PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173999}

Oaza

Oasiseu
7,8 1 308
ocen
7,8 10 1 1308
7,9 9
ocen krytyków
Oaza
powrót do forum filmu Oaza

Mistrzostwo!

ocenił(a) film na 9

Dawno żaden film tak mną nie wstrząsnął. Gra aktorska powala, Gong-ju Han jako osoba niepełnosprawna to mistrzostwo. Fabuła filmu jest bardzo poruszająca, ale też bardzo ciężka. Daje do myślenia i przypomina, że osoby niepełnosprawne.
Film pokazuje pięknie, że osoby niepełnosprawne także czują i nie należy lekceważyć ich problemu oraz izolować od społeczeństwa.
Polecam każdemu! :)

Remus1000

Gong-ju Han jako osoba niepełnosprawna to mistrzostwo? Przecież to było straszne... Lepiej bym sie powykręcał, autentycznie. Zobacz sobie jak osobę niepełnosprawną gra Edward Norton, De Niro w "Przebudzeniach" albo Sean Penn w "Sam"

ocenił(a) film na 9
Wielki_Szef

Hehe widziałem te filmy, prawda bardzo dobre role. Jednak jak dla mnie Gong-ju Han idealnie pokazuje ten rodzaj paraliżu. Mnie zmiotło :).
Z filmów o niepełnosprawnych polecam jeszcze "ja też" tam głównego bohatera gra chłopak z zespołem downa.
A jak mówisz, że lepiej byś zagrał... Cóż, kino na ciebie czeka :).
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 3
Remus1000

ona byla straszna a nie cudowna !!!!!!!!!!!
w polowie film wylaczylem, powiedzmi jak sie skonyczl ;p

ocenił(a) film na 10
karlwerner

Może lepiej obejrzyj sobie coś z repertuaru Disneya :-)

ocenił(a) film na 8
karlwerner

Życie nie zawsze jest cudowne, czasem jest okrutne - i to pokazano w filmie, szkoda tylko, że nikt prócz głównego bohatera nie dostrzegał w Królowej człowieka.

Zastanawia mnie tytułowy obraz. Właściwie ani razu nie został ukazany w całości, czym była ta oaza? Troszkę przerażała bohaterkę filmu, ale była też wizualizacją nieco pokręconego, ale szczęśliwego snu...

kostekzary

ale przecież to nie oaza ją przerażała, tylko cienie drzewa, stąd "akcja" pod koniec filmu.

ocenił(a) film na 8
matix87

Cień padał na obraz, stąd mój błąd.
Co przedstawiał obraz Oasis i co symbolizował? Dziwne, że nie został ani razu pokazany widzom.

kostekzary

O ile pamiętam widać go w kilku scenach i to całkiem dobrze. Poza tym to chyba nie był obraz tylko taka "narzuta" (?) wisząca na ścianie. Przedstawia ona tytułową oazę wraz ze słoniątkiem i kobietą oraz chłopcem, którzy "materializują" się w jednej ze scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones