PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832429}
6,1 706
ocen
6,1 10 1 706
6,0 3
oceny krytyków
Niezbędna konieczność
powrót do forum filmu Niezbędna konieczność

Świetny - Warto!!!

ocenił(a) film na 8

jak się komuś spodoba ten film, to mogę polecić coś troszkę innego, jednocześnie troszkę podobnego, "Gaspard jedzie na ślub".

Jak ktoś zna podobne, to proszę podrzucać w odpowiedziach.

ocenił(a) film na 5
mitrus80

Uważam, że film jest interesujący, podobał mi się przez większą część, lecz ilość absurdu i dość łopatologiczne i nastawione trochę na szokowanie odbiorcy sceny - ostatecznie mnie zmęczyły. "Niezbędną konieczność" odbieram jednak pozytywnie, a ocena "5" to u mnie stosunkowo wysoko. Również polecam "Gaspard jedzie na ślub", a z innych absurdalnych podobne są filmy Quentina Dupieux:

"Au poste" (choć ten jest nie dla każdego pewnie)
"Deerskin" (niedługo w polskich kinach, zdecydowanie bardziej dla szerszego grona widzów, przystępniejszy od Au poste)

Z innych dość podobnych francuskich komedii polecam do sprawdzena:
"U niej w domu" (2012)
"Na oczach wszystkich" (2018)
"Karmel" (2007)
"Meteory" (2018) - to nie komedia w sumie, ale polecam, mimo słabej śrendniej ocen
"Miłość od pierwszego ugryzienia" (2014)
"Wakacyjna terapia" (2018)
"Ava" (2017)
"Babcia w ciąży" (2016)
"Jutro i we wszystkie inne dni" (2016)
"Nowa dziewczyna" (2014)

Są to dość specyficzne filmy, jedne mniej drugie bardziej. Na pewno nie podejdą wszystkim, dlatego z góry przepraszam za ewentualne rozczarowania. Ja jestem dość wybredny, a mi się podobały (może poza "Au poste" niestety), dlatego pozwoliłem sobie wrzucić tę listę - choć mam dużo do nadrobienia w kategorii francuskich filmów tego typu. Pozdrawiam, życzę miłych seansów.

ocenił(a) film na 8
Mowgli_2

dziękuję bardzo za rzeczową i wyczerpującą wypowiedź

w większości jeszcze nie obejrzałem (oprócz Ava, Karmel, i ...od pierwszego ugryzienia)

mitrus80

Znasz filmy Sébastiena Betbedera?

ocenił(a) film na 8
ljon

obejrzałem niedawno "Wyprawa na Grenlandię" a tak ogólnie to nie, czyli sprawdzić?

mitrus80

Polecam "Marie et les naufragés" (2016) i "2 automnes 3 hivers" (2013), a odradzam "Chmury". "Wyprawy" jeszcze nie oglądałem. Jak ją oceniasz?

ocenił(a) film na 8
ljon

oceniłem na 5 - potencjał dokumentalny bardzo duży, jako film raczej średnio mi podszedl, chociaż nie tak żebym żałował że obejrzałem... dzięki za polecenia

mitrus80

Właśnie się zarejestrowałem na mubi i widzę "La reine des pommes" (2009) Valérie Donzelli. Intuicja mi podpowiada, że to może być dobre kino w podobnym stylu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones