PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678018}

Northwest

Nordvest
6,8 1 095
ocen
6,8 10 1 1095
Nordvest
powrót do forum filmu Nordvest

Film niezły, całkiem fajnie się ogląda. Najlepszym dowodem jest fakt, że miałem iść już spać a jednak obejrzałem do końca. I może kilka lat temu bym się zachwycił ale nie teraz. Nie po obejrzeniu całej trylogii "Pusher" jakieś 4 lata temu. Niestety ale Nordvest w porównaniu z Pusherem to bajeczka dla grzecznych dzieci. Nie ma tu ani nadmiernego realizmu ani scen przemocy ani tego charakterystycznego klimatu oddającego życie w takim środowisku. 8 lat po 3ciej części Pushera (wg mnie najlepszej, do tego z polskim akcentem) nikt nie potrafi się otrzeć o geniusz Refna, a mam wręcz wrażenie że każdy następny film w tym klimacie jest krokiem w tył.

ocenił(a) film na 9
magikaok44

A czy widziales norweski film z roku 2004 pt.'UNO'? Naprawde swietny jest! Zreszta 'BLEEDER' Refna tez jest dobrym filmem i malo znanym...

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

"UNO" nie widziałem ale na pewno obejrzę. Dzięki za wskazanie. "Bleedera" oczywiście widziałem, tak zresztą jak wszystkie filmy Refna. (Nie wymieniłem go, bo to jednak inny klimat. To bardziej opowieść o zderzeniu faceta z dorosłością) Można powiedzieć, że jestem wielkim fanem tego reżysera. Z jego filmów nie przypadł mi jedynie do gustu "Bronson".

ocenił(a) film na 9
magikaok44

Ja natomiast chole...ie lubie BRONSONA ale bardzo mnie zawiodl REFN swoim 'TYLKO BOG WYBACZA'. 'DRIVE' jest perelka w jego karierze i mam nadzieje ze zacznie znow robic filmy w swoim swietnym stylu jak BLEEDER, PUSHER 1,2,3, DRIVE a nie popelni wiecej bledow takich jak TYLKO BOG WYBACZA i VALHALLA... Uwielbiam styl w jakim Refn przedstawia swoj swiat i swoich bohaterow a wszystko przyprawione naprawde rewelacyjna sciezka dzwiekowa... Co tu bede duzo gadal na muzyke w jego filmach pewnie uwage juz zwrociles ;-) ... NA ZAKONCZENIE POLECAM TOBIE ANGIELSKA WERSJE 'PUSHERA' BO JEST NAPRAWDE DOBRY FILM I W MOIM ODCZUCIU NAWET LEPSZY OD PUSHERA1 REFNA. Z SERII 'PUSHER' NAJBARDZIEJ LUBIE CZESC 2 I CZESC 3 A JEDYNKA DO MNIE NIE PRZEMAWIA ALE ZA TO ANGIELSKA WERSJA TAK...

ocenił(a) film na 7
magikaok44

Fillm bardzo dobry, akurat ja lubie takie klimaty wiec mi to pasuje , co do PUSHER to trylogia mega....gdyby byl amerykanski to bylby znany kazdemu klasyk ...Film na prawde jedyny w tym gatunku:)

ocenił(a) film na 6
pravy123

Na szczęście nie jest amerykański. Mam nieodparte wrażenie, że gdyby Amerykanie się wzięli za "Pushera" to od razu by to spieprzyli. Pod względem realizmu nic nie przebije produkcji skandynawskich i rosyjskich.

ocenił(a) film na 8
magikaok44

polecam wcześniejszy film tego reżysera - R. naprawdę dobre kino pokazujące realia duńskiego więzienia. co więcej jest tam niezły motyw, gdzie historia przedstawiana z punktu widzenia jednej postaci nagle przenosi sie na drugą... nie widziałem takiego zabiegu chyba w żadnym innym filmie.

a co do Pushera to film kultowy nie tylko w Danii, ja 3 części pod rząd obejrzałem w jedną noc... taki maraton filmowy ryje banie gorzej niż dragi :)

ocenił(a) film na 8
magikaok44

Tak jak piszesz kolego.Nordvest dobry ale Pusher mocniejszy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones