PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338361}

Nowe stanowisko

The Promotion
5,4 2 933
oceny
5,4 10 1 2933
Nowe stanowisko
powrót do forum filmu Nowe stanowisko

Taki humor lubię.Świetny John Reilly.Ten facet zawsze potrafił mnie rozśmieszyć.Sam kiedyś pracowałem w sieciówce i obserwowałem wchodzenie niektórych pracowników w dupsko swoich przełożonych z myślą o awansie.Polecam i szkoda,że takie filmy nie trafiają do naszych kin.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Przecież wyścig szczurów to była komedia i to bardzo dobra czy to miała być przenośnia/? pozdrawiam

użytkownik usunięty
kleju30

ja też jakoś w tym filmie żadnej komedii nie dostrzegam.

ocenił(a) film na 3

Tak - to miała być przenośnia ! Facet w temacie odniósł się do pojęcia społecznego wyścigu szczurów a NIE do komedii z Rowanem Atkinsonem z 2001r. To oczywiste ! Choć prawdę mówiąc tytuł Wyścig Szczurów jest w tym przypadku bardziej na miejscu.
W komedii z Atkinsonem chodziło o grubą kasę - coś, dzięki czemu można zacząć nowe życie, albo poukładać i zmienić dotychczasowe. Pojęcie "wyścigu szczurów" odnosi się do zawistnej, "zwierzęcej" wrecz walki o ochłapy.
A komediowe ukazanie takiej walki jest konieczne, ponieważ wielu osobom, o ile nie większości, nie chciało by się oglądać filmu kopjującego jota w jotę szarą i beznadziejną rzeczywistość ludzi, którzy są na dole drabiny pracowniczej oraz ich zmagań.
Pod płaszczykiem komedii jednak - istnieje odnośnik do smutnej prawdy, że tak samo lub podobnie mają rzesze ludzi na całym świecie.
Podobni mam i ja.
Tyle w tym temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones