PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300023}

Nowe życie

The Lazarus Project
6,7 11 708
ocen
6,7 10 1 11708
Nowe życie
powrót do forum filmu Nowe życie

Do czego niby zmierzał ten film? Jaką treść miał przekazać? OK, dwie godziny miłej rozrywki, ale właściwie to o co chodziło? "Wyspa tajemnic" bis? Tyle że z happy endem? Jaki był cel tej tej lewej kary śmierci? Tej dziwacznej resocjalizacji? Że już pominę fenomenalną bzdurę, którą jest sam fakt skazania na śmierć faceta przebywającego w innym pokoju w trakcie strzelaniny, kiedy teoretycznie skazany przestępca nawet nie raczył mieć w łapach broni. No miłe, no ładne, no bohater też bardzo ładny, niech mu będzie, ale co z tego, ja się pytam. No co z tego?

neghrin

Masz rację, film przeciętny.

pred89

Najbardziej mi się w filmie chyba podobało to jak nazwał psa :]

pred89

No fajny fajny, ale nic specjalnego :) Za duzo pokazywali twarz glownego bohatera imo

ocenił(a) film na 6
neghrin

Chyba Wyspa tajemnic jest bisem, kolego.

ocenił(a) film na 4
chimera_a

No jednak nie jest. "Nowe życie" miało szansę w tamtym właśnie momencie o którym myślimy pociągnąć dalej ten wątek i stać się obrazem dużo bardziej wartościowym. Jednak żółtodziób który stał za kamerą tej szansy albo nie dostrzegł (co uczynił dopiero Scorsese), albo uważał inaczej i poprowadził akcję w inną, pozbawioną logiki stronę. Sam już pomysł na ten tajny "Projekt Lazarus" jest tak idiotyczny, nieprawdopodobny (mordercy mogą sobie chodzić nieskrępowani po miasteczku, wsród dzieci..) i nie mający żadnego uzasadnienia w rzeczywistości że aż nie ma sensu go krytykować. Zachowanie głównego bohatera jest co najmniej irytujące, nie pasowało by do żadnej ewentualności, ani choroby, ani efektu działania jakichś leków, ani umieszczenia w tym projekcje nawet z pomocą ingerencji w pamięć - nic go w tym całym miasteczku nie dziwi, nie zadaje żadnych pytań, nie pokazuje żadnych emocji (choć potrafi być agresywny jak np. w stosunku do tego upośledzonego czarnego na którego krzyczy że nikt ich nie obserwuje - no przecież to oczywiste że o co by tu nie chodziło to ktoś ich obserwować musi, albo jako więźniów albo jako pacjentów) jest aż takim idiotą? No i na deser to cukierkowe zakończenie...

ocenił(a) film na 4
Argento251

Dałem 4/10 gdyby kogoś dziwiła tak wysoka nota z powodu dobrych zdjęć i montażu, czyli za stronę techniczną filmu..

ocenił(a) film na 3
Argento251

dzięki za wyjaśnienie. Mi scenariusz przesłonił to o czym napisałeś stąd dałem 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones