PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458791}

Noc w muzeum 2

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
6,3 76 927
ocen
6,3 10 1 76927
4,3 9
ocen krytyków
Noc w muzeum 2
powrót do forum filmu Noc w muzeum 2

Custer

ocenił(a) film na 3

Amerykanie uparcie przedstawiają postac generała Custera jako bohatera Zachodu podczas gdy był on zwykłym mordercą i ludobójcą

ocenił(a) film na 7
Larionov

A słuchałeś co Custer powiedział o sobie w trakcie filmu ?

ocenił(a) film na 3
RAC_79

Pamiętam że mówił coś, że wysłał 200 ludzi na śmierć i że sławę przyniosła mu największa porażka, ale nie wiem czy o ten fragment Ci chodzi. To i tak nie ma znaczenia co mówił, mógłby się kajać cały film, to i tak nic nie zmieni. Custer nie szanował ludzkiego życia, nieważne czy chodziło o wrogów (Indian) czy swoich podwładnych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_nad_Washita_River

ocenił(a) film na 7
Larionov

Tak chodziło mi o ten fragment. Myślę, że właśnie tutaj miała nastąpić mała refleksja, więc jakieś znaczenie to ma.

ocenił(a) film na 3
RAC_79

Szkoda tylko, ze to zaledwie epizod w jakiejś komedii, co innego gdyby powstał cały film o tej tematyce, poza tym on w tym monologu żałuje tylko amerykańskich żołnierzy, a nie Indian, którzy byli prawdziwymi poszkodowanymi

ocenił(a) film na 9
Larionov

Widziałem już parę kreacji filmowych George'a Custera zawsze był przedstawiany raczej jako krzykliwy megaloman a nie bohater narodowy. W ,,Nocy" było zresztą tak samo. Poza tym, dla Ciebie jest ludobójcą, ale może Amerykanie rzeczywiście mają go za bohatera. Pamiętam że kiedyś nawet spytałem swoją historyczkę kim dokładnie był gen. Custer, powiedziała że Amerykanom się z reguły dobrze kojarzy.

ocenił(a) film na 3
Tom_96

Pisałem że jest bohaterem Zachodu, a nie narodowym tzn że jest przedstawiany jako postać romantyczna.
Tak czy owak Amerykanie na pewno mają go za bohatera i zapewne dobrze im się kojarzy. I właśnie o to chodzi, że gdyby znali całą prawdę to może byłoby inaczej. On nie jest ludobójcą dla mnie tylko po prostu jest, a właściwie był, takie są fakty. Jeśli ktoś świadomie i z premedytacją wydaje rozkaz zabicia 100 ludzi za jednym zamachem to jak to inaczej nazwać?

Larionov

i z powodu custera dałeś FILMOWI 3/10?? idź sie leczyć.

ocenił(a) film na 3
kotbury

A co cię obchodzi jak inni oceniają filmy i według jakich kryteriów. Idź się leczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones