PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811327}
7,3 9 319
ocen
7,3 10 1 9319
7,4 15
ocen krytyków
Nimona
powrót do forum filmu Nimona

Coś genialnego.

ocenił(a) film na 9

Filmy animowane w ostatnim czasie są na naprawdę wysokim poziomie. Nimona dołącza do grona naprawdę genialnych tytułów które wyszły w 2023 roku. Zdecydowanie warto pooglądać, był śmiech, były łzy, GENIALNY.

ocenił(a) film na 9
Katarinq

Ja z córą oglądałem 2 razy :D ale córka nie rozumiała bo za mała :D ale na pewno do niej wrócimy :D

ocenił(a) film na 10
cierpial

Ja nawet nie jestem pełnoletni, ale już po seansie pomyślałem że jak będę miał dziecko to trochę poczekam z pokazaniem tego arcydziela, można po prostu wszystkiego nie zrozumieć.
Naprawdę piękny film ♥️

ocenił(a) film na 4
Mateusz_Baginski_filmweb

Nie rozumiem, czego w Nimonie można nie zrozumieć? Ot jedna z najprostszych w historii kina opowieści o odrzuceniu i samotności przyprawiona nowa odmianą marksizmu.

YouzeQ

Skończ już bełkotać wszędzie o marksizmie faszolski, reakcyjny karle.

ocenił(a) film na 4
Bomberpilot1940

Obejrzyj Folwark zwierzęcy (1954) albo chociaż chociaż Zwierzogród (2016). Marksizm, Faszyzm, Maoizm czy inne Woke to tylko inna głowa tej samej hydry.

YouzeQ

A rewolucja francuska z gilotynowaniem to też był marksizm?
A moze to?:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2020/07/08/odciete-dlonie-symbolem-bestialstwa -w-belgijskim-kongo-tragedia-o-ktorej-milczal-swiat/

ocenił(a) film na 4
jack79

1. Przeanalizuj przyczyny i rozwój Rewolucji Francuskiej i sam powiedz czy mechanizm podobny czy nie.
2. Co ma wspólnego sprzedawanie przez "kacyków" lokalnych społeczności i zasobów za "koraliki" z rewolucjami? Twoje piąte przez dziesiąte więc wytłumacz.

YouzeQ

Przyczyny są zawsze takie same, ludzie cierpią w danym systemie i chcą jego zmiany.
Kapitalizm jak każdy system wczesniej też uciskał ludzie więc ludzie też zechcieli jego zmiany i tak powstał komunizm, który swoją drogą zmusił kapitalizm do ucywilizowania się bo elity kapitalistyczne zaczęły siuę bać ze rewolucja dosięgnie równiez ich (w niemczech było bardzo blisko)

ocenił(a) film na 4
jack79

TEOROA: ludzkość przerobiła już tyle Rewolucji Kulturalnych, żeby trzymać się z dala od eksperymentów społecznych. PRAKTYKA: Ludzie nie mają umysłu zbiorowego a każde pokolenie myśli, że jest mądrzejsze od poprzedniego i popełnia takie same błędy. Gdy coś nie działa tak jak powinno (np kapializm) to się to chce zburzć, choć nie ma się żadnej, sensownej alternatywy. Be refleksji, że gdyby istniało "lepsze koło od okrągłego, to ktos by to już wdrożył". Stąd w uproszczeniu efekt jest taki, że zamiast favel są sterty ludzkich kości.

YouzeQ

Ad2. Straszysz komuną jaka ona strasza, to Ci wkleiłem jak działą kapitalizm w koloniach. Wszyscy myślą o kapitaliźmie jako o pieknych rezydencjach i jachtach, ale kapitalizm to tez fawele w Brazyli, czy Haiti z PKB 7 razy niższym niż Kuba i takiego kapitalizmu nawet dzis jest wiecej niż tego z "dobrobytem"

ocenił(a) film na 4
jack79

PS. Bym zapomniał co zrozumiałeś ze "Zwierzogrodu"?

YouzeQ

To może ja zapytam Ciebie co Ty z niego zrozumiałeś?

Katarinq

A jakie jeszcze animacje polecisz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones