PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337325}

Nocny pociąg z mięsem

The Midnight Meat Train
5,0 42 509
ocen
5,0 10 1 42509
5,6 8
ocen krytyków
Nocny pociąg z mięsem
powrót do forum filmu Nocny pociąg z mięsem

Sam fakt, czy stwory do konwencji filmu pasują czy nie, zostawmy kwestii gustu. Dla mnie to było
miłe zaskoczenie, bo zaskoczyło mnie z każdej możliwej strony.

Wracając do tematu, widziałam niżej, że sporo osób nie wie, o co chodzi z zakończeniem
("dlaczego nie wybili tych stworów", "czemu nikt nie złożył skargi, że pociąg jedzie inną trasą"
etc).
Nie jest to co prawda wyjaśnione, ale dane całkiem jasno do zrozumienia:
Stwory mieszkające w podziemiach, to "praojcowie" starsi od ludzkości. Obdarzone silnymi
mocami i w jakiś sposób potrafiący zmusić ludzi do służenia im. Możliwe, że stałe ich
"dokarmianie" to sposób udobruchania - żeby nie weszły na ziemię. Rząd wiedział, policja
wiedziała. Czy mieli zyski? Może i mieli jakieś poza tym, ze chronili ludzkość (póki usługiwali,
stwory zostawały w swoim podziemiu). Czemu nie poszli ich wybić? Nie wiemy, jak stwory były
potężne (poza tym o ile pamięć mnie nie myli pada też tekst o oddzielnych światach - można by
tu wnioskować, że w innym wymiarze jest ich więcej i karmiąc je, ludzie starali się je zatrzymać).

Czemu bohater po stracie dziewczyny stał się rzeźnikiem, zamiast się zbuntować? No cóż,
poznał wagę tej roli i to, że na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za być może całą
ludzkość. Nie stracił siebie, jest mu z tym źle (widać w momencie zatrzymania przy zdjęciu z
dziewczyną), jednak wypełnia obowiązek. Bo nie ma wyjścia.

Dla mnie przemyślany, logiczny i zaskakujący, chociaż spodziewałam się taniej jatki. Bardzo na
plus :)

pkz451

Logiczny? No raczej nie. Spodziewałem się ciekawego filmu z morałem. Opowiadającego o nocnym życiu Nowego Jorku, o mrocznym obliczu nowojorskiego społeczeństwa. Film jednak przeradza się w opowieść o psychopatycznym mordercy, czyli horror, w sumie dalej całkiem nieźle, mimo wystąpienia dziur logicznych. Dalej jednak doznajemy szoku, bo rodzi się coraz więcej kontrowersji i nieścisłości, a gatunek naszego działa przeradza się w Fantasy.

Mam takie pytanie, co rzeźnik miała na klacie? Te syfy, co sobie skalpelem odcinał i wkładał do słoika. Jest to jakoś wytłumaczone, czy to po prostu dodatek, który miał obrzydzać widza i zniechęcać go do tego bohatera?

ocenił(a) film na 7
hitman4334

Rzeźnik nie był psychopatycznym mordercą.

Maverick0069

Tego dowiadujesz się dopiero pod koniec filmu, ja opisałem jego ewolucję w czasie. No chyba, że jesteś jakimś medium i po pierwszym morderstwie zgadłeś, że zabił tę kobietę po to, by ją oprawić jak wieprza w rzeźni i nakarmić jej mięsem przedstawicieli pradawnej rasy, która ukrywa się w kanałach metropolii. W takim wypadku zwracam honor.

ocenił(a) film na 7
hitman4334

Spoko loko ale nie wiedziałem :D

hitman4334

no ja wiedziałam :-)

fanzlalka

Sory, flirtu nie będzie.

hitman4334

pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
hitman4334

Wybacz ale sie usmialam, spodziewales sie po samym tytule filmu o nocnym zyciu nowojorczykow?! Bo wnioskuje ze jak bys przeczytal nawet podstawowy opis to bys od razu zajarzyl co to za film. Po samym tytule i nazwisku rezysera nie mozna spodziewac sie obyczajowki!
I jakos wlasnie od samego poczatku Vinni mi sie podobal mimo mordowania, przypuszczalam, ze kryje sie pod tymi morderstwami drugie dno.
Pozdrawiam ;)

hapibo

Nie chciałem obyczajówki, czytamy ze zrozumieniem? Wolałem zobaczyć coś bardziej przyziemnego, rzeczywistego, brutalności i zepsucia, jakie faktycznie istnieją. Nazwisko reżysera? Do dzisiaj go nie znam i nic by mi nie powiedziało. Kojarzę raptem paru reżyserów (Cameron, Spielberg, Tarantino, Lucas, ten polski po aferze z molestowaniem nieletniej, ta Polka, co nakręciła ten film o żydach w kanałach), tyle.

hitman4334

Proszę przeczytać opowiadanie Bakera na podstawie której powstał film, wtedy "będziesz widział logikę" wszędzie :-)


Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
fanzlalka

Barkera,nie Bakera

użytkownik usunięty
fanzlalka

To reżyser od razu mógł podkreślić, żeby nie oglądać tego filmu, póki książki nie przeczytasz.

ale błysłaś...

użytkownik usunięty
fanzlalka

Dużo wnosząca odpowiedź, fanzlalko.

hitman4334

jeszcze jedno

Spodziewałem się ciekawego filmu z morałem. Opowiadającego o nocnym życiu Nowego Jorku, o mrocznym obliczu nowojorskiego społeczeństwa.

serio...naprawdę po przeczytaniu opisu filmu tego się spodziewałeś :-) podziwiam wyobraźnię ....

fanzlalka

Proszę mnie nie podrywać.

hitman4334

nie zamierzam

fanzlalka

To dobrze, krzyż na drogę.

hitman4334

rozumiem, kompleks małego fiuta, klasy i kasy

żegnam

fanzlalka

Zgadłaś, nara.

pkz451

Mogli te monstra karmić np świniami lub innym drobiem xD nie ludźmi

neero

Co to za roznica...

użytkownik usunięty
neero

Ale byś nie miał co oglądać jakby nie karmili ludźmi, tylko zwierzętami.

użytkownik usunięty
pkz451

Logiczny? Tam mnóstwo rzeczy nie kest wyjaśnione. Więcej potworów w innym wymiarze? A te, które są w podziemiach jak się wydostały z "innego wymiaru"? Ludzie giną masowo, a obywatele nie panikują. Skarg na zmianę trasy metra też nie było. Pomysł z pradawną rasą jest ok, ale miał być thriller, potem nagle jakieś fantasy. Potwory są, ale gdzie, skąd, jak... Nic w filmie się nie wyjaśnia. Ta "historia" jest pusta.

ocenił(a) film na 10
pkz451

Lepiej bym tego nie ujął. Dokładnie tak. Ale jeszcze widze przekaz taki. Są na świecie rzeczy które chciałbyś zmienić ale już tak musi być. A na film wróciłem bo oglądałem ze stathamem o złodziejach samochodów i był ten aktor. Teraz zaświtało ze ta gęba była w nocny pociąg i też nic nie powiedział przez cały film

ocenił(a) film na 10
leon317

Teraz oglądam adaptacja nicolas cage cytat "film determinuje ostatnia scena. Film moze być nudny że hej. Ale musi byc zaskakujace zakonczenie. Jedyny taki dobry film. Cały film oglądasz i niewiadomo o co chodzi. A na końcu szok. Myślałem że to bedzie jakis czub morderca albo rabusie cos takiego. A tu stwory kryjace sie pod ziemia mieszkaja i trzeba je karmic bo powylaza i zezra ludzi.

ocenił(a) film na 2
pkz451

Nie wiem kto jest głupszy, ten co mógł tego gniota nie ogarnąć, czy ten kto myśli, jak autor tematu, że istnieją ludzie którzy tego gniota mogli nie ogarnąć? Jedyne co tłumaczy żeby tej szmiry nie ogarnąć, to upojenie alkoholowe, bądź amok narkotykowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones