PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394396}

Nosiciele zarazy

Plaguers
2,2 190
ocen
2,2 10 1 190
Nosiciele zarazy
powrót do forum filmu Nosiciele zarazy

Wybuch statku

ocenił(a) film na 1

Ta właśnie scena weszła złotymi zgłoskami do kanonu światowego kina. Niesamowity poziom efektów specjalnych jest jak balsam dla duszy każdego prawdziwego fana kina. Ten, kto tego nie oglądał, niech lepiej tego nie robi.

ocenił(a) film na 1
pejperman

Zaiste, scena dezintegracji statku została namalowana na płótnach ekranów naszych teleodbiorników (lub, w skrajnych przypadkach, laptopów) ręką prawdziwego mistrza, który przy kreacji swego wielowymiarowego arcydzieła nie zawahał się użyć niebywale nowatorskich metod. Mnie już nawet nie chodzi o same efekty specjalne, bo ich fenomen to oczywistość - wystarczy doświadczyć filmu (bo, co często powtarzam, filmów tej klasy się nie ogląda, ich się doświadcza) - ale poza tym sama scena miała charakter symboliczny. Otóż, podobnie jak sam statek, momentalnie w proch obróciła się moja chęć do życia - tak przytłoczył mnie poziom tego niesamowitego magnum opus pana Brada Sykesa, który zajał się zarówno jego scenariuszem, jak i realizacją. Współczesny Da Vinci. Chapeau bas!

ocenił(a) film na 1
tjkev

"momentalnie w proch obróciła się moja chęć do życia"- właśnie taka była koncepcja reżysera. Miałeś doświadczyć tych samych emocji co zombie na pokładzie statku, którzy choć byli martwi, to dodatkowo zostali anihilowani przez wybuch.

ocenił(a) film na 1
pejperman

Można powiedzieć, że scena wybuchu - podobnie jak w przypadku tychże zombie - bardzo mnie "rozerwała".

ocenił(a) film na 1
tjkev

A ja "wybuchnąłem" śmiechem :D

ocenił(a) film na 1
pejperman

Dla mnie "bomba". Czekam na kolejną "eksplozję" talentu pana Sykesa.

ocenił(a) film na 1
pejperman

Nie było tak źle, z wrażenia obejrzałam scenę eksplozji dwa razy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones