PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693142}

Niezłomny

Unbroken
7,2 75 527
ocen
7,2 10 1 75527
4,8 10
ocen krytyków
Niezłomny
powrót do forum filmu Niezłomny

Niezłomny

ocenił(a) film na 8

Ja się wciąż dziwie że Polacy są narodem upośledzonym i nadają taki tytuł amerykańskiemu filmowi podczas gdy my mamy swoich Żołnierzy Niezłomnych, Żołnierzy Wyklętych, Pileckiego, Hubala, itd., przy których wyczyn Louie'go jest niczym. To jest jakiś śmiech na sali.

Co do samego filmu to b. mi się spodobał :) Ogólnie po obejrzeniu zauważyłem że reżyserem jest Angelina Jolie, duże zdziwienie! Polecam.

ocenił(a) film na 4
pojazdowiczxD

To jest niepotrzebne czepianie się, bo Niezłomny to po prostu tłumaczenie z angielskiego tytułu Unbroken. Może i mamy swoich bohaterów, ale to jest amerykański film, więc czemu się dziwić? Poza tym ten film nie jest reklamowany jako film o najbardziej niezłomnym człowieku, jaki stąpał po tej ziemi, więc nie wiem w ogóle skąd ta frustracja.

Co do oceny - tego nie będę komentował - kwestia gustu - mnie ten film o mały włos nie uśpił, ale nie był aż na tyle zły, żeby nie mógł się komuś spodobać.

ocenił(a) film na 8
Doback

Nie wiem jak to zrozumiałeś, ale ja się nie czepiam że Amerykanie rozpowszechniają historię swoich bohaterów. To jest normalna kolej rzeczy. Właśnie, normalna, która nie ma miejsca w Polsce. To mnie tylko boli :)

ocenił(a) film na 4
pojazdowiczxD

Ja osobiście nie lubię filmów, które ukazują jednostki jako krystalicznie czyste i dobre. U nas w Polsce z resztą każdy ma swoją wersję historii, także jak zrobisz film o bohaterze, to od razu się podniesie krytyka, że on zrobił takie i tamte rzeczy źle. Papież pedofil, Kukliński zdrajca, Piłsudski terrorysta, Wałęsa agent - nie dogodzisz. A jak wybierzesz mniej znaną postać to do kina nikt nie przyjdzie. Ot, jaka widownia, takie filmy. No ale powoli widać postępy w polskiej kinematografii, więc moze w końcu się doczekamy dobrego kina historycznego ku pokrzepieniu serc.

Doback

tak, My Polacy potrafimy opluć każdego Bohatera i nas..... we własne gniazdo

pojazdowiczxD

Gdzie w Polsce znajdziesz tyle funduszy na kręcenie tylu filmów patriotycznych co w USA. Polska to wciąż kraj drugiego świata.

ocenił(a) film na 8
graforlock

Czyżby? http://www.filmweb.pl/film/Historia+"Roja"%2C+czyli+w+ziemi+lepiej+słychać-2012- 537558

Wciąż niewydany. Powód? PISF wycofuje się z finansowania i żąda zwrotu pieniędzy.

http://www.filmweb.pl/film/Wyklęty-2015-706018

Film kręcony z pieniędzy prywatnych i zbiórki pieniężnej. Powód? Cały sponsoring się wycofał po tym jak reżyser nie chciał dokonać zmian w scenariuszu które ocieplały wizerunek UB,SB,itd.

Mało?

pojazdowiczxD

Porównaj sobie średniej klasy produkcje amerykańską i przelicz jej budżet oraz porównaj sobię rzekome superprodukcje polskie i zobacz jaka jest różnica pieniężna. Tylko o to mi chodzi, i już nie chce mi sie rozmawiać o filmach historycznych bo to chyba jedyne co Polska ma do zaoferowania, w kółko i w dupę maryny 80-90% tego co się tutaj kręci to historyczne flaki z olejem. Nie mówię, że to koniecznie coś złego, ale ileż można męczyć bułę historią, jakbym miał żyć całe życie przeszłością to nigdy nie poszedłbym do przodu. Polakom więc zalecam to samo.

ocenił(a) film na 9
pojazdowiczxD

jestem dumny z tego, że wsparłem produkcję filmu Wyklęty i mam nadzieję, że Polacy w końcu zaczną być dumni ze swojej przeszłości bo mamy z czego :)

zachęcam innych by również wsparli ten projekt, każda złotówka się liczy a w nagrodę dostaniemy dwie płyty DVD - film Pre Mortem oraz audio Raport Rotmistrza Witolda Pileckiego czytany przez Marcin Kwaśny

pojazdowiczxD

Zgadzam się , z oceną filmu , bardzo mi się podobał, i to samo zaskoczenie na koniec- reżyser!!!

pojazdowiczxD

unbroken-niezłomny
dosłownie przetłumaczone

ocenił(a) film na 8
Pinkusek

Dosłownie? Unbroken ma około pięciu polskich odpowiedników.

pojazdowiczxD

Najwyraźniej niezłomny najlepiej pasowało. Z resztą to że ma wiele polskich odpowiedników nie wyklucza tego, że jest dosłownie przetłumaczone.

ocenił(a) film na 10
pojazdowiczxD

Że też pod każdym filmem o jakimś zagranicznym bohaterze musi się znaleźć jakiś patriota-idiota, który będzie psioczył na bohaterów zachodnich i wychwalał swoich. Nakręć człowieku film o jakimś polskim pseudo bohaterze i zobaczymy ilu ludzi zechce go obejrzeć.
A już narzekanie na PISF, który jest finansowany z pieniędzy budżetowych, czy na prywatnych sponsorów że się wycofali z finansowania zakrawa o kpinę. Najlepiej się rozdysponowuje nie swoimi pieniędzmi, prawda?
To jest dopiero śmiech na sali.

ocenił(a) film na 8
berni_

Śmiech na sali to twoje wołanie o "pomstę do nieba". Nikt tutaj nie spsioczył żadnego bohatera, oprócz polskiego co zrobiłeś Ty. Więc jak masz tłuc farmazony które są kłamstwem to lepiej sprzedaj je jakiejś taniej dziewce w klubie bo tutaj Ci to nie wyjdzie.

I kto tu narzeka na PISF lub sponsorów? Chłopcze, twoje czytanie ze zrozumieniem jest na poziomie mułu. Stwierdzam fakty a jeśli fakty są dla ciebie jakimś rodzajem obrazy kogokolwiek to widzę że nie wyszedłeś z tego zaścianka mentalnego zwanego postkomuną. Nie użyłem ani jednego przymiotnika a masz czelność zachowywać się jakbym wyzywał wszystkich od najgorszych. Lecz się.

To dopiero jest śmiech na sali, hehe.


ocenił(a) film na 10
pojazdowiczxD

Człowieku, Ty oprócz narzekania, to nawet nie umiesz poprawnie sklecić kilku prostych zdań (przeczytać nabazgranego przez siebie tekstu jak widać również, o czym świadczy fakt zaprzeczania samemu sobie na post z 14 mar 14:05). Rozmowa z taką miernotą umysłową jest jednak poniżej mojego poziomu, dlatego.. śmiech na sali.
Żegnam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones