PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10686}

Ośmiokąt

The Octagon
5,8 609
ocen
5,8 10 1 609
Ośmiokąt
powrót do forum filmu Ośmiokąt

Tytuł?

ocenił(a) film na 1

Znałem go pod tytułem OŚMIOBOK.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Oglądałeś go kiedyś na VHS czy w Telewizji pod tym tytułem ?

ocenił(a) film na 1
bradock

Szczerze mówiąc nie pamiętam:) To było ze 20 lat temu, ale skłaniałbym się ku wypożyczalni video, tak, kojarzę pudełko. To na pewno było video.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Aha ,Ok .Dzięki .Bo ja też go oglądałem kiedyś na VHS.,mam go nawet w domu na VHS i tytuł jest Ośmiokąt .A co z tamtego okresu na VHS z Chuckiem oglądałes jeszcze ? Co cieszyło się dużą popularnoscią wśród ,,Norrisowych Produkcji ,, w wypożyczalniach kaset Video czy na bazarach ,giełdach ?

ocenił(a) film na 1
bradock

Szczerze mówiąc nie było tak wiele(:
Zawsze wolałem Sylvestra i Arnolda:)
Ale kilka filmów z Czakiem z magicznych czasów wideło utkwiło mi w pamięci: "Moce ciemności", "Współkaratecy" (teraz pod tytułem "Kumple"), "Twardziel (oryg. "Hitman"). Bez wątpienia jednak najważniejszy był film... animowany pt. "CHUCK NORRIS i JEGO KARATECY" - do dziś na wspomnienie o nim mam wypieki na twarzy. Ale klawo!

Najlepsze filmy z Norrisem ("Samotny wilk Makkłejp" - tak się kiedyś czytało MacQuade, "Oko za oko", "Delta Force" czy "Zaginionego w akcji" widziałem już w telewizji).

Ale najlepszy z najlepszych filmów Norrisa, najbardziej profesjonalny, taki film sensacyjny z prawdziwego zdarzenia widziałem w kinie! Niezapomniane przeżycie.
To był oczywiście "KOD MILCZENIA" Andrew Davisa, późniejszego twórcy "Nico" i "Ściganego". Co za kino!

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Ok .Dzięki .Byłeś na Kodzie Milczenia w kinie w PRL-U ? Dużo osób było wtedy w kinie ? A Hitman miał inny alternatywny tytuł pt Twardziel ? Tego akurat nie wiedziałem .

AutorAutor

Znasz jakiegoś czaka? Bo ja nie. Jest hók. Nie ma czaka. Rozumiesz?

ocenił(a) film na 6
bradock

Ja za czasów Vhs 1989-1994 z bazarów, gdzie co tydzień w sobotę wymieniałem sobie kasety
natrafiłem i obejrzałem z Norrisem takie filmy:
"Octagon" 1980, "Oko za oko" 1981, "Samotny wilk McQuade" 1983, "Zaginiony w akcji" 1984,
"Zaginiony w akcji 2" 1985, "Bohater i strach" 1988, "Delta force 2" 1990.

Dopiero mając neta zobaczyłem pozostałe:
Droga smoka 1972, Utajona furia 1982, Mściciel z Hongkongu 1982 ,
Kod milczenia 1985, Inwazja na USA 1985, Delta force 1986, Zabójca 1991.

Z Arnoldem, Stallone czy Van Damme wszystko do 1995 roku udało się mi obejrzeć co mieli ze
swoich znanych filmów, ale tu w niektórych przypadkach wspomagałem się wypożyczalnią VHS np:
Wypożyczyłem sobie miedzy 1990-1991 rokiem np:
Predator, Terminator, Rocky 2-5, Cyborg bo za cholerę nie mogłem natrafić na te filmy na bazarze.
Często decydowało szczęście na co się trafiało na takich wymianach.


ocenił(a) film na 8
returner

Dzięki stary za te cenne wiadomości :) Mnie właśnie bardzo interesuje tematyka Ery VHS ,Bazary ,Pirackie Kopie ,Pierwsze Wypożyczalnie Kaset Video ,no ci wspaniali herosi z Ery VHS czyli Schwarzenegger ,Stallone ,Van Damme i Norris itp Lubię te staromodne klimaty :D

ocenił(a) film na 6
bradock

Wiadomo wtedy człowiek był odcięty od ambitnego kina.
Jedynie w tv. Na vhs królowały proste filmy akcji, rzadko tam były nagrywane ambitniejsze filmy z gal oskarowych, a co dopiero z poza USa najlepszych reżyserów geniuszy typu Fellini, Bergman, Kurosawa, Tarkowski, Kubrick.
Na takie filmy nigdy się nie natrafiło.
A miałem 5 kaset 180 minutowych czyli teoretycznie 10 filmów co tydzień nowych.
W praktyce oczywiście mniej wychodziło, bo drugi film przeważnie był urwany,
bo rzadko się zdarza, że akurat 2 filmy mają po max 90 minut. To był ból, gdy ten drugi film nagrany był nie do końca i brakowało 10-30 minut.
W sumie Tobie powiem, że ok 1200 filmów z bazarów obejrzałem w
ciągu 5 lat 1989-1994. Do tego z wypożyczalni pewnie obejrzałem z 300 filmów.
Potem jakoś w połowie lat 90' tylko filmy w tv oglądałem. Mało oglądałem.
Dopiero od 2001 roku, gdy założyłem neta zacząłem kolekcjonować filmy.
Około 2 tysięcy filmów.

ocenił(a) film na 8
returner

W tamtych czasach ale był szał na kino akcji ,wszyscy się jarali akcyjniakami Arnolda ,Sylwka ,Janka ,Chucka itp Dziś chyba nie ma takiej już euforii na punkcie kina sensacyjnego ,Statham ,Diesel ,The Rock nie są tak rozchwytywani jak stara gwardia .

ocenił(a) film na 6
bradock

W Polsce ten najgorętszy okres Vhs 1989-1996 tak- wielki szał :)
Ale trudno powiedzieć czy rzeczywiście tak było w Stanach, że kino ambitne w latach 80' i na początku 90' było u nich mniej popularne od kina typowego Vhs czyli
filmów kopanych/akcji/horrorów/prostych komedii,
które jak się okazuje w dobie internetu jest traktowane niemal jak trędowate :) Oczywiście mowa tu o nowych filmach kina akcji, bo te najlepsze filmy z tego gatunku z lat 80 czy z początku lat 90' były lepsze, na tyle dobre, że do dziś je mnóstwo ludzi wręcz kocha np:
Terminator 1,2, Predator 1, Robocop 1, Krwawy sport, Rambo 1, Szklana pułapka 1, Obcy 1,2 itp wręcz nieśmiertelne tytuły.

Aż trudno uwierzyć, że w czasach Vhs nigdy nie natrafiłem nic nawet z bardzo znanych i popularnych, ale takich ambitniejszych filmów np:
Nicholsona (Chinatown, Lot nad kukułczym gniazdem, Lśnienie)
Al pacino (Ojciec Chrzestny 1,2, Pieskie popołudnie, człowiek z blizną)
De Niro (Taksówkarz, Łowca jeleni, Wściekły byk,
Dawno temu w Ameryce, Chłopcy z ferajny )

A z takimi typowymi aktorami filmów akcji - Arnold, Stallone,
Van Damme, Lundgren, Seagal, J.Chan, Norris na tyle filmów natknęło się, a na filmach wtedy w ogóle się nie znałem.
Wszystko było dziełem przypadku i ślepego zaufania do
tych co mieli te filmy i proponowali.

Ale trzeba przyznać, że z horrorków sporo natrafiłem wtedy dobrego np:
Noc żywych trupów 1968 imdb 8,0
Egzorcysta 1973 imdb 8,0
Teksańska masakra piłą łańcuchową 1974 imdb 7,5
Szczęki 1975 imdb 8,1
Omen 1976 imdb 7,6
Świt żywych trupów 1978 imdb 8,0
Obcy 1979 imdb 8,5
Martwe zło 1981 imdb 7,6
Coś 1982 imdb 8,2
Gremlins 1984 imdb 7,2
Koszmar z ulicy wiązów 1984 imdb 7,5
Powrót żywych trupów 1985 imdb 7,3
Critters imdb 6,0
Obcy 2 1986 imdb 8,4
Wysłannik piekieł 1987 imdb 7,1
Martwe zło 2 1987 imdb 7,8
Laleczka Chucky 1988 imdb 6,5
Noc żywych trupów 1990 remake imdb 6,9
Martwica mózgu 1992 imdb 7,5
Armia ciemności 1993 imdb 7,6

Oczywiście nie na wszystkie najlepsze horrory się natrafiło przypadkiem, bo dopiero mając neta zobaczyłem dopiero te :
Dziecko Rosemary 1968 imdb 8,0
Black Christmas 1974 imdb 7,3
Głęboka czerwiń 1975 imdb 7,7
Suspiria 1977 imdb 7,5
Halloween 1978 imdb 7,9 i całą serię
Lśnienie 1980 imdb 8,4
Przebranie mordercy imdb 7,1
Zemsta po latach 1980 imdb 7,3
Duch 1982 imdb 7,3
Piątek 13 1980 imdb 6,5 i całą serie
całą serię Koszmar z ulicy wiązów

A co najbardziej cenisz z filmów Van Damme i Seagala ?
Bo ja te:
Van Damme - Krwawy sport, Kickboxer, Lwie serce, Uniwersalny żołnierz, Nieuchwytny cel. Ale fanie walczy też w Bez odwrotu, Cyborg, Podwójne uderzenie. Nowsze filmy Van Damme niezbyt podobają się mi. Jedynie Niezniszczalny 2.
Teraz na koniec 2016 zapowiadają remake Kickboxera i Van Damme tym razem bedzie trenerem.

Seagal - Nico, Wybraniec śmierci, Wygrać ze śmiercią, Szukając sprawiedliwości, Liberator. A dość dobre jeszcze były u niego powiedzmy Liberator 2, Nieuchwytny, Mroczna dzielnica.
Potem po 2000 roku mocno się stoczył, grał w gniotach.

Z nowych filmów akcji polecam:
Raid 2011
Raid 2 2014
Mad max 2015

ocenił(a) film na 6
returner

A obowiązkowe kino akcji ze wschodu to filmy Johna Woo:
Płatny morderca 1989
Kula w łeb 1990
Dzieci triady 1992
Świetnie nakręcone strzelaniny. W filmach z Hollywood nie natrafiłem nigdy na takie sceny strzelanin.
Ponoć w dzieci triady jedna scena była kręcona jednym ciągiem przez kilka minut. Niesamowite.

ocenił(a) film na 8
returner

Z filmów Van Damme najbardziej lubię : Krwawy Sport ,Kickboxer ,Podwójne Uderzenie ,Wykonać Wyrok ,Uniwersalny Żołnierz ,Nieuchwytny Cel ,Lwie Serce ,Cyborg ,Maksimum Ryzyka .Bez Odwrotu muszę sobie przypomnieć .Z Seagalem lubię praktycznie wszystkie filmy do 97 roku ,do W morzu ognia .Te nowe są słabe z nim .Te filmy co mi polecałeś to widziałem oczywiście ,Mad Max ,najlepszy ,byłem nawet na nim w kinie .

ocenił(a) film na 6
bradock

Czasy się zmieniają :) Wiem to po sobie.
1988-2000 Vhs z lektorem na TV 25 cali
2001-2004 Dvd-ripy z napisami na monitorze CRT 17 cali
2005-2010 Dvd-rip z napisami na monitorze LCD 19 cali lub
Tv LCD 32 cale
2011-2012 Blue ray z napisami na TV LCD 32 cale
Od 2013 Blue ray z napisami na Tv LED 47 cali

Ja praktycznie od połowy 2001 roku nie oglądam z lektorami, bo to zabija film, grę aktorską.
Angielski od 10 lat znam. A ja gdy oglądam filmy niemieckie, rosyjskie, włoskie, skandynawskie, francuskie, hiszpańskie, koreańskie, japońskie, chińskie itp to wspomagam się napisami.

ocenił(a) film na 7
returner

Oglądałeś filmy dvdrip na komputerze? Ja nigdy tego nie znosiłem, jak już coś to przepalam na płytę albo pendrive i przez odtwarzacz dvd albo usb zapuszczam. A z dvd zaczynałem na tv 21 cali, potem 29 cali , a od 2012 do dziś jak na razie plazma 42 cale. Przedtem oczywiście VHS firmy Funai :) Ale jak na lata 90. spory miałeś ekran. Pozdro.

ocenił(a) film na 8
returner

I dzięki kolego za ten spis dobrych horrorów z lat 70-80 ,też uwielbiam kino grozy ,to muszę jeszcze kilka pozycji nadrobić .Wielkie dzięki .

returner

Też jestem wielkim miłośnikiem kina z lat 70',80',90' gdyż na nim się wychowałem i był to najlepszy moim zdaniem okres dla kina,a ze starych horrorów mniej znanych ale tych z górnej półki polecam obejrzeć klimatyczne "W paszczy szaleństwa" Carpentera, "W mroku pod schodami" Wesa Crevena , Mucha "Davida Cronenberga" (ten trochę bardziej znany), i świetny horror psychologiczny z młodym Timem Robbinsem "Drabina Jakubowa".

ocenił(a) film na 6
king8543

Oczywiście znam dobrze te filmy.
Są zbyt znane , bym ich nie widział :)
Widziałem bardzo dużo filmów z Usa od 1930,
z Azji i Europy od 1950. Około 7-8 tysięcy filmów.

bradock

Ja oglądałem na Polsacie gdzieś w II poł. lat 90-tych. Był tytuł ,,Octagon".

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Znałeś i dlatego oceniłeś na 1? Norris tutaj błyszczy, jak zresztą we wszystkich swoich filmach z końca lat 70tych i początku 80tych, a Ty mu dajesz 1?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones