PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=134}

Obcy: Przebudzenie

Alien: Resurrection
7,0 99 840
ocen
7,0 10 1 99840
5,6 15
ocen krytyków
Obcy: Przebudzenie
powrót do forum filmu Obcy: Przebudzenie

Podsumowując:

użytkownik usunięty

Bywało gorzej i lepiej.

Pod jedynką niektórzy piszą, że nudna, a duszenie gazetą w rulonie jest idiotyczne (zakrycie ręką nosa i ust byłoby bardziej logiczne).
Pod dwójką, że przestrzelana, z za szybką akcją i że nie trzyma klimatu jedynki.
Pod trójką, że scenariusz bez sensu, Ripley wyrzucona przez fale na brzeg; idiotyzm.
A pod czwórką, że nielogiczna, i że popłuczyny po całej serii.

Ale jak by czytać pod każdym filmem o jego poprzedniku, to wychodzi na to, że:

jedynka była lepsza od dwójki, bo klimat,
dwójka lepsza od trójki, bo przynajmniej była wartka akcja,
trójka lepsza od czwórki, bo stanowiła lepszą całość z serią niż beznadziejna czwórka,
a czwórka lepsza od Prometeusza, bo ten ostathio był z założenia idiotyczny.

:)

Więc tak naprawdę należy się po prostu cieszyć, że każdy z tych filmów był inny.

Mi się podobał klimat jedynki, akcja w dwójce, sfera duchowa w trójce i specyficzny klimat wizualny czwórki. Pooglądałem i uważam, że nie straciłem czasu.

Tak naprawdę, jedyną rzeczą, która mi się nie podobała, to fakt, że w Assembly Cut w trójce, w ostatniej scenie, Ripley nie rodzi aliena, tylko spada i ginie. Co im nie leżało w tej scenie, że ją zmienili?

Może mieli ją uśmiercić? Wiesz trylogia i byłoby dobrze. Nowy Obcy nowa historia z nowym bohaterem

użytkownik usunięty
Wolfman_PL

Nie bardzo rozumiem, bo w obu scenach ginie. Tylko w wersji kinowej w czasie spadania z piersi wyrywa jej się Obcy, którego Ripley przytula jak dziecko i tonie w gorącym ołowiu. W wersji specjalnej po prostu tonie w ołowiu. Czyli efekt dla kontynuacji serii jest dokładnie taki sam, więc nie wiem, co przeszkadzało, bo scena z potworkiem wydaje mi się lepsza.

A o czwórce nie mówmy. Widziałem kilka razy, ale nie wydaje mi się, żeby świat był uboższy, gdyby ten film nie powstał.

Inna sprawa, że ma powstać piątka. I zgodnie z tym, co napisałem w innym wątku: w porównaniu z każdym następnym filmem, poprzedni wydaje się o niebo lepszy. Więc po obejrzeniu piątki, będziemy się zachwycać, że czwórka nie była taka zła... ;)

chodzi mi o to , że ona miała całkowicie zginąć.
Bez tego całego syfu z reinkarnacją. Przesunięciem akcji o kilka stuleci (o rety).
Niestety to już brak tych właśnie marines z XXIII wieku, sprzętu i broni charakterystycznej dla tej serii, Weyland yutani. Mamy za to cyborga ripley, apokalipse na ziemi. Zdecydowanie wolę akcję w czasach 2 -3 części bez Ripley.
Oglądałem niedawno Terminatora 5 z dziadziem Arnoldem, nic do chłopa nie mam. Ale nie chcę mi się dziadków w roli komandosów oglądać.
Skoro w piątce będzie Ripley grana przez babcie Weaver to dziękuję, ale mówię nie.

ocenił(a) film na 6

te filmy można podzielić tak:
jedynka - na statku, jeden obcy, walka bez broni
dwójka - na planecie, kilku obcych, dużo broni
trójka - na planecie, jeden obcy, bez broni
czwórka - najlepsza kombinacja- na statku, kilku obcych, dużo broni

albo tak:
jedynka miała klimat - flaków z olejem
dwójka miała akcję - ale przez pierwsze 15 minut, potem wszyscy zginęli
trójka klimatem przebiła jedynkę - jeszcze nudniejsze flaki z olejem
czwórkę jako jedyną można oglądać bez ziewania.. akcja plus klimat (nie flaków z olejem)

ocenił(a) film na 7
mercx

hahaha, nie zna się kolejny

W wersji reżyserskiej Fincher usunął ujęcie sugerujące, że Ripley i tak by nie przeżyła bo w trakcie transportu ,,wyklułby się" mały obcy. Rzeczywiście stracił na tym film bo ta scena była przerażająca. Ale fabularnie miało to sens. Chodzi o to, że scena bez tego małego obcego przed upadkiem do lawy sugerowała, że była szansa uratowania Ripley ale ona tego nie chciała, wolała zginąć niż dać życie potworowi. Wiedziała, że wyland wykorzysta obcego do niecnych celów - jakaś broń biologiczna. Poświeciła sie dla ludzkości. Dosłownie poświęciła się. Bo dałoby się ją uratować gdyby nie ten feralny skok. Dałoby się bo mały obcy nie ,,wyskoczył" tak szybko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones