PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32952}

Noc w haremie

Harem suaré
6,8 109
ocen
6,8 10 1 109
Noc w haremie
powrót do forum filmu Noc w haremie

uczta kinomana

ocenił(a) film na 10

A właściwie uczta dla oczu! Przepiękny film, przepiekna sceneria no i cała historia, która zapada w pamieć. Jestem absolutnie pod wrażeniem!

ocenił(a) film na 7
menshikov

Urokliwy (zwiedzałem harem w Topkapi, lubię te nadbosforskie klimaty), ale za długi i nierówny; trochę puszczona historia. Lecz obejrzeć warto, myślę że dam 7-8/10.

Jedną z najsłynniejszych europejskich mieszkanek haremu była w XVI wieku branka z terenów Rzeczpospolitej, Roksolana (obecnie dominuje teoria, że Ukrainka, ale były też "polskie" ślady), zwana "Hurrem/Khourrem" (wesoły ptaszek) - faworyta i pierwsza żona Sulejmana Wspaniałego, matka jego następcy. Na pewno już dziś wiadomo historykom (listy), że to pod jej wpływem ten wielki sułtan prowadził politykę przyjazną dla Polski.

Martinn

Roksolana była Polką z Ukrainy, aczkolwiek są tacy, co i twierdzą, że była Rosjanką, Włoszką czy Francuską.
Mnie po przeczytaniu książki "Tajemnice haremu" naszło na zdobycie filmu i się udało. Mam nadzieję, że język trudnym nie jest bo napisy tylko angielskie..

ocenił(a) film na 7
menshikov

Owszem. Bardzo ładny film z dobrym scenariuszem, który moim zdaniem mógłby być jednak nieco lepiej poprowadzony. Mimo to u mnie dostaje zasłużone 7/10. :)

użytkownik usunięty
menshikov

Słuchając muzyki o tureckim brzmieniu przypomniałam sobie o tym filmie. Kadry z filmu przepływają wraz z myślami, choć widziane 4 lata temu. Magiczny obraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones