PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8176}
7,5 24 268
ocen
7,5 10 1 24268
7,8 13
ocen krytyków
Noce i dnie
powrót do forum filmu Noce i dnie

Za co lubie ten film? Bo nie jako zachowanie Barbary przypominalo mi moje. Podobnie jak
Barbara mialam tego jedynego wybranka swojego serca, z ktorym niewdzieczny los rozdzielil po
czym oplakiwalam go i zylam jego iluzja, nie widzac wiekszego skarbu jaki mi los podarowal, czyli
innego mezczyzny, ktory mnie kochal byl dla mnie dobry, mily staral sie spelniac moje zachcianki
a ja go traktowalam jak zlo konieczne, czlowieka ktory nigdy nie dorowna mojej pierwszej milosci.
Barbara tak samo sie zachowywala, miala skarb w postaci dobrego meza, ktory ja kochal a ona
miala go gdzies. Szkoda, ze czlowiek dopiero jak straci ten skarb zaczyna rozumiec w jakiej iluzji
zyl..

Dzastina221

mysle że to jest własnie charakterystyczne zachowanie wszystkich kobiet. życie złudzeniami. Barańska zagrała genialnie. Vivien Leigh jako Scarlett O'Hara w "Przeminęło z wiatrem" też rewelacyjnie pokazuje te zachowanie kobiet. takie własnie jesteśmy.

ocenił(a) film na 10
lisa_eli

Tak, bardzo dobre porownanie, Scarlet jak i Barbara zyly zludzeniami, my same kobiety nie wiemy ile sobie same robimy krzywdy zyjac tymi zludzeniami a najgorsze jest oto ze oczy otwieraja sie wtedy gdy juz jest za pozno:(

ocenił(a) film na 9
Dzastina221

Zgadzam się z Paniami w 100 %

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
returner

Serio tak myślisz? Bo brzmi jak potok słów rozczarowanego nastolatka. Ja inaczej traktuję mężczyzn i życzę sobie być odpowiedni traktowana.

ocenił(a) film na 7
Dzastina221

Idealizacja niespełnionej miłości jest jak sznur na szyi. Nie raz się przekonalam jakie nam figle mózg płata. Bo przecież ten wymarzony w głowie to z reguły bywa jak reszta naszej wyobrażni, bez tej szarej codzienności.

Dzastina221

Wątpię, żeby po tylu latach ktoś jeszcze czytał komentarze z tego wątku, ale jednak dodam coś od siebie.

Właśnie wasze komentarze powinny być głównym przesłaniem dla młodego pokolenia, które dopiero stoi przed takimi wyborami. Głównie na tym powinno się skupić w szkole w trakcie omawiania tej lektury, bo cała reszta to historia, którą warto znać, ale życie iluzją tej pierwszej wielkiej miłości, której nic nie dorówna, jest wciąż aktualne.

Ja jestem sam i nie przeszkadza mi to. Ale wiem, że gdybym był w takiej sytuacji jak Bogumił, to by mnie zabijało jak powoli działająca trucizna. Powoli, niezauważalnie, aż po iluś latach porównałbym siebie teraz z sobą kilka lat wcześniej i byłbym w szoku, że wyparowała ze mnie wszelka radość życia.

A takie kobiety jak Barbara powinny w porę nauczyć się doceniać takich mężczyzn. Nawet jak nie potrafią zapomnieć o tej swojej wyimaginowanej miłości (śmiem wątpić, czy Toliboski naprawdę ją kochał, mógł ją po prostu uwieść dla zabawy), to przynajmniej podejść do tego bardziej zdrowo rozsądkowo, dostrzec, jak bardzo ten mężczyzna przy niej się stara, że zawsze jest przy niej (a nie dał nogę jak jej wymarzony Józio) i zwyczajnie zacząć go szanować i doceniać.

kinomanpl

W dzisiejszych czasach oczekujesz,ze kobiety beda doceniac mezczyzn?

Niedawno na tik toku kobiety nawet w związkach nagrywały filmiki do piosenki Miley Cirus "flowers", a po Walentynkach kolejne,ze nie dostaly kwiatów czy prezentow od swoich facetów. Wiec nie ma co wymagac tego doceniania męzczyzn.

mania19

Jeśli chociaż jedna przejrzy na oczy po przeczytaniu tych komentarzy, to warto było poruszyć ten wątek.

kinomanpl

Trzeba miec nadzieję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones