PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693142}

Niezłomny

Unbroken
7,2 75 529
ocen
7,2 10 1 75529
4,8 10
ocen krytyków
Niezłomny
powrót do forum filmu Niezłomny

hmm.. Angelina Jolie jako reżyser.. Ciekawe ;) Film bardzo wciąga, oglądając go nie znudziłem się ani razu, a jak na dość młodą obsadę i debiut reżysera to obraz wyszedł rewelacyjnie. Co do fabuły to tutaj duże zaskoczenie, czytając opisy filmu sądziłem, że będzie to bieganie przez cały seans, a tu dostaliśmy walkę o przetrwanie i zmierzenie się z przeciwnościami losu. Film bardzo porusza, a że przepadam za tematyką II wojny światowej to ocena 9! ;-)

ocenił(a) film na 9
Dark_Moon18

Również jestem pod wrażeniem - filmu, historii, bohatera. Film trzyma w napięciu przez całe 2 godziny, pozostaje w pamięci i daje do myślenia. Niezłomny jest tu bardzo trafnym określeniem, szok - że takie katusze można przeżyć. Niestety wojna niesie z sobą wiele cierpień i takich historii. Jednak jest to historia niezwykła, główny bohater można powiedzieć, że trafia z deszczu pod rynnę, przeżywa wiele dni na oceanie, następnie trafia do niewoli, jest przenoszony z jednego obozu do drugiego... Jest bity, torturowany, pracuje niewolniczo. Dziękuje za tak piękny, wzruszający film, Teraz przyszedł czas na przeczytanie książki i zagłębienie się w dokładną opowieść z życia Zamperiniego. Człowieka, który zasługuje na podziw i szacunek, wiernego swoim ideałom, potrafiącego wybaczyć swoim oprawcom... Ode mnie również 9tka!

ocenił(a) film na 7
eveo_filmweb

Też mam zamiar zabrać się za książkę, bo to amerykańska produkcja (co widać na pierwszy rzut oka) na całkiem dobrym poziomie. Przypadł mi do gustu sposób przedstawiania - na przemian sceny z dzieciństwa i wojny, dzięki temu obraz nie nudził - oraz zdjęcia nieprzesycone zbędnymi szczegółami. Bardzo przyjemny dla oka. Również sama postawa bohatera wzbudza podziw. Chociaż przyznaję, liczyłam na coś bardziej "skondensowanego", bo ta część w niewoli trochę się rozmyła. Plus za końcówkę, dopowiedzenie realnych zdarzeń z czasów po zakończeniu wojny.

Dark_Moon18

Z tym Debiutem to spokojnie to byl juz jej trzeci film ...

ocenił(a) film na 9
Dark_Moon18

zgadzam się. właśnie obejrzałam i jest pod wielkim wrażeniem. Wzruszający film. Ileż siły w sobie musiał mieć ten człowiek, że nie poddał się i mało tego - wybaczył ...
Jak najbardziej godny polecenia.

ocenił(a) film na 4
olka19_19

Wzruszająca, to jest historia człowieka. Film jest taki sobie. Pozbawiony szantażu emocjonalnego byłby zwykłym średniakiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones