PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=980}
7,9 290 342
oceny
7,9 10 1 290342
8,7 45
ocen krytyków
Obcy 8. pasażer "Nostromo"
powrót do forum filmu Obcy - 8. pasażer "Nostromo"

Od dwóch dni oglądałem wszystkie 4 części po raz pierwszy. Zakochałem się w tej serii. Alien 10/10 to jeden z najlepszych filmów jakie miałem okazję obejrzeć (ponad 1000). Aliens 10/10 tak samo. Alien 3 9/10 rewelka, Alien 4 7/10 dobry.

I do końca 4 części czekałem na motyw kota. Mr. James miał na imię chyba. Czy nikt nie zauważył, że został on zapłodniony? W pierwszej część Ripley upuszcza skrzynkę z kotem i dorosły Alien coś mu zrobił, ale nie zabił. Jeżeli dorosłe Alieny nie zapładniają, to dlaczego go nie zabił? Potem Ripley po neigo wraca i zabiera ziemię. Myślałem, ze w drugiej części coś z nim będzie, ale Ripley go zostawiła i powiedziała, że tym razem Mr. James z nią nie jedzie. To zbyt ważna scena i nie wierzę, że nic nie znaczy. W 3 części kota nie było. W 4 klon Ripley.

Czyli co się dzieje z kotem?

A cała saga - przegenialna.

CupOfCoffee

Kot nie został zapłodniony. Obcy 3 razy w "8 pasażer Nostromo" mógł zabić kota: Raz kiedy ginie ten mechanik (nazwiska nie pamiętam), drugi gdy Lambert i ten czarny giną i trzeci w tej scenie co opisałeś. Mam dwie teorie: 1. Ksenomorf nie czuł się zagrożony przez kota 2. Koty to krewni obcych. Bardziej prawdopodobna jest opcja nr 1.

PS:Też kocham ten film

ocenił(a) film na 9
Regis102

Odpowiedzią jest to ze Obcy (Ksenomorf) według Scotta pochodził z dość inteligentnej cywilizacji i chciał tylko zwrócić na siebie uwagę możliwe ze nie zależało mu na uwadze kota.
Ale to tylko teoria możliwe iż ta wypowiedz nie ma już sensu oraz wartości.

ocenił(a) film na 10
Regis102

Cała saga jest świetna

ocenił(a) film na 10
Regis102

No nie wiem, czy kot nie był zagrożeniem dla Obcego. Naprychał na niego :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones