PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98342}
5,5 103
oceny
5,5 10 1 103
Nightmare Beach
powrót do forum filmu Nightmare Beach

W 1988 spółka Umberto Lenzi-Vittorio Rambaldi nakręciła dwa filmy.
Primal Rage, wg scenariusza Lenziego wyreżyserował Rambaldi, natomiast
Nightmare Beach panowie napisali razem, a reżyserią zajął się Lenzi.
Obie produkcje mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Oprócz Michaela Parksa (nie wymieniony w obsadzie Primal Rage, ale widziałem go tam na 100% :) ) i Sary Buxton jest jeszcze jakieś 5-10 osób pojawiających się w obu filmach, z czego połowa to amatorzy, a to ich jedyne role...
Do tego w obu filmach wykorzystano piosenkę "say the word".
wszystko to nie przeszkadza, bo fabuła i miejsce akcji w "Nightmare beach" są zupełnie inne, do tego pojawia się dużo nowych twarzy, w tym John Saxon.
Sarah przez większość filmu ma niestety niezadowoloną minę, mimo to jest jedną z niewielu postaci, które można jako tako polubić.
Wygląd zabójcy nie powala, ale pasuje do fabuły i w sumie mi się to podobało. Zabójstwa nie są zbyt krwawe, ale w pełni satysfakcjonujące, tylko dodałbym jeszcze jedno czy dwa :)
Nie podobały mi się bezsensowne sceny murzynów smarujących się olejkiem, i tańczących dupeczek na plaży. Żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał: zawsze miło popatrzeć na ładne dupeczki, ale nie w tym celu włączam horror... skróciłbym film o kilka tego typu bezsensownych scen.
Mógłbym jeszcze długo pisać, ale mi się nie chce. dodam, że zakończenie mnie zaskoczyło, choć, gdybym ruszył wcześniej głową, pewnie bym to przewidział :)

pomimo, iż niby jest to włoski film, to kręcono go w stanach, z amerykańską obsadą i w stylu amerykańskich slasherów, choć troszkę się od nich różni. w przeciwieństwie do kolegi Malignusa nie dostrzegam to raczej cech gialli.

nic specjalnego, ale przyjemna serowa zabawa w stylu lat 80ych.
5/10

kangur_msc_CM

Mija 9 lat od Twojego wpisu i mamy trochę więcej informacji co do tożsamości niejakiego Kirckpatricka. Otóż Lenzi w wywiadzie mówi, że został zaproszony do nakręcenia "Nightmare Beach" na co przystał, ale doszło do spięcia z producentami i został odsunięty z planu. Jedyną osobą, którą znał w Stanach był niejaki James Justice, który zasiadł za kamerą, a Lenzi asystował "zza pleców" jako cichy pomocnik. Razem we dwoje widnieją w napisach jako "Harry Kirckpatrick".

Druga wersja jest taka, że Lenzi po 3 tygodniach zdjęć zrezygnował z reżyserii, by nie powielać pomysłów ze swoje giallo "Seven Blood Stained Orchids".

Obie wersje wykluczają jednak Rambaldiego jako reżysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones