PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10029}

Obława

Takedown
6,9 2 855
ocen
6,9 10 1 2855
Obława
powrót do forum filmu Obława

ZA CO TA OCENA - FILM MEGA NUDNY, TEMAT CAŁKIEM CAŁKIEM ALE TO NIE WSZYSTKO,
DŁUŻY SIĘ NIEMIŁOSIERNIE.

Mothyff

w 2000 roku ten film był obłędnie wspaniały..... Wiem, że reżyser jest nijaki, scenarzyści podstarzali, obsada taka sobie.
Ale temat !
Film jest oparty na biografii Kevina Mitnicka. A wówczas, gdy go kręcono, Kevin Mitnick był już legendą.
Jego postać otaczała mgiełka tajemniczości. Najlepszy haker na świecie ! Cóż za mocny przydomek.
Tę tajemniczość w późniejszych latach Kevin obrócił w pieniądz sprzedając książkę autobiofraficzną - natomiast w momencie kręcenia filmu... gość był komputerowym Einsteinem.
Dlatego niby taki sobie film.... ma tak wysoką ocenę.
A kiedy już zna się background i historię jego powstania - cóż.... film staje się dużo lepszy.
I chyba dla nikogo nie będzie to obrazą.... jak się powie, ze to życiowa rolka Skeeta Ulricha.

LzP

jak widzisz nawet najlepszy temat można skopać....

użytkownik usunięty
Mothyff

Kolego jeśli szukałeś filmu typu szklana pułapka czy szybcy i wściekli to wiadomo, że źle trafiłeś. Film jest b.dobry, w ogóle nie przynudza.

kolego, nie szukałem filmu typu szklana pułapka, szukałem filmu na którym nie usnę....

użytkownik usunięty
Mothyff

Tak, to najlepiej wybrać film gdzie prezentowany jest chłop przy kompie i jakie czary potrafi wyprawiać przy nim. Idąc twoim tokiem myślenia jeśli szukałbym filmu przy którym nie chciałbym usnąć i wybrał Titanica czy inne romansidło to mógłbym go z pełną powagą zbluzgać bo przecież nie chciałem usnąć, a jednak temat nie był tak krzykliwy jak szklana pułapka. Jak nie chcę myśleć to idę do kościoła, a nie na wykład na uczelni.

Co ty z tą szklaną pułapką w kółko? czytając opis filmu, włamania do rządowych komputerów, policyjne pościgi za hakerem, liczyłem na odrobinę akcji.. i tyle.

użytkownik usunięty
Mothyff

Jak ktoś jest choć trochę obeznany z komputerami to wie, że to nie jest tak, że gość jedzie 150 km/h przez miasto i w tym samym czasie 'gra' na kompie, a policjanci nie mogą go złapać... Szklana pułapka to dobry przykład na to co pewnie chciałeś zobaczyć.

a szklana pułapka była o hakerach? bo nie pamiętam...

Mothyff

Akurat część czwarta poruszała tematy bezpieczeństwa teleinformatycznego, hakerstwa, kradzieży danych i włamań na te rządowe komputery, o których piszesz. I jeżeli szukasz filmu akcji na którym nie uśniesz to proponuje właśnie ten- McClane rzuca w nim samochodem w helikopter, no lepszej akcji nie znajdziesz. Koledzy u góry próbują Ci wytłumaczyć że źle podszedłeś do tego filmu, to jest biografia, na faktach, trzeba było doczytać to w opisie i podejść do niego trochę rozsądniej...

goldenkeeper

japo raz kolejny powiem,że biografia wcale nie musi oznaczać bardzo nudnego filmu w którym nic się nie dzieje a człowiek mimowolnie usypia.

ocenił(a) film na 6
Mothyff

nudny? zobacz sobie może Źródło i Melancholię ;D
no, ale dziwne że w tym filmie zauważasz brak akcji ;]
paranormal activity całościowo oglądałeś czy właczasz na 5 minut, wyłaczasz i oceniasz? nie żebym lubiła, ale tam.. tam to dopiero są nudy :D

edyta666

nudny jak na film o hakerze ściganym przez policję.

ocenił(a) film na 6
Mothyff

po prostu inny od tych, które znasz ;] reżyser nie chciał robić typowej ucieczki 20 dzielnicami nowego jorku, bo wolał to skrócić i później dać scenę z dialogami albo czymkolwiek innym ;] obejrzyj szybcy i wściekli (kilka serii) jak chcesz emocjonujących pościgów, pozdro

edyta666

wiec zgadzasz się ze mną że film jest nudny, więc w czym problem?

ocenił(a) film na 6
Mothyff

nie zgadzam się, bo dla mnie nudny nie był, nie wszystkie sceny imo muszą być przepełnione akcją, sądzę że Obława to znakomity film ;] nic bym w nim nie zmieniła
jeżeli komuś się nie podoba to niech szuka filmów akcji i tyle ;]

edyta666

po prostu uważam że w tego typu filmach o takiej tematyce potrzebne jest nieco akcji, źle dla filmu kiedy ciągnie się jak flaki z olejem.

ocenił(a) film na 6
Mothyff

nie każdy musi być filmem akcji, ten akurat źle otagowano, powinno być tylko: biograficzny ;]

edyta666

no w tym się zgadzam.

Mothyff

Uważnie patrząc, byś coś zauważył. Dla przykładu scena z strażnikiem lub "lodołamaczem". Potrafisz tak przekonywać ludzi, żeby spełniali twoje prośby? Pewnie odpowiedź brzmi nie. : )
Niestety wiele tracisz nie czytając książki, ponieważ na 300 stronach została opisana dosyć dokładne opisy niektórych akcji przedstawionych w filmie. I nie tylko te.

I po ostatnie, cracker nie haker. Przeczytaj znaczenia na Wikipedii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones