PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688105}
4,5 6 425
ocen
4,5 10 1 6425
2,0 14
ocen krytyków
Obce ciało
powrót do forum filmu Obce ciało

... trzeba koniecznie z przekory obejrzeć.

tkow

Dokładnie! :)

ocenił(a) film na 7
tkow

Popieram!!! Wyjątkowo Twój komentarz zachęcił mnie, ażeby zobaczyć ten film.

ocenił(a) film na 3
tkow

Tak, tak.
Sprzeciw reżysera wobec międzynarodowych korporacji (strasznie nieudolny, ale mniejsza o to) - jakież to "antylewackie" tudzież "prawackie"!
A już teza, że ludzie na kierowniczych stanowiskach w kapitalistycznych firmach - są w prostej linii dziećmi (rodzonymi czy przysposobionymi) stalinowskich sędziów i prokuratorów, winnych skazywania "żołnierzy wyklętych" - jest na co dzień głoszona przez współczesnych lewicowych socjalistów, komunistów, trockistów, anarchistów i im podobnych. Każdy przyzna, prawda?

Film_Polski

Rozumiem, że umiejętność logicznego myślenia kuleje ostatnio, ale gdzie tu masz coś o poglądach reżysera ? ... chociaż i w tym co napisałeś jest logiczna sprzeczność ... jakbyś się skupił i przeanalizował to proste zdanie, to zrozumiałbyś, że chodzi o to, która strona publicznej debaty, krytykuje ten film.

ocenił(a) film na 3
tkow

Napisałeś byłeś "lewactwo krytykuje". Logicznym zatem jest przyjąć, iż Ty sam się uważasz się za "prawaka".
Czy w Twojej wizji wartości prawicowych - wielkie kapitalistyczne firmy międzynarodowe są godne potępienia? Bo reżyser najwyraźniej bardzo ich nie lubi.

Film_Polski

Dalej nie zrozumiałeś, że temat nie ma nic wspólnego z poglądami reżysera.

ocenił(a) film na 3
tkow

Dalej wypierasz się tego, co sam napisałeś? To nic nie znaczy?

Film_Polski

"Jak lewactwo krytykuje ..." - gdzie tu masz idioto coś na temat poglądów reżysera. Chyba udaje głupszego niż jest.

ocenił(a) film na 3
tkow

"idioto" "udaje głupszego niż jest" (pyt: kto udaje?)


Widzę, że mam do czynienia z arcyprzemiłym osobnikiem, który nie dyskutuje, lecz z miejsca wyzywa. Sama rozkosz.
Jasne, oczywiście, że chciałeś napisać, iż rzeczone "lewactwo" krytykuje reżysera jedynie formę artystyczną dzieła. Bo przecież "lewactwo" to tylko taka formacja artystyczna, w żadnym razie nie zbiór poglądów. Każdy uwierzy!

ocenił(a) film na 4
tkow

Pissale nie muszą udawać głupich. Gdyby któryś z nich był tylko głupi odstawałby od reszty jako zbyt mądry dla nich.

tkow

temat jest o filmie popełnionym przez danego reżysera. Reżyser ten wyraża w filmie poglądy. One są podstawą krytyki jego dzieła. Rozumisz?

Film_Polski

ale gdzie ta teza jest głoszona przez "współczesnych lewicowych socjalistów, komunistów, trockistów, anarchistów i im podobnych" ? bo może ci się coś pomyliło?

ocenił(a) film na 2
tkow

Jak widzę gdziekolwiek etykietowanie "lewactwo", to ciekaw jestem co tym razem rozkochało w sobie domorosłych "antylewaków". Kolejny raz się nie zawiodłem i okazało się, że to jedynie bzdurna wydmuszka.

Oddzielną kwestią jest to, że krytyka korporacjonizmu to domena lewicy. Chyba więc to owi lewacy, feministki i inni cyklisci, powinni pisać peany na temat tego filmidła? Jednak mają widocznie jakiekolwiek pojęcie i widzą co jest szmirą. A pseudoprawacka strona z totalnego braku dobrych filmów zgodnych z ich przekonaniami będzie sztucznie pompować takie kurioza jak to "dzieło".

ocenił(a) film na 7
twojmnich69

Gdyby korporacyjnymi szczurami byli w tym filmie szowinistyczni mężczyźni a idealistką nie zakonnica ale wrażliwa działaczka lgtb to krytyka polityczna i inni lewicowcy wychwalaliby ten film pod niebiosa. To co krytyków tego filmu w nim drażni to jego wyraźne ideowe przesłanie. A, wbrew krytykom, jest ono dość realistyczne. Świat kapitału, korporacji itp bardzo często ma korzenie pzprowskie, i jednocześnie jest "antytradycjonalistyczne" itp itd.
Przecież SLD przez długie lata zbierał ich głosy.
Dzisiejsza lewica dlatego jest taka zagubiona. Właściwie powinna krytykować korporacjonizm ale jak tu krytykować (ciąć) gałąź na której się siedzi? Jak krytykować wielkie międzynarodowe korporacje (np. google, facebook) skoro jednocześnie niosą one "postęp", dają pieniądze na walkę z "obskurantyzmem", finansują "naszych przyjaciół"? Z drugiej strony jest "ciemny lud", który stawia niezrozumiały opór "postępowi". No i nastąpiła nieoczekiwana zmiana miejsc - lewica ramię w ramię z korporacjami walczy z ciemnym ludem. Ciekawe kiedy koledzy Sierakowskiego zadadzą sobie pytanie: "co ja robię tu?"?

dejker

Krytykujemy, bo w filmie za przykład podana jest WŁAŚNIE zakonnica. Tchórz, który ucieka przed prawdziwym życiem do klasztoru.

ocenił(a) film na 7
Crazy_Ivan

Wylazły z Ciebie brak szacunku dla innych, posługiwanie się stereotypami, nietolerancja, obskurantyzm.

dejker

Brak szacunku do fikcyjnych wyborów bohaterów, przez które przemawia beznadziejna ideologia reżysera? Masz całkowitą rację.

twojmnich69

HUE HUE HUE....''dmena lewicy'' robę w korpo i tu same lewactwo i feministki ,a drapieżne jak tępe harpie...

ocenił(a) film na 7
tkow

Dokładnie! Mało tego, dodam jeszcze, że właśnie leci 7 rzeczy............ itd. - czyli film o niczym, tempota, prymityw i żenada, ale jako że jest 1.01, godz.22.58 to sobie leci i mając w pamięci haniebnie niską ocenę Obcego ciała, tak z ciekawości zajrzałam ile ma 7 rzeczy...............itd. Ergo - Obce ciało 4,6; 7 rzeczy.................itd. - 5,8
POD ROZWAGĘ

tkow

A ja myślę,że ani koniecznie,ani z przekory. Jest to film,który budzi niesmak,tak mogę najkrócej. A nic,kompletnie nic nie wnosi.

ocenił(a) film na 1
tkow

Oglądnij sobie prawiczku, jeszcze o tych pedałach wyklętych sobie oglądnij, niedorobiony prawiczkowcu.

tkow

Jak się prawactwo na film pompuje - znaczy: gniot :)

ocenił(a) film na 2
tkow

ten film to krytyka korporacji, czyli w zasadzie jest dokładnie na odwrót, ruchy lewicowe powinny film wychwalać. Ten film jest po prostu beznadziejnie zrobiony.

xavi1991

A od kiedy to lewica krytykuje korpo? Z tego, co się orientuję, to krytyka spada tylko na "białych heteroseksualnych mężczyzn, którzy tylko dzięki swojemu uprzywilejowaniu doszli do stanowiska pozwalającego na zarządzanie korporacją", ale może mam przestarzałe informacje, więc proszę o naprostowanie.

ocenił(a) film na 2
ZiD0

bo korporacje są wynikiem kapitalizmu, który od zawsze lewica chciała zwalczać, to chyba podstawy.

xavi1991

Może 100 lat temu, aktualnie wątpię żeby lewica chciała zwalczać marketingowych hegemonów, którzy ją wspierają swoimi mniej lub bardziej przemyślanymi działaniami jak shadow banning politycznych przeciwników na największych platformach społecznościowych przy jednoczesnym promowaniu "jedynej słusznej opcji", idiotyczne reklamy typu Gilette, czy wymuszanie wewnątrz tych korpostruktur takich wynalazków jak parytety, poprawność polityczna itd.
Wydaje mi się zatem, że głównym zarzutem jest to, o czym wspomniałem w poprzednim komentarzu, ale może patrzę na złą grupę reprezentatywną i stwierdzam wybiórczo.

ocenił(a) film na 2
ZiD0

no właśnie rozróżnienie na współczesną neo-lewicę , a dawny (choć gdzieniegdzie obecny) marksizm bezklasowy wydają się tu chyba głównym odniesieniem. Bo zależy o jakiej grupie się myśli, tak można kombinować. Chociaż wydaje mi się, że neo-lewica też bardziej krytykuje wielkie korporacje niż prawica, a Ci idą na ugody typu poprawność polityczna, żeby mieć z nimi większy spokój i nie jest to absolutnie robione "z dobrych chęci". W każdym razie u podstaw lewicy jest anty-korporacyjność.

tkow

odezwało się jakieś..."prawactwo" ; cokolwiek to znaczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones