PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99283}
6,6 228
ocen
6,6 10 1 228
O piątej po południu
powrót do forum filmu O piątej po południu

Ciekawy- o ile uważa się przez cały czas jego trwania. Prosty i dobry. Moją ulubioną postacią z filmu jest poeta a sceną- ta, w której główna bohaterka idzie przed siebie i słychać stukot jej obcasów....

Polecam- umiejącym w skupieniu wysiedzieć w fotelu:)

ocenił(a) film na 3
aleksandria1

a ja bym tego filmu nikomu nie poleciła ;) chyba najnudniejszy (!!) jaki widziałam w życiu - a zazwyczaj siedzę w skupieniu i naprawdę bardzo lubię wolne filmy z wybitnie niewartką akcją ;)

ocenił(a) film na 10
cookie_jar

To zdecydowanie nie jest film dla fanów hamerykańskiej papki, czyli dla 90% Polaków (niestety!).
Natomiast wszyscy ci, których urzeka kino pozamerykańskie, pozafrancuskie (te wysublimowane, z białym aktorami, fuuuj!) będą zadowoleni po projekcji,
Córka Makhmalbafa wraz z ekipą byli pierwszymi filmowcami zza granicy jacy kręcili film po upadku rządu Talibów.
Natomiast uważam, że ten film jest słabszy od podobnej w treści propozycji afgańskiej pt. "Osama", aczkolwiek oba jak najbardziej nadają się do oglądania a główwna aktorka w "O piątej..." ma sporo uroku osobistego!

ocenił(a) film na 3
Diallo

nie wiem czy to był jakiś przytyk w moją stronę ;) w każdym razie oczywiście nie neguję ogromnego znaczenia samego faktu nakręcenia tego filmu i podjętej tematyki - na pewno dość kontrowersyjnej w tamtych stronach, no i ogólnie całego kontekstu. ale nawet takie argumenty nie są w stanie przekonać mnie że nudny szmelc jest dobrym filmem ;)
xx
miłośniczka hamerykańskiej papki

ocenił(a) film na 7
aleksandria1

Oglądałem na trzy raty, ale warto było! O ile początkowo w filmie zdają się przeważać wątki feministyczne, o tyle z czasem, stopniowo, film staje się coraz bardziej smutny, wręcz przygnębiający. Zapominamy o feminizmie, widzimy tragedię ludzi. Sceny rozmów ojca z koniem, czy też scena pogrzebu dziecka - głęboko poruszające.
Co do sceny z krokami - czy chodziło o to, że ona bała się min? Tak to rozumiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones