PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302450}

Niewygodna prawda

An Inconvenient Truth
6,3 2 171
ocen
6,3 10 1 2171
Niewygodna prawda
powrót do forum filmu Niewygodna prawda

...m.in. w filmach takich jak "globalne ocieplenie - wielkie oszustwo".

W odpowiedzi proponuję obejrzeć "the denial machine".

To jasne i logiczne, że wielomiliardowe korporacje zatruwające środowisko i nas samych, wydadzą grube pieniądze na zaprzeczanie globalnego ocieplenia, żeby nie stracić swoich zysków.

W "Upadku" Michaela Ruppert stwierdza, że firmy naftowe w obliczu zbliżającego się kryzysu naftowego wręcz kibicują topnieniu lodowca licząc na zyski z wydobycia ropy, który się pod nią prawdopodobnie znajduje.

Nie wiem skąd te ataki na ekologów. Nawet jeśli globalne ocieplenie i jego skutki do was nie przemawiają to może skażenie wód, gleb i pożywienia, a co za tym idzie choroby takie jak rak, który dotyka coraz więcej ludzi.

taperjeangirl

p.s. lobby anty ekologiczne w Stanach to w większości ci sami ludzie, którzy wcześniej prowadzili lobbing dla firm nikotynowych...
koś jeszcze dzisiaj nie wieży, że palenie powoduje raka ??? !!!

taperjeangirl

zamilcz dzieciaku

kanies

to wszystko? to lepiej ty milcz skoro tylko tyle masz do powiedzenia.

ocenił(a) film na 3
taperjeangirl

zamilcz

r0galik

powaliła mnie siła twoich argumentów. odsyłam do poprzedniej odpowiedzi.

ocenił(a) film na 1
taperjeangirl

Używaj mózgu, myślenie ma przyszłość.

HrabinaSas

ty najwyraźniej nie stosujesz się do rad dawanych innym.

taperjeangirl

Ludzie gardzą ekologami ponieważ są lewackim ścierwem działającym na szkodę państw zachodnich. Owszem trafiają się tam nawiedzeni idealiści wierzący w co to robią. Ale tych lewaków pobudza się do działania przez różne grupy chcące z pomocą tych idiotów zablokować postępowe inwestycje i uratować/zyskać na tym kasę.

Najlepszy przykład - Dolina Rospudy i wielki projekt w krótkiej niepodległości Polski kiedy w 2006 roku zdecydowano zbudować autostradę cementującą Polskę z krajami nadbałtyckimi. Wtedy rosyjski rząd uaktywnił polskojęzycznych ekologów żeby pod pretekstem "ochrony środowiska" zniszczyli szansę na tą drogę - autostrady nie ma - zyskały rosyjskie firmy a w rejonie Rozpudy do dziś Tiry rozjeżdzają mieszkańców okolicznych bo nie ma obwodnicy. Niby tylko opóźnili ale tragiczne dla Polski wydarzenia z X 2007 sprawiły że prorosyjskie lobby udupiło inwestycję którą wcześniej zablokowali ekoterroryści.

To jest tylko jeden polski przykład ale powtarza się wszędzie na świecie jak ktoś ma interes. Nieważne czy ekoterrorystą jest garniturowiec Al "ManBearPig" Gore.czy zwykły zaćpany hipis ekoterrorysta - dla normalnych, uczciwych ludzi powinni być powodem pogardy lub politowania ale durniów nie brakuje którzy dadzą się zrobić im w balona. Smutne ale prawdziwe.

tc1987

"ekologami ponieważ są lewackim ścierwem" , "Wtedy rosyjski rząd uaktywnił polskojęzycznych ekologów"....dowody poproszę. W razie ich braku radzę skontaktować się z psychiatrą w sprawie twoich paranoi.

"lewackie ścierwo", "ekoterroryści", ...jesteś kolejnym przykładem antyekologa bez żadnego argumentu, dowodu, znikomą wiedzą na temat ekologii i ograniczeniem umysłowym ("zaćpany hipis ekoterrorysta"). Gębę masz jednak pierwszą do wyzwisk. Gratuluję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
taperjeangirl

Tak widzę że lepiej bronić bandytów blokujących ważne inwestycje niż samemu pomyśleć. Aż tak nienawidzisz ludzi którzy od tego czasu zginęli w wypadkach w Suwałkach którzy nie żyją tylko dlatego że bewzględni eko - bandyci zablokowali budowę obwodnicy. Głupiej żaby ci żal która nie przejdzie 100 metrów w inne miejsce a już dziecka które nie wróci do ze szkoły po przejechał je tir już nie?

Mało mnie obchodzi los hipisowskiej bandyterki kiedy ich walka zagraża życiu choćby jednej osoby a to miało miejsce w wyniku bandyterki jaką uprawiali twoi idole w 2006 roku.

To są "ekoterroryści" ponieważ działają w podobny sposób skodząc interesom państw. Kim osoba która napada eksterytorialną platformę wiertniczą? Bandytą uprawiającym piractwo i chociaż gardzą państwem rosyjskim to jednak nie będę z tego pozoru współczuł bandziorom które mam nadzieję odpracują swój akt piracki w jakimś łagrze. Szkoda że podobnie nie postępowano z tą bandyterką na całym świecie to już nie byłoby z tym problemu.

taperjeangirl

Proszę bardzo to jak wyjaśnić to:

W latach 2005 - 07 dążono do uniezależnienia się Polski od uzależnienia gospodarczego od wschodniego gangstera. Pośrednio też do połączenia planowanych nitek gospodarczych tak by korzystały na tym państwa nadbałtyckie, Ukraina i reszt a Europy Środkowowschodniej. Był to doskonały plan by poprzez gospodarkę wykańczać Rosjan tracących na tym że Gazprom i inne firmy w Rosji traciłyby wpływy co doprowadzało by do politycznej marginalizacji bandziora Putina. To gra która była uzasadniona i po odzyskaniu niepodległości przez Polskę będzie dalej uzasadniona i kontynuowana. A teraz dlaczego szanse na ten piękny plan zostały zmarnowane pośrednio dzięki hipisowskim durniom zwącym siebie ekologami.

Szczególnie ważnym elementem tego planu była rafineria w Możejkach na Litwie. Rosjanie wywierali ze słabym skutkiem wielką presję na Litwinów żeby nam jej nie odpsrzedawać co pokazywało jak doskonałym to byłoby ciosem w długofalowej wojnie gospodarczej z Rosją. Nie zapominajmy że w tym czasie miały docelowo wspierać ideę zatrzymania budowy Rurociagu Północnego

Ale Możejki były tylko pewnym elementem planu potwierdzającego wiązanie Litwy, Łotwy i Estonii z Polską i zachodem przeciw Rosji. Ważne było utworzenie odpowiednich linii i stacji transformatorowych oraz BUDOWA AUTOSTRADY łączącej Polskę z krajami bałtyckimi. I w tym momencie do akcji ruszyły ekologiczne bydlęta które działając ewidentnie w interesie Rosjan zablokowały jeden z początkowych elementów tego wielkiego planu w postaci Rospudy. Awantura z zablokowaniem tej drogi służyła WYŁĄCZNIE Putinowi i nikomu innemu a ze środowiskiem nie miało to NIC wspólnego nieważne co krzyczały ćwoki przylepiające się do drzew z braku posiadania ciekawszego hobby. Również przy możejkach ekoterroryzm miał swój udział z opóźnianiem zakupu i rozwinięcia tej placówki i w obu wypadkach wystarczyło to by wytrwać do feralnego X 2007. Efekt jest taki że nie mamy ani Możejek, ani autostrady a do dziś dziesiątki ludzi zginęły w wypadkach z powodu braku dróg omijających Suwałki. Podziękujmy eko bandytom którzy mają na rękach zarówno krew ludzi jak i czynny udział w sparaliżowaniu pięknych planów częściowego sparaliżowania gospodarki Rosji.

Nie chce mi się teraz wyszukiwać każdego artykułu w sieci czy biegać po bibliotekach z archiwalnymi numerami prasy od prawa do lewa ale dokładniejsze info łatwiej znaleźć w google po paru minutach szukania. Ale wątpie by dziecko które nie umiało dostrzec oksymoronu użytego przez jednego trolla post niżej zdołało samo poszukać dokładniejszych informacji lub wyciągnąć jakiekolwiek wnioski.

To jest forum konkretnego filmu i dokładniejsze informacje w sprawie mającej niewiele wspólnego z Rospudą i Możejkami poza ogólnymi metodami działań bandziorów z GreenPeace i tym podobnych.

tc1987

Dzięki, że potwierdziłeś, iż gębe masz pierwszą do wyzwisk :] Pisowski POmiocie? Wdałam sie w dyskusje z 15-latkiem o wąskich horyzontach czy brak merytorycznych argumentów cię tak frustruje?!

taperjeangirl

Jakbyś miała dość inteligencji przypisywanej homo sapiens to zobaczyłabyś najpierw że to napisał prowokator o innej ksywie. Nawet 15-letni ćwierćinteligent powiinien dostrzec że określenie "Pisowski POmiot" to doskonale widoczny oksymoron.

Czy brak zdolności przyjrzenia się komuś kto coś do ciebie napisał to powód do aż takich frustracji?



taperjeangirl

"Wdałam sie w dyskusje z 15-latkiem"

Mamy 2013 a nie 2003 rok dziecinko - polecam ponowne odbycie nauki w dziedzinie dodawania bo wyraźnie widać że to się przyda.

tc1987

Na papierze możesz mieć 26, ale w głowie nadal 15. Wystarczy rzucić okiem na twój "sposób" dyskusji - rzucanie obelgami w każdym komentarzu świadczy o niczym innym jak o frustracji.

"Czy brak zdolności przyjrzenia się komuś kto coś do ciebie napisał to powód do aż takich frustracji?" - Jak mogło mnie wczoraj sfrutrować coś, co dopiero dziś mi wytknąłeś? Logika raczej nie jest twoją mocną stroną.
Swoją drogą ciekawa sprawa z tymi kontami...prawie identyczy nick i identyczny avatar, jednak wg ciebie dwie różne osoby...:]

Sajonara!

taperjeangirl

skoro to globalne ocieplenie występuje, to czemu z roku na rok mamy coraz dłuższe zimy (może i mało śnieżne, ale piździ długimi miesiącami)?

WodaMoralna

może dlatego, że nie rozumiesz na czym polega globalne ocieplenie ?!

taperjeangirl

a może dlatego, że takie coś nie występuje?

WodaMoralna

Globalne ocieplenie, więc ma zrobić się cieplej, czyli wniosek na poziomie przedszkolaka.
Nie rozumiesz złożoności zjawiska, więc albo poczytaj albo się nie wypowiadaj.

taperjeangirl

a jednak rozumiem je i to dość dokładnie, więc wiem że jest gównoprawdą nakręcającą lobby energetyczne.

Temperatura na świecie się ciągle oobniża, to raz, a to że w dużych centrach i aglomeracjach zwanymi miastami się zwiększa wpływa na twoją ocenę. Weź dziecię przejrzyj na oczy.

WodaMoralna

wpływa na twoją ocenę i zaburza prawdziwy wygląd sprawy*

WodaMoralna

Tak, szczególnie w aglomeracjach takich jak np.wioski na północy kanady...to się uśmiałam!
A lobby energetyczne w celu nakręcenia sprawy opóźnia u nich przyjście mrozów i skraca ich trwanie!
Właśnie udowodniłeś jak "dokładnie" wszystko rozumiesz! Brawo.
Co ciekawsze, uważasz, iż lobby energetyczne rzucałoby sobie kłody pod nogi, wmawiało ludziom zmyślone zjawisko i nakręcało tym samym społeczeństwo do ograniczenia spalania co2 = do ograniczenia zysków przemysłu energ.. Kolejny przykład twojej "logiki", będącej samej w sobie raczej tworem propagandy antyekologicznej niż jakiekolwiek myślenia.
Daj dziecię spokój tej temperaturze i skończ lanie wody, moralnej i każdej innej.

taperjeangirl

dobra, to napisz mi CO TO JEST GLOBALNE OCIEPLENIE mądraliński łebku.

taperjeangirl

Najwidoczniej takie coś jak normy emisyjne i imisyjne, za które zgarnia się masywne pieniądze są ci obce, kiedy się dowiesz kto ustanawia takie normy i kto od kogo zgarnia za nie pieniądze będziesz w szoku.. Typowy laik z ciebie co chciałby coś potruć innemu człowiekowi, ale nie wie o czym, więc powtarza typowe schematy i teorie z lat 90, które wpoili mu w szkole, ale których nie rozwinął na własną rękę. Gratuluję.

Rodzice też ci kiedyś mówili że mikołaj istnieje i wchodzi przez komin albo uchylone okno? Dalej w to wierzysz?

WodaMoralna

o błagam Was ... to ze się zjawisko nazywa "globalne ocieplenie" nie oznacza ze bedzie coraz cieplej matołki ;) to znaczy tyle ze temperatura będzie się wyrównywać, będą mniejsze jej wahania, czyli zima będzie dłuzsza ale lzejsza niż w poprzednich latach, a lato będzie dłuzsze, nie ma typowej jesieni, ale będzie tez chłodniejsze, a bardzo ciepłych dni będzie coraz mniej.

Ekolodzy są uwazani za pipki, bo jedyne co się w TV pokazuje to to, jak się przywiązują do drzew i robią szum wokół mało istotnych spraw.

Co Wam po limitach emisji skoro rok w rok największe państwa emitujące syf nie przestrzegają tych praw bądz jak Hamburgeryka poprostu ich nie podpisują?!

Ludzie, co Wam trzeba pokazac, zeby udowodnić ze istnieje zjawisko globalnego ocieplenia?!

Czy widział któryś z Was dokumenty jak topnieją lodowce które mają po setki tysięcy lat? czy nie zauwazyliscie jak klimat w europie się zmienia? W naszej Polsce trąby powietrzne? wahania temperatur przykładowo rano 6stopni popołudniu 26 w nocy 3stopnie znów? Cisnienie które szaleje a ludzie padają jak muchy?

Łykacie jak indyki paszę brednie zeby się zaden z Was nie zainteresował jak jestemy truci na codzien.

Tyle mojego wywodu, autor wątku ma racje czy się komuś to podoba czy nie. Jesli ktoś naprawdę nie chce wierzyć w globalne ocieplenie to życzę Wam jak najdłuższego życia, abyście doczekali skutków swojej ignorancji.

KasZet

Słyszałeś o tym motywie, jak się okazało że temperatura na arktyce wcale nie wzrasta i sobie naukowcy pozmieniali wyniki żeby jednak okazało się to "prawdą" ? ;)

Kiedyś na globie również występowało zlodowacenie, osychanie czy zmiany klimatyczne "dziwnego rodzaju", jeszcze zanim był przemysł i tak więc wierz sobie w coś, co jest powodem do zgarniania niemałych sum - rozumiem że pomaga to rozwijać poniekąd alternatywy ale... raczej służy czemu innemu.


Swoją drogą studiuję na wydziale, który zajmuje się między innymi ową tematyką i przeczysz po prostu niektórym profesorom, którzy styczność z tematem mają już od długich lat i swoją opinie wyciągnęli na podstawie raczej nie krótkich obserwacji. Z autora tematu robiłem sobie po prostu jaja bo widziałem, że zamiast napisać "co to jest" jedynie potrafi zaprzeczać komuś jak taki zrzędliwy pierd :)

WodaMoralna

nie słyszałam ale widziałam zdjęcia i filmy pokazujące zmiany lodowców. Skąd wiesz ze to co Ty uwazasz za słuszne nie jest ściemą? Może 9napiszę ogólnikowo i w skrócie) "IM" zależy na tym zebysmy wierzyli ze wszystko jest ok a tak naprawdę za niecałe może pare set lat obudzimy się jak grubasy w filmie wall-e na krzesłach na innej planecie (statku) bo nasza ziemia bedzie zasyfiona i nie do zycia... ;)

Kazdy ma prawo wierzyć w to co uwaza za słuszne. Tak jest ze wszystkim-gustem filmowym, polityką, modą, tym co się komu podoba-rzecz gustu. Ja wierze w te zmiany i nie zmieni tego post na forum filmwebowym ;)

Pozdrawiam i zycze ciekawych wykładów. Sama wybierałam się na coś związanego z ekologią- temat naprawde ciekawy i jakby nie było dotyczący kazdej istotki na ziemi.

KasZet

Wiesz, kiedyś lodowiec mieliśmy i w Polsce, czy zmiany następujące z jego topnieniem i cofaniem się to również było globalne ocieplenie, czy naturalna kolej rzeczy? Jasne że zagłębia przemysłowe czy liczne aglomeracje mogą mieć wpływ na lokalne zmiany pogodowo-klimatyczne, a to ciągnie za sobą resztę zmian, aczkolwiek polityka prowadzona w tym kierunku nic nie zmienia, a jedynie robi się wielki szum byleby nałożyć sankcje finansowe i napędzać "gospodarkę" i obrót papierkiem. Czy Chiny, USA, Indie, lub Rosja robią sobie coś z tych norm? Mają je głęboko w dupie... i łuskają dalej tępaków którzy dają się na to naciągnąć.

Ja nie twierdzę, że Ziemia nie jest zasyfiona i nie przesadzamy z jej eksploatacją doprowadzając do jej znacznej degradacji (swoją drogą temat gazu łupkowego w Polsce, to jest całkiem fajne zasyfianie środowiska i warstw wodonośnych) , jestem jaknajbardziej za wykorzystywaniem alternatywnych źródeł energii i rozwijaniem technologii z tym związanej, jednak nie wierzę w te wszystkie normy, przepisy i akty prawne które mają sztucznie dopompowaną paniką.


Ocieplenie klimatu byłoby dziwnym stwierdzeniem- szczególnie że od kilku lat mamy długie i chłodne zimy, a lata również bywają mniej ciepłe i do tego deszczowe (czasem zdarza się "anomalia" że przez tydzień czy 2 grzeje po 30-35 stopni, ale to jest występowało już dawniej). Kiedyś w kwietniu lub początkiem maja już kąpałem się nad zalewami, teraz czasem w połowie czerwca zbiorniki są dalej chłodne - gdzie tu ocieplanie? :)

WodaMoralna

Hmm ale ja też nie twierdzę, że wszystkie te papierki mają jakies znaczenie, bo tak naprawdę to jak sama napisałaś są gówno warte. Chodzi mi raczej własnie o to, ze to zasyfienie jest! Woda która jest zanieczyszczona jest cieplejsza- co za tym idzie- no chiciazby to topnienie lodowców (a się ich uczepiłam ;) ). Coraz więcej zanieczyszczeń w powietrzu tez ma na to konkretny wpływ. Klimat jest inny ! A samo to jest wynikiem tych zmian. Pewnei ze klimat i kiedys miliony lat temu się zmieniał bez naszej pomocy ;) ale mimo wszystko wierzę ze ludzie mają duzy wpływ na to.

Gdyby każdy choćiaż raz dziennie pomyślał o tym, że sami sobie zatruwamy planetę, to ja wierzę w to bardzo że wyglądałoby to wszystko zupełnie inaczej! Rzeki byłyby czystsze, powietrze świeże ...mieszkam na śląsku i uwierz- to czym się tu oddycha woła o pomstę do nieba! Komunikaty- prosze pozostać w domu stężenie siarki w powietrzu przekroczyło normy o 300% to dopiero ubaw HA! i nie uwierzę, ze to nie zmienia klimatu! przecież wiatry gonią po całej planecie, kurde to nie jest tak , że jeśli mój sąsiad pali śmieci w piecu kaflowym to ten dym zostaje tylko nad jego domem. A własnie np takei akcje powodują ocieplenie klimatu. Ludzie palący węglem zamiast tego spalają wszystko co im się w domu już nie przyda! śmieci, plastiki, resztki jedzenia, pieluszki z zawartoscią, teściową czy psa... :/
Wycinanie lasów które jeszcze coś tam tych syfów (tak uogolnie o tej godzinie) zbierają tez ma na to wpływ, bo przecież wtedy wszystkei związki trujące latają sobie dookoła ziemi. W moim mieście kiedyś było pełno parków, co krok roslo drzewko, na rynku było zielonoe, a teraz? wszystko wycięte, bo tzreba o to dbać, a po co to komu, a bo gołębie z tego srają... I tak wyglądają wieksze miasta- blok na bloku, wszędzie beton- zero natury. Jak tak dalej pojdzie moje dzieci nei będą wiedziały co to "las" ...

Ocieplenie, wiesz, ja myślę ze tu chodzi o wyrównanie temperatur. Tzn jak sama pisałaś lato jest coraz chłodniejsze, ale za to zima coraz cieplejsza. Coraz mniej dni mega mroznych czy mega ciepłych dni, temperatura sie wyrównuje i mi się wydaje ze to stąd to określenie. Moge się mylić bo nie jestem tego pewna na 100%, raczej na 80parę ;)

Jak już pisałam, każdy ma swoją opinię na ten temat, kazdy inaczej patrzy na fakty. Ile ludzi- tyle różnych zdań :)

Tu muszę przyznać CI rację co do tematu- ludzie robią szum, wokół spraw które każdy ma raczej w szeroki powazaniu. Bo co z tego ze ktos obejrzy film, powie wow ale miazga, syf sie robi, jak nic w związku z tym nie zmieni. Staram sie postępować ekologicznie na ile to możliwe, kurde , można od tak błahych spraw zacząc jak oszczędzanie reklamówek w sklepie, zakręcanie i nie marnowanie wody, zgniatanei plastikowych butelek...i masa innych! czemu o tym nikt nie zrobi filmu, pokazac jak w prosty sposob mozna wiele zmienić.

Coż, rozpisałam się tak na dobranoc ;) moze czas zakonczyc tę dyskusję, choc miło było w końcu z kimś obeznanym porozmawiać bez wyzwisk etc. Pozdrawiam ! :)

KasZet

to że MAMY NA TO WPŁYW - jest rzeczą oczywistą, ale STOPIEŃ WPŁYWU jest już inną sprawą.


Nie pisałem nigdzie, że lata chłodniejsze a zimy cieplejsze. Wręcz przeciwnie, pytałem skąd dłuższe okresy wyziębu niż w poprzednich latach

taperjeangirl

nie ma globalnego ocieplenia.jest cykliczne ocieplenie co może być przyczyną cyklicznego zlodowacenia.ponoć topniejący lód może spowodować że w oceanach będzie więcej słodkiej wody a ona ma inną gęstość. wyniku czego zmienią się prądy oceaniczne na chłodniejsze.czyli ocieplenie spowoduje epokę lodowcową.zgadzam się z tobą.

ocenił(a) film na 1
taperjeangirl

ciekawy film o tym "dokumencie" www . youtube.com / watch?v=J48LQSQIinA

ocenił(a) film na 1
dezertx

www.youtube.com/watch?v=J48LQSQIinA

taperjeangirl

Niestety, dyskusje z ludźmi na filmwebie do łatwych nie należą. Fajnie natomiast, że walczysz, piątka za to! :) Można tłumaczyć tłukom, że 35 stopni co roku to najlepszy dowód na to, że jest coraz cieplej. Że rolnicy dzisiaj bez nawadniania pól nie są w stanie zebrać plonów a 15-20 lat temu nikt nie podlewał tego, co podlewa się dziś. Coraz większe susze co roku - oni dalej będą mówić, że to anomalie.

Pozdrawiam Cię !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones