PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8148}

Nikita

La Femme Nikita
7,2 25 631
ocen
7,2 10 1 25631
7,3 7
ocen krytyków
Nikita
powrót do forum filmu Nikita

Wiktor czyściciel = Leon zawodowiec. Czy ktoś ma podobne skojarzenia?

mientek

no tak, bo Leon był inspirowany Nikitą...podobno :P

ocenił(a) film na 6
mientek

no bez kitu!!! mało co nie padłam jak tam Jeana Reno w tych okularkach i czapce zobaczyłam :D:D a za nim 2 trupy :D:D no mocne:D

ocenił(a) film na 8
basikw5

może i tam narodził się ten pomysł, ale tak czy inaczej to dwie różne
postacie, tzn. całkiem inne charaktery ;p

ocenił(a) film na 6
Dr_Miranda

Reno jak zawsze wszystko wyczyścił :D

ocenił(a) film na 7
mientek

Skojarzenie uzasadnione.

Mathilda: "Leon, what exactly do you do for a living?"
Leon: "Cleaner!"

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

Wiktor to na 100% pierwowzór Leona, podobieństwo ogromne

ocenił(a) film na 7
Faser_2

No i zbieżność imion i nazwisk scenarzysty/reżysera jako też aktora - zadziwiająca.

ocenił(a) film na 6
mientek

Szkoda, ze tego jakos nie powiazali, ale z drugiej strony, w koncu nie mogl zginac dwa razy. Swoja droga, widzialem obie wersje i nie sadzilem, ze to kiedys napisze, ale wersja made in USA nie byla gorsza od tej. Obu filmom dalem 6/10. Oczekiwalem wiecej. Ale fajnie, ze innym sie podoba.

ocenił(a) film na 8
mientek

Dziś obejrzałem kolejny raz Nikitę i za każdym razem czekam, aż się pojawi Czyściciel xD

Zarówno w wersji Francusko-Włoskiej, jak i w wersji USA (Kryptonim Nina) jest ten sam scenarzysta co jest wg mnie ciekawe. Dobrze , że w wersji USA było trzech scenarzystów bo by pewnie powstał zupełny klon :)


Co do Luca Bessona jak się przegląda jego filmy, zarówno w roli reżysera jak i scenarzysty, to większość odniosła sukces i są mi znane. Tak jak Leon zawodowiec, Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec, Transporter, Taxi, SEXiPISTOLS, Piąty element czy też Artur i Minimki. Te filmy można oglądać bez końca.

Najbardziej wg mnie zmarnowano potencjał Wasabi. Jakoś nie widzę Jean Reno w Japonii. Wszystko w tym filmie było na siłę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones