PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611349}

Niewinność

Nevinnost
7,0 1 808
ocen
7,0 10 1 1808
Niewinność
powrót do forum filmu Niewinność

wcale nie niewinni

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie - bardzo dobry film! Gorzko przewrotny, nawet okrutny - nawet nie chodzi o to, że ta najbardzej roześmiana okazuje się postacią najbardziej tragiczną, że sukinsyn okazuje się sukinsynem jeszcze wiekszym - bo takie "przewrotki" to nic nowego w kinie. Ale przede wszystkim o to JAK to jest pokazane - każda postać tu: śledczy, lekarz, skrzywdzona (fantazjująca) dziewczyna, nawet szef śledczego - ta prawdziwe filmowe perełki, postaci, które się chłonie. Każda z tych postaci kieruje się swoim poczuciem winy / niewiny, każda straciła bądź traci swoją "niewinność". Co to jest - niewinność? Świat jest pełen przemocy, brutalności, męzowie zdradzają żony, dzieci przerażająco szybko nie są już dziećmi - i tak wiele jest ofiar. Bardzo mocna plastyka nawet drobnych scen - badanie długości członka, bańki mydlane wokół starego człowieka - to wszystko jest obraz wcale nie niewinnego świata wokół. Dreszcze jak przy thrillerze. Ale przede wszystkim - kapitalnie wymyślone postacie!

treborus

Bardzo dobre czeskie kino. Studium psychologiczne ludzkiej duszy. Tragiczne jest to, że lekarz, ojciec, mąż okazuje się zwykłą gnidą i nie ponosi adekwatnej kary do swoje zbrodni. Bo co to jest 12 lat więzienia za zniszczenia całego życia nastolatce.

ocenił(a) film na 7
carmen8_fw

Przecież w filmie nie ma w końcu rozstrzygnięcia kwestii, czy molestował tą dziewczynę.. chyba, że masz na myśli siostrę - klauna.

ocenił(a) film na 8
carmen8_fw

Dokładnie raczej chodzi że zniszczył życie tej rudej...postać nastolatki w filmie jest alegorią właśnie tej rudej dziewczyny która też miała romans z lekarzem mając 14 lat.

ocenił(a) film na 9
treborus

Jak dla mnie najlepszy do tej pory film Hřebejka, a widziałem już jego filmów sporo, perfekcyjne prowadzenie akcji, niesamowite postacie, ciary na koniec, eh, to czeskie, dobre kino!

treborus

Zgadzam się co do joty !

ocenił(a) film na 9
treborus

bardzo dobry film, wciąga do ostatniej sekundy.. pełno zwrotów akcji.. polecam!

ocenił(a) film na 8
rafalskies

dokładnie zgadzam się z Tobą. Na każdym kroku nie wiedziałem co się wydarzy w następnej scenie. Film można chwalić pod każdym względem ale jego nieprzewidywalność jest jego prawdziwą zaletą. Mało powstaje filmów które Ciebie zaskakują od początku do końca łamiąc tym samym twojej wyobrażenie jak się film skończy czy w jaką stronę potoczy się fabuła. Naprawdę solidne kino do którego jednak mnie już ten reżyser powoli przyzwyczaił.

ocenił(a) film na 8
treborus

popieram popieram popieram
polecam do obejrzenia
swietne kino
ja dalem 8/10

ocenił(a) film na 8
treborus

Ciekawy tytuł "niewinność" zastanawiam się o co chodziło autorowi czy o niewinność głównego bohatera, który dostał wyrok 12u lat a przecież nie zabił i nie jest winny morderstwa czy o niewinność tych biednych dziewczynn, które wykorzystywał. ..Córke pewnie też juz molestował.Film bardzo mi sie podobał

ocenił(a) film na 8
j_lola

Wydaje mi się że i o tą i o tą niewinność. A także pozorną niewinnośc wszystkich, którzy mogli cos podejrzewać a nic nie zrobili. Bo przecież zawsze "to oni!" a ja jestem "niewinny". Niewinność... Czy niewiedza też czyni nas niewinnymi? Ten film jest cały czas w mojej głowie, coraz bardziej go cenię, wwierca się we mnie.

treborus

może chodzi o niewinność każdego z nas, o pozory, maski, jakie nakładamy, aby wpasować się w obrazek, jaki chcielibyśmy widzieć my sami lub inni, aby wpisać się w oczekiwania otaczających nas ludzi. w filmie cała rodzinka nosi maski, kłamią prawie wszyscy. że niby tacy niewinni? ;)
niezły, przewrotny film, Geislerova, jak zwykle, świetna. plus muzyka.

ocenił(a) film na 7
bbeti

Tak, to zdecydowanie jeden z tych filmów, przy którym można się zatrzymać na dłużej i zastanowić nad pewnymi sprawami, które dotyczą nas wszystkich. Jak mawiają - Życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones