PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300023}

Nowe życie

The Lazarus Project
6,7 11 708
ocen
6,7 10 1 11708
Nowe życie
powrót do forum filmu Nowe życie

Wszyscy piszecie że zakończenie jest nudne i przewidywalne, oraz że wszystko skończyło się happy endem. Obejrzałem film dwa razy i w mojej opinii na samym końcu okazuje się że tak naprawdę cała ta historia to sen tej małej dziewczynki, która sama mówi "mamo miałam piękny sen .... i coś o tym że śnił się jej tatuś który mieszkał w domu w lesie ..... oraz o tym że wrócił do domu " a sam film kończy się obrazkiem przytulających się rodziców w tle a na pierwszym planie leży śpiąca dziewczynka która przytula wielkiego pluszowego węża ( który pojawił się kilka razy między innymi w dzienniku zmarłego pacjenta). Hello mała śpi z poduszką węża i się jej przyśnił - proste i oczywiste. Obejrzyjcie końcówkę jeszcze :) . Z doświadczenia wiem że filmy takiego typu nie mają jednoznacznych i oczywistych zakończeń, dlatego to jest w nich najlepsze. Doszukiwanie się tu prostoty i oczywistości jest moim zdaniem błędne.

ocenił(a) film na 4
Misiu1915

To nie zakończenie jest oczywiste, oczywiste są za to błędy scenariuszowe i realizacyjne, a w te błędy - czarne dziury, można wepchnąć niemal wszystko. Kilkuletnie dziewczynki - wierzysz czy nie - nie śnią o czyśćcu w Mont Angel, nie uśmiercają kolegów tatusia, obawiam się też, że nie znają się na psychoanalizie czy projekcie wskrzeszania. Nie idź tą drogą.
To miał być film o tajemnicy, niestety, jego twórcy nie ustalili, co jest tą tajemnicą. Wolę już s-f.

użytkownik usunięty
Misiu1915

Dla mnie ten film to przepis na MK Ultra. Robisz pranie mózgu komuś kogo chcesz podporządkować i zaszczuć, żeby złamać jego wolę. W zamkniętym społeczeństwie drukujesz gazety z fikcyjnym/kontrolowanym wypadkiem [sprawa z autobusem], usuwasz pliki z przeszłości delikwenta i zacierasz wszelkie inne ślady łączące, bądź potencjalnie łączące z przeszłością. Jesteś zbawcą, bo przecież wyrywasz osobę ze szponów śmierci i stajesz się jego bogiem,.. jakie to krótkowzroczne to inna kwestia. Film jest dobry bo przedstawia fragment piekła na ziemi, na którym chcą budować swój lepszy świat duchowi wariaci mający władzę, środki i 'zasoby ludzkie', które razem do kupy składają się na lepsze/wyższe dobro. Chore, ale prawdziwe. Dziewczynka śpi bo jest obrazem błogiej nieświadomości/uśpienia i nie pozbawiona emocjonalnego kontaktu z bliską jej osobą [sen o ojcu].

ocenił(a) film na 6
Misiu1915

Pasuje mi twoja interpretacja. A ludzie, którzy piszą, że scenariusz jest „dziurawy” chyba niezbyt uważnie oglądali ten film.

ocenił(a) film na 7
Misiu1915

Kurcze, możesz mieć rację. Ja ten film widziałem kilka lat temu i dzisiaj go sobie przypomniałem. Jakoś tak zwróciłem uwagę, gdy dziewczynka opowiada o swoim śnie i tacie w lesie. Na pewno obejrzę za trochę raz jeszcze mając w pamięci Twój wpis. Dziękuje i pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones