PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=895}
6,9 4 129
ocen
6,9 10 1 4129
7,5 12
ocen krytyków
Nikt nie woła
powrót do forum filmu Nikt nie woła

takiego kina dzisiaj juz w Polsce sie nie robi, fakt, ze za czasow PRL kazdego roku powstawalo kilka takich perel rezyserskich mowi sam za siebie w jakim miejscu jest obecnie polska kultura, w jakim prymitywnym niebycie. Film ten to mistrzowska poetyka, dramat, sugestywnosc niedopowiedzen, do tego ogromna wymowa. Ten film zyje swoim wlasnym zyciem, swoja wlasna poetyka i dramatem. Wielkie kino.

Rittner

Mogę się jedynie z Tobą zgodzic, nic dodac nic ując.

majkos

ciesze sie. pozdr

ocenił(a) film na 9
Rittner

Nie wiem o co chodzi z tym całym Kutzem. Widzę identyczny problem jak u Konwickiego. Ok szedł pod rękę w jakiś sposób i za to można go krytykować. I krytykuje go ale jako człowieka a nie reżysera. Uważam że jego filmy są dobre. Mi się osobiście podobają i wysoko je oceniam. Osobiście uważam że Kutz jest lepszy od Wajdy ale to moja subiektywna ocena.

Co do samego filmu to znowu porównania do Konwickiego i "Ostatniego Dnia Lata" się same nasuwają. Powojenny klimat, zagubieni bohaterowie poszukujący miłości a których doświadczenia wojny ciągną się za nimi i nie potrafią się przez to związać. Jest to smutne ale jakże prawdziwie i ponadczasowe, bo czy miłość oraz problemy i rozterki które z nią się wiążą nie są ponadczasowe. Jak dla mnie film był bardzo urzekający, świetne zdjęcia, muzyka i tło Bystrzycy Kłodzkiej jak dla mnie film zasługuje na wielkie uznanie. Szkoda że film mniej znany od Popiła i Diamentu ale nawet od "śląskiej trylogii". Film posiada wiele ukrytych aluzji i jest generalnie ciężki w odbiorze ale myślę że wart obejrzenia i wart uznania bo naprawdę jest nad czym się zachwycać.

ocenił(a) film na 8
Rittner

Pełna zgoda. Ja także ubolewam nad stanem polskiego kina Anno Domini 2016. Osobiście, co ważne, jestem zwolennikiem kina autorskiego, poetyckiego, dlatego "Nikt nie woła" to taka mała nieco zakurzona perełka. W Polsce prawie nikt nie robi obecnie takich filmów. Zupełnie inna stylistyka, inna konwencja. Szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones