PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=980}
7,9 290 488
ocen
7,9 10 1 290488
8,7 46
ocen krytyków
Obcy 8. pasażer "Nostromo"
powrót do forum filmu Obcy - 8. pasażer "Nostromo"

1. czy obcy pił mleko że tak szybko rósł ?
2. dlaczego poszedł spać pod koniec filmu ?
3. czemu Ripley po całym dniu roboty miała idealnie białe gacie?

Po za tym film dobry, w 79r. zapewne rewelacyjny. Postać obcego do dzisiaj - majstersztyk,
a klimat filmu gęsty jak rosołek u babci.

użytkownik usunięty
karczewk

1. Mleko - chyba nie. Raczej wołowinę i drób żywione na paszach z hormonami wzrostu. Możliwe też, że chorował na nadczynność przysadki.
2. Tyle czasu na planie zdjęciowym - też byś się zmęczył.
3. Spotykała się z Chajzerem?

karczewk

1. W książce było napisane, że obcy podkradł się do zapasów żywnościowych załogi i wszystko zjadał. Dzięki temu rósł szybciej (obcy sam w sobie i tak szybko rośnie).
2. Też za pierwszym razem zwróciłem na to uwagę. Czytałem gdzieś, że pierwotnie obcy miał z ukrycia podglądać rozbierającą Riplay i się obmacywać (to by tłumaczyło dlaczego siedział sobie cicho w kącie) , scena ta jednak została usunięta (pewnie uznano ją za zbyt obrzydliwą). W ostatecznej wersji to można tylko snuć domysły.
3. Małe niedopatrzenie, ale w Hollywood bardzo częste do dziś.

ocenił(a) film na 9
karczewk

Zawsze zastanawiałem się dlaczego Ripley przed zabiciem Obcego śpiewa że jest jej szczęśliwą gwiazdą?

ocenił(a) film na 8
Hagan

żeby sobie nie spanikować zupełnie

ocenił(a) film na 10
karczewk

1-nieznana forma życia z nieznanymi właściwościami.
2-zmęczył się
3-jesteś facetem

ocenił(a) film na 10
karczewk

1. To właśnie dlatego wiele osób chciała Obcego sprowadzić na ziemię, uznawali go za organizm doskonały.
2. Poszedł spać bo Ripley też przygotowywała sie do hibernacji. Przecież gdyby ją zabił nigdzie by nie doleciał.
3.Nie wiem

ocenił(a) film na 10
karczewk

1. Widocznie ten typ tak ma
2. W Obcym 2 też chowają się po kątach :D
3. To są gacie przyszłości , nowoczesna technologia

ocenił(a) film na 8
karczewk

Odpowiedzi na głupie pytania:

1) Nie, obcy pił krew ludzi którzy pili wczesniej mleko, he, he, he.
2) Poszedł spać bo jak sam widziałeś spożył zbyt wiele krwi z wspomnanym powyżej mlekiem, he, he ,he.
3) Bo wpadły jej wczesniej do mleka ?

Tak to naprawde niezłe sci-fi, choć troszkę się już postarzało. Mimo wszystko pozycja obowiazkowa dla każdego fana zarówno serii, jak i ogólnie fantastyki. Moja ocena 8/10. Polecam.

użytkownik usunięty
karczewk

1. Obcy pił wszystko
2. Bo się upił
3. To piżama była, w którą się przebrała

ocenił(a) film na 9
karczewk

1) w scenie kiedy larwa jest przyczepiona do twarzy mechanika to podczas próby jej odczepienia zaczyna się z niej lać kwas nukleinowy z tego co pamiętam. Być może tym tropem trzeba by iść - obcy mógł się żywić czymś innym niż normalne jedzenie - jakaś chemia itp, mógł mieć metabolizm rozkładający skomplikowaną chemię do potrzebnych pierwiastków.

Z drugiej strony - obcy ma klasyczne właściwości pasożyta - dojrzała forma rozwija się w ciele większego zwierzęcia - więc pewnie potrzebuje normalnych substancjo organicznych do odżywiania...

Myślę że problem jest w tym że obcego nie zbadano tak jak trzeba :-/ Priorytetem miało być dostarczenie organizmu do analizy... jakby go dowieźli to byśmy teraz wiedzieli wszystko :D

2. Zaczaił się albo coś... a może rzeczywiście był zmęczony... normalne drapieżniki też chodzą spać...
3. No a od czego się miały ubrudzić... przecież cały czas chodziła w spodniach :P

karczewk

1. Bo jadł ludzkie mięso pomieszane z kocim. Spróbuj. Też urośniesz szybko ;)
2. Bo jedzenie kociego mięsa musi być męczące.
3. Bo w kosmosie nie ma kurzu. Możesz się ocierać o wszystko z wyjątkiem obcego i będziesz czysty. Jak się otrzesz o obcego, to się ubrudzisz kocią krwią. I ludzką. I jego śliną jeszcze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones