PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=281397}

Obóz Jezusa

Jesus Camp
7,0 3 450
ocen
7,0 10 1 3450
7,3 3
oceny krytyków
Obóz Jezusa
powrót do forum filmu Obóz Jezusa

trauma

ocenił(a) film na 3

jak dla mnie tak samo działaja sekty tyle że ta działa legalnie :/ jestem na 51 minucie i mam
dosc

Bonnemort

szkoda,że nie rozumiesz tego dokumentu

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

dlaczego nie rozumie, moim zdaniem ma racje, bo fanatyzm to sekta jak dla mnie, jak widzę te płaczące dzieci niczym w hipnozie, to sama mam ochotę wyłączyć ten film przed końcem.
Dzieciństwo inaczej sobie wyobrażam

ministerfinansow

Zarzucając innym brak zrozumienia przekazu tego filmu, może byłbyś tak łaskaw (uwielbiam to słowo, zaraz obok ''miłosierny'' ;) ) i powiedział nam tutaj zebranym co też takiego Ty wyniosłeś z historii dzieci, które poprzez fanatyzm swych rodziców zostają wyzute z jakiejkolwiek swobody myśli, poglądów, pozbawione normalnego dzieciństwa, na siłę wtłoczone w tryby czegoś czego na dobrą sprawę nie są w stanie zrozumieć, powtarzając puste slogany, karmiąc się nienawiścią wobec innych.

P.S. Proszę o odpowiedź inną niż: ''heretyku, nic nie wiesz, nic nie rozumiesz''.
Dziękuję i pozdrawiam.

vermonk

Te dzieci uczone są miłości do innych, nie nienawiści. To raz. Dwa, twoje dzieci, jeżeli takowe będziesz miał, także będą "wyzute z jakiejkolwiek swobody myśli, poglądów, pozbawione normalnego dzieciństwa, na siłę wtłoczone w tryby czegoś czego na dobrą sprawę nie są w stanie zrozumieć, powtarzając puste slogany", tylko że ze strony telewizji, szkoły, państwa.

użytkownik usunięty
djedrys

Gdzie Ty tu widzisz miłość? Religia, religią... ale tu były pokazane praktyki stosowane w sektach - doprowadzanie dzieci do histerii, do ataków psychotycznych, negacja nauki na rzecz nieweryfikowalnych "prawd" rodem z księgi siejącej NIENAWIŚĆ. Pranie mózgów. Zapewne nie dostrzeżesz różnicy między skłanianiem młodego człowieka do myślenia krytycznego, do dokonywania racjonalnych, przemyślanych wyborów, do nauki a indoktrynowaniem dziecka, programowaniem go - masz myśleć tak, a nie inaczej. W agitacjach wyborczych na rzecz konkretnego kandydata politycznego też widzisz miłość?

Widzę że jesteś ślepym przewodnikiem ślepych. Myślisz że jesteś wolny, a jesteś zniewolony. Myślisz, że myślisz, a jesteś bezwolnym automatem, który tak tańczy, jak mu zagra świat. Brawo.

użytkownik usunięty
djedrys

Dziękuję za ten uroczy fragmencik podwórkowej poezji, ale może następnym razem skup się na treści, nie urodzie wypowiedzi :).

użytkownik usunięty
vermonk

Może spróbuję wyjaśnić - konflikt zasadza się na tym, że koleżanka Bonnemort zdaje się, jest zszokowana tym o czym film jest, a krytykuje i wystawia niską ocenę filmowi, który jest tylko dokumentem - zresztą dobrym, skoro wzbudza takie emocje i tak dosadnie przedstawia sekciarstwo... Bez urazy.

ocenił(a) film na 3

masz racje dałem niską ocene bo mnie ten film przeraził i bardziej oceniłam to co tam widziałam znaczy te tragedie dzieci niż dokument jako dokument ... a i juz wiem o czym mówiłas że idziesz na wojne z katolami hehe :D pozdro :P

użytkownik usunięty
Bonnemort

Miałam to samo co Bonnemort,ale udało mi się wytrzymać do końca.Jeszcze żaden dokument nie sprawił,ze siedziałam jak skamieniała.Dokument mi się podobał dlatego oceniłam ten film tak a nie inaczej.Jeśli chodzi o tematykę to uważam ,ze rodzice zrobili tym dzieciom wielką krzywdę,ponieważ oni izolowali je od innych rwiesników,którzy wg nich są nic nie warci-niewierzący.Jestem wierzącą katoliczką i w moim odczuciu Jezus nie chciałby aby dzieci poświęcali się dosłownie dla Niego.

ocenił(a) film na 8

jestem z tobą. przez cały film się dosłownie nie poruszyłam. świetny dokument.
p.s. co sądzicie o scenie na początku, kiedy ta pastor mówi że za dużo jest leniwych i spasionych ludzi i trzeba im pomóc. sama wyglądała jakby własnie 3 obiadki zjadła. troszke hipokrytka

ocenił(a) film na 8
angelamy

Ta kobieta to zacietrzewiona fanatyczka uważające głoszone przez siebie idee za jedyne słuszne. Tego typu osoby dostrzegają wady głównie u osób z obcych im środowisk i uważają je za złe tylko dlatego że nie podzielają ich systemu wartości. Zresztą podkreśla to wypowiedź jednej z pań która mówi że dla jej środowiska ludzie dzielą się na tych którzy kochają Jezusa i tych którzy go nie kochają. Na podstawie tego jakże prostego kryterium dzieli ludzi na dobrych i złych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones