PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1325}

Nieznajomi z pociągu

Strangers on a Train
7,4 11 315
ocen
7,4 10 1 11315
7,8 13
ocen krytyków
Nieznajomi z pociągu
powrót do forum filmu Nieznajomi z pociągu

Mocno średni.

ocenił(a) film na 4

Do tej pory Hitchcocka widziałem tylko "Psychozę". To jest mój drugi film tego reżysera. Gra aktorów raz lepsza raz gorsza, reżyseria ok, scenariusz mnie nie zachwycił. Film się dłużył, był nudnawy i liczyłem na jakąś ciekawą końcówkę, a była zwyczajna. Zawiodłem się na tym filmie.

"Psychoza" 9/10
"Nieznajomi z pociągu" 4/10

ocenił(a) film na 4
CupOfCoffee

A, przepraszam, to jest trzeci film Alfreda, jaki widziałem :)

Jeszcze oglądałem film pt. "Trema" i oceniam go na 7/10.

ocenił(a) film na 8
CupOfCoffee

A co to znaczy "mocno średni" ? :)

ocenił(a) film na 9
kangur_msc_CM

No bo mógłby być jeszcze słabo średni, oraz średniejszy;p

ocenił(a) film na 9
knopson

Brawo knopson ;-) średnio średni, słabo średni, hahaha... Pan CupOfCoffee, chyba jest ciut za młody, aby zrozumieć klimat filmów noir lat 50-tych.

Buenovista

Klimat klimatem ale jak na Hitcha to film co najwyżej niezły.

ocenił(a) film na 5
Buenovista

Co tu jest do rozumienia? Film zwyczajnie nie powala - Po Hitchcocku mozna spodziewać się więcej.
Poza tym nie sklasyfikowałbym tego jako noir.

Coyotman

Zapraszam do ankiety tych co oglądali filmy Hitchcocka! Głosy można oddać na stronie: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926 Za oddanie głosu będę wdzięczny!

ocenił(a) film na 6
CupOfCoffee

Muszę zgodzić się z autorem. Mimo że do scenariusza przyłożył rękę Chandler, a w fabule czuć charakterystyczny klimat Hitchcocka, całość jest jakaś wymuszona i przeintelektualizowana. Irytuje też logika zachowania bohaterów a raczej jej brak, podporządkowany budowaniu napięcia właśnie, przez co film odbieram jako sztuczny. Na plus kilka zapadających w pamięć scen: wesołe miasteczko czy mecz tenisa (inspiracja dla Match Point?).

CupOfCoffee

polecam Ci zatem "M jak Morderstwo" i "Okno na Podwórze" myślę że się nie zawiedziesz.

toporminator

Zapraszam do ankiety tych co oglądali filmy Hitchcocka! Głosy można oddać na stronie: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926 Za oddanie głosu będę wdzięczny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones