PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=441998}

Noce w Rodanthe

Nights in Rodanthe
6,6 27 607
ocen
6,6 10 1 27607
4,7 3
oceny krytyków
Noce w Rodanthe
powrót do forum filmu Noce w Rodanthe

Film a książka

ocenił(a) film na 7

Jestem na świeżo po przeczytaniu książki i po obejrzeniu filmu. Muszę przyznać, że ekranizacja bardzo mnie rozczarowała. Jasne, że film rzadko potrafi dorównać książce (moim zdaniem zdarzyło się to jedynie przy ekranizacji Fight Clubu), ale ten obraz odarł historię z prawdziwej głębi i istotnego przesłania jakie niosła za sobą książka. Gdzie była tutaj ukazana siła głównej bohaterki, która potrafiła uporać się ze stratą największej miłości swojego życia, nie okazując swego cierpienia najbliższym? Gdzie była intymność tych przeżyć. W książce motywem do opowiedzenia tej historii była tragedia jaką przechodziła córka (już dorosła) głównej bohaterki, i tylko ona ją poznała. W filmie natomiast Adrianne opowiedziała o tych wydarzeniach każdej z bliskich osób... Gdyby scenarzyści postarali się pozostać chociaż odrobinę bliżsi książki, filmowi wyszłoby to jedynie na lepsze.
Nie mówię oczywiście, że ekranizacja jest beznadziejna. Film sam w sobie zły nie jest i jeśli spojrzeć na niego zapominając o książce, okaże się całkiem solidnym obrazem. Jednak więcej niż 7/10 bym mu nie dała.

użytkownik usunięty
Julie_James

powiedz mi jeśli przeczytałaś kiążke, czy ona jak zadzwoniła na ostnisko to dowiedziała się, że nie ten Flanner przyjechał, którego się spodziewała? Czy może nic jej nie powiedzieli?

z tego co ja pamiętam to jej tego nie powiedzieli, ale nie jestem tego pewna, a co do ekranizacji to także uważam, że powinni dać zakończenie z książki, czyli opowiedzenie tej historii córce po latach. Co do jej męża to on nie chciał do niej wrócić, tak jak było to przedstawione w filmie. Te dwie rzeczy uważam za poważne błędy dlatego moja ocena jest taka jaka jest :)

ocenił(a) film na 6
anczess

To samo, jak z filmem "wciaz ja kocham" i ksiazka" i wciaz ja kocham" Nicolasa Sparksa :) roznice diametralne! Ksiazka - swietna, film...pozostawia wiele do zyczenia :) obecnie jestem w polowie ksiazki "Noce..." i szczerze mowiac nie nastawiam sie na super film, tak jak w poprzednim przypadku, bo sie moge (jak widze) niezle rozczarowac :)

ocenił(a) film na 5
Julie_James

zgadzam sie w zupelnosci, ze film jest slabszy, chociaz noce w rodanthe to w moim odczuciu takze jedna ze slabszych ksiazek Sparksa - poza tym jakos ukrywa sie fakt, ze zostala ona napisana na prędce, bo gonily go terminy i musial cos wydac, a ksiazki nad ktora pracowal nie ukonczyl w terminie;) nie mniej jednak, sens tej historii w ksiazce i w hollywoodzkim filmie jest diametralnie inny. I jeszcze to tego nieszczesny Richard Gere! (kobiety moze i go uwielbiaja, ale ja nie trawie, wiec niestety dla mojej skromnej osoby wystep tego pana rowniez obniza ocene filmu). A co do kwestii z telefonem - ona nigdzie nie dzwonila. Flanner mial do niej przyjechac (i to w dodatku na boze narodzenie), ale mial ten wypadek i dostala tylko list od jego syna

madzikk_

Nie oglądałam filmu ale zamierzam to zrobić za niedługo ale widząc po waszych opiniach to chyba nie spodziewam się rewelacji.Co do książki to uważam że autor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones