PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173799}

Niewidzialny

Den Osynlige
6,5 759
ocen
6,5 10 1 759
Niewidzialny
powrót do forum filmu Niewidzialny

Dobry, niezbyt jeszcze wtedy oklepany pomysł, przemyślany scenariusz, świetna realizacja, przesłanie. Po prostu b. dobrze zrobiony, ciekawy film.
Na porównania z debilną wersją amerykańska nawet brak słów. Może z czasem coś przy niej napiszę, bo właśnie obejrzałem oba te filmy na raz. Różnica jak niebo i ziemia.

Niewiarygodne, ale szwedzka kinematografia przez ostatnie 10-15 lat stała się jedną z najlepszych na świecie (a jeśli dodać inne skandynawskie... po prostu rządzą). Przy czym mam na myśli także filmy popularne, wcale nie jakoś szczególnie ambitne, czy artystyczne. Nie popłuczyny po Bergmanie, choć trzeba im przyznać – mieli dzięki niemu dobrą szkołę. Nawet wśród tych filmów stricte popularnych niewiele robią rzeczy „pustych” i całkiem bez znaczenia.

Tymczasem w Hollywood z tak rewelacyjnego materiału właśnie kolejny „pusty” (nie mówiąc już o tym, że słaby) filmik zrobiono.
Ale to tamten hollywoodzki ma w Polsce dziesiątki razy więcej widzów i wpisów. Jak zwykle.

Martinn

Reklama czyni cuda.

ocenił(a) film na 6
spiewaq

Dosyc dobry film z mojej kochanej skandynawii, który to ktoś mi ostatnio polecił.
Jest napięcie, fajnie zagrane główne role młodych bohaterów z wyróżnieniem oczywiście dla Tuva Novotny za rolę Annelie. Ciekawa, dośc zgrabnie opowiedziana historia, bez zbędnego w tym wypadku efekciarstwa i wyssanych z palca twistów, która w pewien sposób urzeka swoim wydźwiękiem. Historia bardzo dołująca, aczkolwiek mi osobiście czegoś w tym wszystkim brakowało, nie do końca odpowiadały mi niektóre zagrania ze strony twórców. aha, na plus jeszcze bardzo ładna blond skandynawska dupka, która była przez kilka scen na ekranie.

NIESTETY tylko 6/10, jest remake z juesej, który kiedyś sprawdzę z ciekawości.

użytkownik usunięty
Gelu_247

Jak obejrzysz ten remake, to oryginałowi podwyższysz co najmniej na 8/10 ;)

ocenił(a) film na 6

Co ma jedno do drugiego? Powiedzmy, że remake będzie słabszy, ok, ale jak to się ma do tego, że Twoim zdaniem podniosę ocenę oryginału? To są przecież dwa oddzielne filmy, których nie powinno się traktowac jako 'komplet'.

użytkownik usunięty
Gelu_247

Docenisz kunszt oryginału zobaczywszy jak można go strasznie skopać ;)

absolutnie się zgadzam, także na odwrót , ja widziałem najpierw remake potem oryginał i amerykańskiej wersji po obejrzeniu pierwowzoru obniżyłem notę, nie mogło ich dzielić raptem trzy stopnie ;)

ocenił(a) film na 9
Martinn

Trochę przesłodzony komentarz, ale faktycznie film zasługuje na uwagę, realizacja pomimo tego iż z pozoru prosta i bez jakiegoś zbędnego efekciarstwa wciąga dogłębnie ten scenariusz (mmm). Aktorzy spisali się świetnie (szczególnie Annelie przypominała mi "Dziewczynę z Tatuażem") fakt znowu pozostaje przeczucie że kilka scen wywołało odwrotny efekt od zamierzonego, jednakże mnie nie psuło to przyjemności z oglądania bo większość scen była pokazana świetnie co za tym idzie momentami mocno łapie za gardło. Muzyka budowała napięcie do samego końca.

W skrócie świetny szwedzki film, który myślę z większym budżetem zrobiłby światowy sukces.

Przesłanie, a raczej przedstawienie dusz również ciekawe, zmienia to trochę pogląd o życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones