PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8148}

Nikita

La Femme Nikita
7,2 25 622
oceny
7,2 10 1 25622
7,3 7
ocen krytyków
Nikita
powrót do forum filmu Nikita

Najlepszą kandydatką na tajną agentkę jest nieobliczalna, upośledzona narkomanka w przypadku której nie wiadomo czy wykona misje czy też zatrzyma się przed kioskiem i zacznie czytać komiksy.

Chociaż wspomniana narkomanka ma jakiś 1.60 wzrostu i 40 kilo wagi bez problemu jednym ciosem jest w stanie powalić każdego 100 kilowego byka.

Super agent od "czyszczenia akcji" to kompletny oszołom który zabija wszystkich w zasięgu wzroku, robiąc przy tym totalny bajzel.

Z kolei rząd francuski chcący wykraść z ambasady tajne dokumenty i chcący zrobić to delikatnie, wysyła na akcje wyżej wspomnianych, czyli upośledzoną narkomankę i psychopatę. Czego efektem jest spalenie ambasadora żywcem w wannie i jatka w ambasadzie. Cz to nie podpada pod wypowiedzenie wojny?

Aha zapomniałbym bym. Na teren ambasady można wjechać sobie ot tak nocą bez żadnej rewizji przy bramie. Następnie można wejść sobie na luzie do gmachu gdzie też przy drzwiach nie ma żadnej bramki ani strażników. Oczywiście strażnik od kamer też nie jest zaniepokojony tym, że jakaś kobieta właśnie weszła do biura ambasadora i grzebie w jego sejfie. Nawet jak zaczyna gonić ją pies to nie reaguje i włącza alarm dopiero gdy pada pierwszy trup. A zresztą dlaczego tam chodzi luzem po całym obiekcie wielki agresywny pies? Widzieliście kiedyś w jakimkolwiek gmachu jakiejkolwiek instytucji publicznej wielkiego psa biegającego po korytarzach i szukającego obcych do zagryzienia?

Podsumowując realizacyjnie to prawie poziom "Leona", no niewiele brakuje ale fabuła jest tak kretyńska a główna bohaterka tak antypatyczna, że odbiera to radość z seansu. Oglądałem to na 3 raty takie to było głupie.

ocenił(a) film na 7
zarptak

No niestety, Luc Besson jak większość reżyserów francuskich z tego okresu, kładzie większy nacisk na wygląd, nie koniecznie treść...

użytkownik usunięty
zarptak

Drogi panie, dziękuję za ten komentarz. Miałem identyczne odczucia podczas oglądania tego skądinąd świetnie zrobionego filmu i kilka razy byłem bliski wyłączenia właśnie z powodu głównej bohaterki. Wyszedł żart, a mógł być genialny film.

ocenił(a) film na 4

Glowna bohaterka koszmarna. Nie szlo z nia sympatyzowac. A tego przeciez wymaga film. Widz powinien raczej kibicowac glownej postaci, niz nie moc sie doczekac az dostanie za swoje...

ocenił(a) film na 4
zarptak

Dziekuje Ci za ten komentarz. Zwlaszcza za ostatni akapit, ktory oddaje sedno. Od siebie dodam, ze narkomanka ot tak pozbyla sie nalogu.
Tylko nieco zle uzyte slowo psychopata. Tu bardziej pasuje po prostu- psychol. Psychopata to dziala na zimno, metodycznie( chyba). Dlatego uzasadniony by byl wybor psychopatow do takiej ,,roboty". Tu mamy oszoloma( postac grana przez Reno)robiacego burdel.
No a pies moglbyc ambasadora. Tu akurat nie widze nic dziwnego. Byl przeciez pozny wieczor. Nikt z ulicy by tam od tak nie wszedl.

ocenił(a) film na 4
zarptak

Zapomnialam dodac, ze 23latke grala 30, co wygladala na 35.

ocenił(a) film na 9
zarptak

znawcy kina, pewnie dla was papryk vega to 9/10. dla mnie to jest mega film. Niepowtarzalny klimat początku lat 90tych, wszystkie sceny dopracowane jak trzeba, dialogi na poziomie, trzyma w napięciu. Czego chcieć więcej. Filmweb powinien pokasować wasze komentarze bezsensowne. Dla was polecam Marvela i Star Wars Disneya, ludzie bez gustu...

ocenił(a) film na 5
shroedder

Coś Ci się pochrzaniło - to właśnie "filmy" Patryka są scenariuszowo na poziomie Nikity - ta sama grupa docelowa tj. bezmyślne zombie, które z wypiekami na twarzy ekscytują się każdą historią "gdzie się szczelajom".

Niestety Nikita tak jak większość filmów Bessona leży scenariuszowo - Luc to zawsze było takie duże, bezmyślne dziecko, 12-latek w ciele dorosłego faceta i takie też są jego filmy - infantylne, nieprzemyślane, wychodzące od idiotycznego założenia. Często też realizacyjnie będące arcydziełami, dlatego tak "przyjemne" w odbiorze... Co nie zmienia faktu, że ciężko się to na trzeźwo ogląda...

ocenił(a) film na 3
zarptak

Zeby byc agentem to juz trzeba miec nie po kolei w glowie...

ocenił(a) film na 5
zarptak

Dla mnie film średni i nie wina że po francusku bo lubię obejrzeć film w którym nie mówią po angielsku tylko np: w Pasji czy w Apocalypto mówią w swoim języku i tak samo tu ale Film przyznam świetnie nakręcony ale reszta nuda i meh nawet strzelaniny są takie see i Aktorstwo średnie i nawet Jean Reno którego bardzo lubię bo wiadomo Leon zawodowiec i nawet ta nieszczęsna godzilla gdzie jest zabawny ale tu to typowy gość od brudnej roboty i tyle i to samo reszta postaci jest nijaka, tempo powolne i historia mogła być ciekawa no ale znowu średnia i nic nie pamiętam co było.

Ja spodziewałem się klasyka i mocnego debiutu Bessona (chyba debiutu bo nie jestem pewny ale czy Nikita to nie pierwszy film jego?) a tu średni sensacyjniak z nijakimi postaciami z nudną powolną historią ale za to świetnie nakręcony.

ocenił(a) film na 2
PrimalElf1512

Nudny, głupkowaty, tandetny, naiwny gniot. Jakim cudem to coś ma ocenę 7,2?!

ocenił(a) film na 5
lukib7

Innym ten film się musi podobać pewnie. Każdy ma swoją opinię po prostu.

ocenił(a) film na 2
PrimalElf1512

Nie ma co sugerować się tymi ocenami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones