PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473756}

Ninja zabójca

Ninja Assassin
6,3 18 237
ocen
6,3 10 1 18237
Ninja zabójca
powrót do forum filmu Ninja zabójca

Rewelacja!

ocenił(a) film na 9

Mówcie co chcecie - ktoś niezaspokojony zawsze się znajdzie. Tym razem nie będę to ja ^^ Nie spodziewałam się, że film będzie aż tak dobry! Motyw z łańcuchami zakończonymi ostrzami genialny, zdjęcia i efekty po prostu zapierają dech w piesi. Dodatkowo przemyślany scenariusz, fabuła trzyma się całości. Nie ma zbędnych wątków. Tak powinno się to robić! Najlepszy film akcji jaki w tym roku widziałam :)

madzio_r

To niewiele w życiu jeszcze widziałeś : i stanowczo przesadziłeś , bo ja uważam ....

że dosyc długo czekałem na Ninja Assassin nie tylko jako kino akcji ale jako powrót do dawnego nieco zapomnianego już gatunku kopanego. I wreszcie sie doczekałem . A jak, juz spieszę się z wami podzielic moimi przemyśleniami.
Na początku zaznaczę że jeśli spodziewacie sie dzieła w stylu Amerykański Ninja to możecie się z lekka rozczarowac. Bo jest to o wiele bardziej krwawe i brutalne a także prawdziwe kino.
Pierwsza połowa filmu jest niestety słaba , nudna i nieciekawa.
A szkolenie naszego głównego Raizo na zabójce bez skropułów wychodzi blado a może nie tak ciekawie jak w przypadku BATMANA-Początek ( kiedy to Bruce przechodził szkolenie pod okiem Nessona ) , równocześnie śledzimy wątek romantyczny który jest całkowicie zbędny.
Druga połowa jest już lepsza , akcja nabiera tępa i pojawiaja sie już pierwsze pojedynki ( najlepszy na autostradzie i dachu ) , no i scena z odbiciem Raizo ( swoja droga przypomniała mi Predatora albo Obcego).
No i zaraz już po tym mamy zakończenie , "istna masakra " zaczełem nawet już współczuc biednym Ninja.
A nasz bohater kopie kilka tyłków no i wychodzi z tego cało , no prawie.

Największym plusem filmu są niezłe sceny walki i szybkie tempo zwłaszcza w drugiej połowie. Acha film jest naprawdę krwawy i nie przesadzam ale mimo to nie wyszło to tak śmiesznie jak u Tarantino ( kill bill )

A minusy : przede wszystkim aktorzy , są nieciekawi i nudni, najbardziej rozczarowała Mika Coretti która jest po prostu słaba
( wolałbym w tej roli np. Zoe Saldana ). Również nieciekawie wypadł Rain ( nie wiem czemu ale wolałem go w Speed Racer ) , wygląda ekstra ale gra słabo i daleko mu do Bruce Lee , Robina Shu czy Jet Li .
Brakło mi także poczucia humoru , wszystko tu jest sztywne i mało wyraźne. Ale największą wadą jest sam scenariusz filmu który niszczy kompletnie niezły pomysł.
Ogólnie jest nieźle ale mogło byc znacznie lepiej.

moja ocena w skali od 1 do 6 3,6

patryks83

Koleżanka napisała, że to najlepszy film akcji jaki widziała w tym roku, a nie życiu. Poza tym skąd możesz wiedzieć ile ona w życiu widziała? Wyczytałeś to na podstawie kilku linijek textu i tego, że film jej się podobał?

Swoją drogą, czemu dawać oceny w skali do 6, skoro na stronie jest do 10 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones