedziała o nim od początku.

ocenił(a) film na 5
Roza_Lewanowicz

Ten uśmiech to chyba był na zasadzie "JESTEM TERAZ WOLNAAA, MAM SPOKÓJ" nie szukajcie innych interpretacji, bo innych po prostu nie ma. Bez jaj to nie jest jakaś wyspa tajemnic xd

Roza_Lewanowicz

Jeżeli ona po tym wszystkim wyszła by bez szwanku to jest to największa luka w filmie. Powinny kogoś (głównej ją) podejrzewać o to że mu pomógł. Jeżeli Cecylię uniewinnili za rzekome zabójstwo siostry, bo zrobił to niewidzialny człowiek to identycznie wyglądało 'samobojstwo' Adriana.

ocenił(a) film na 6
Roza_Lewanowicz

Moim zdaniem był dwa kombinezony. Adrian podłożył ciało brata w mieszkaniu policjanta, a sam go bił i gdy się zrobiło gorąco uciekł. Brata znaleźli w kombinezonie, więc policja musiała go zabrać, a w końcowej scenie główna bohatera ma w torbie kombinezon. Wiadomo, że to ona zabiła Adriana, żeby przestał ją dręczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones