PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005882}

Notre-Dame płonie

Notre-Dame brûle
6,0 1 609
ocen
6,0 10 1 1609
4,2 5
ocen krytyków
Notre Dame płonie
powrót do forum filmu Notre-Dame płonie

WSTYD!!!

ocenił(a) film na 6

Ten pożar,że do niego dopuszczono-to wielki wstyd dla francuskiego narodu!Ten sam naród,który bez zdobyczy nowoczesnej technologii-zbudował ten Cud Świata-ten sam naród się tak...zdegenerował ,że dopuścił do tego Cudu Świata-zniszczenia!To co,że będzie odbudowana?TO JUŻ NIE BĘDZIE TA KATERDRA,w której każdy kamień,każda belka stropowa-z przytoczoną historią tego stropu-powstania-TO JUŻ NIE BĘDZIE TA WARTOŚĆ historyczna,kilkusetletnia,a śmieszny prezydęcik niczym innym się w historii nie zapisze,jak właśnie tym,że to za JEGO rządów do spalenia tej Katedry-dopuszczono!Wątpliwej wartości wizytówka dziejowa dla Macrona!Potworna indolencja i lekceważenie bezpieczeństwa ppożarowego,z lekceważeniem sygnałów aparatury-po ŻADEN plan szybkiego dojazdu do Katedry-który powinien istnieć ,opracowany w najdrobniejszych szczegółach,a instalacja ppożarowa-powinna być w takim miejscu NIEJEDNA,a trzykrotna!Trzy odrębne obwody sygnalizacyjne powinny działać zainstalowane w takim miejscu!Straszna ignorancja ..zdegenerowanych dobrobytem,francuzów!Oglądając-czułąm ..złość! Bo ten wypadek udowodnił,że dziś oni nie zasługują na taki Cud,jakim BYŁA Katedra!Była i już nie będzie !Pycha kroczy przed upadkiem i tak się też stało!Scenki modlącej się dziewczynki;ach!-to nie ze mną te numery,Brunner! Nie wiem ,jaki był cel powstania tego filmu..Ciekawe były ujęcia z wewnętrznej architektury tej budowli-kręcone jednakowoż nie w samej Katedrze,rzecz jasna-lecz w innych podobnych zabytkach..Ja sama wchodziłąm po tych kręconych schodach na szczyt wieży i boli mnie serce na świadomość,do czego dopuścili francuzi!Ból serca i złośc!Bo na czas remontów winny być tam,niezależnie od czujników-PATROLE LUDZKIE,CO 20 MINUT-DO PÓŁ GODZINY!Po wszystkich dachach i strychach! Nie wiem,co jest prawdą w tym filmie,skoro..centra dowodzenia mogły być-dwa-prawdziwe i fałszywe-sprzedać nam mogli wszystko!Niewątpliwie strażacy to bohaterowie,każdzi! Tu akurat wyszło na to,że pożar ugasiło 5-ciu szeregowych ochotników;wierchuszka była zajęta tworzeniem..fałszywych sztabów dowodzenia..Choć jedyną prawdą w tym filmie-mogą być..płomienie-i architektura zabytków,w których film kręcono..To filmu cała wartość..Najniższy szeregowy pracownik ,który tego dnia zaczynał pracę-po 2-godzinnym!! przeszkoleniu-był najmniej winny,jeśli jest postacią prawdziwą.. Zal..Żal miejsca,które przetrwało 2 wojny światowe,rewolucję i inne zawieruchy;nie przetrwało indolencjii ludzkiej za prezydenta Macrona..Z tym,tylko jednym faktem-zapamięta go Historia..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones