PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473756}

Ninja zabójca

Ninja Assassin
6,3 18 237
ocen
6,3 10 1 18237
Ninja zabójca
powrót do forum filmu Ninja zabójca

Muszę przyznac że dosyc długo czekałem na Ninja Assassin nie tylko jako kino akcji ale jako powrót do dawnego nieco zapomnianego już gatunku kopanego. I wreszcie sie doczekałem . A jak, juz spieszę się z wami podzielic moimi przemyśleniami.
Na początku zaznaczę że jeśli spodziewacie sie dzieła w stylu Amerykański Ninja to możecie się z lekka rozczarowac. Bo jest to o wiele bardziej krwawe i brutalne a także prawdziwe kino.
Pierwsza połowa filmu jest niestety słaba , nudna i nieciekawa.
A szkolenie naszego głównego Raizo na zabójce bez skropułów wychodzi blado a może nie tak ciekawie jak w przypadku BATMANA-Początek ( kiedy to Bruce przechodził szkolenie pod okiem Nessona ) , równocześnie śledzimy wątek romantyczny który jest całkowicie zbędny.
Druga połowa jest już lepsza , akcja nabiera tępa i pojawiaja sie już pierwsze pojedynki ( najlepszy na autostradzie i dachu ) , no i scena z odbiciem Raizo ( swoja droga przypomniała mi Predatora albo Obcego).
No i zaraz już po tym mamy zakończenie , "istna masakra " zaczełem nawet już współczuc biednym Ninja.
A nasz bohater kopie kilka tyłków no i wychodzi z tego cało , no prawie.

Największym plusem filmu są niezłe sceny walki i szybkie tempo zwłaszcza w drugiej połowie. Acha film jest naprawdę krwawy i nie przesadzam ale mimo to nie wyszło to tak śmiesznie jak u Tarantino ( kill bill )

A minusy : przede wszystkim aktorzy , są nieciekawi i nudni, najbardziej rozczarowała Mika Coretti która jest po prostu słaba
( wolałbym w tej roli np. Zoe Saldana ). Również nieciekawie wypadł Rain ( nie wiem czemu ale wolałem go w Speed Racer ) , wygląda ekstra ale gra słabo i daleko mu do Bruce Lee , Robina Shu czy Jet Li .
Brakło mi także poczucia humoru , wszystko tu jest sztywne i mało wyraźne. Ale największą wadą jest sam scenariusz filmu który niszczy kompletnie niezły pomysł.
Ogólnie jest nieźle ale mogło byc znacznie lepiej.

moja ocena w skali od 1 do 6 3,6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones